FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-01-22 17:29  [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem napisać jakąś historyjkę słowem wstępu, żeby wprowadzić nastrój...
...ale mi się odechciało, bo straciłem nastrój.

Schron przeciw odłamkowy Splitterschutzzelle to konstrukcja, w zamyśle mająca chronić przed odłamkami, bo nawet nie przed samym podmuchem, a już na pewno nie przed bezpośrednim trafieniem, po eksplozji bomby lotniczej. W tej wersji używana na kolei, ale ogólnie w obiektach przemysłowych. Zdolna pomieścić jedną, góra dwie osoby wewnątrz. Nie posiada cech bojowych: brak strzelnic, czy otworów pozwalających na prowadzenie ognia z wewnątrz. Typowy bierny schron. Konstrukcja żelbetowa, prefabrykowana. Produkowana chyba tylko przez jedną cementownie, co w kuluarach oznaczało potężny wałek finansowy, na którym ktoś zbił fortunę, wycyckując spore sumy RM z armi i 1000letniej Rzeszy. Wartość ochronna i bojowa Tych schronów, potocznie i zarazem błędnie, nazywanymi Ein-Mann-Bunker, była praktycznie żadna. Ale łatwo i szybko się je produkowało i nieco poprawiały animusz, i samopoczucie załogom obiektów strategicznych, przy których je stawiano.

Model pobrany ze strony Repozytorium PKP. Kleiło się nawet dość przyzwoicie, ale ponieważ trafiłem na pierwszą, nieprzetestowaną wersję, okazało się, że nie uwzględniono w rozwinięciach grubości kartonu, no i drzwiczki nie domykają się do końca. Trudno, jakoś muszę z tyn żyć. Brakuje tu jeszcze kilku drobnych elementów roślinnych i innych drobiazgów rozrzuconych w koło, ale nie wiem kiedy się wreszcie za to zabiorę, wiec jest jak jest. Paćkane farbami PACTRA, bo takie miałem na podorędziu. Może w późniejszym czasie coś się jeszcze z tego poprawi. Ale na pewno nie dziś. No to tyla ino na już....


Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

PS: Dlaczego galeria a zarazem łork in progres? Bo jako takie jeszcze nieskończone, ale na tyle zaawansowane, że nie straszy surowością i niewtajemniczeni się nie domyślą, że to nie koniec.

Co do sposobu prezentacji słów kilka:

Hostingi zdjęć zmieniałem już 3 razy, i nie mam zamiaru tego robić po raz czwarty. To rozwiązanie jest, na chwile obecną, chyba jedyną darmową, najbardziej stabilną i jeszcze w miarę prostą i klarowną w obsłudze alternatywą. Można sobie pomstować, smarkać, pluć i sączyć jad, ale ja zdania nie zmienię i przy tym rozwiązaniu zostanę. Jak komuś nie pasuje taki sposób prezentacji zdjęć i galerii, przykro mi nie jest, ale nie musi klikać, wchodzić i oglądać.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (08-01-24 18:08)

 
07-01-22 08:47  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niby skromny ale bardzo fajny model. Brawo.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-01-22 21:15  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Maciek, niby skromny ale czegoś takiego jeszcze w kartonie nie widziałem :D
To super temat i jak widać, da się rewelacyjnie skleić. To moim zdaniem świetny dodatek do wielu makiet/dioram/etc..
Chopin, super że wziąłeś to na warsztat bo pewnie masa ludzi tak jak ja, nie miała pojęcia że jest dostępny model tego ustrojstwa;)

--
GG 6801515

 
07-01-22 23:56  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajny kawałek "kartonowego betonu".Skoro "makietka" jeszcze nie dokończona to mógłbyś tam dołożyć urwaną głowę w szkopskim hełmie i rękę w rękawie z munduru ss-mana,na cześć 1000 letniej 3 rzeszy,która jak dobrze liczę, przetrwała 11 lat (?)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-01-22 04:39  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Znałem Werkschutza który w jakimś jednoosobowym schronie ocalał podczas bombardowania zakładów Focke-Wulf in Posen. Może to o ten sam typ schronu chodziło. Tak że nie przesadzajmy z bezużytecznością. A jeśli chodzi o wzbogacenie dioramki we fragmenty ludzkie to nie jest to takie proste bo głowy i ręce latają przy odłamkach na conajmniej 10cm. Tak że by trzeba porzeżbić odłamkami schron żeby to jakoś sensownie wyglądało. Natomiast ten schron wykazuje znacze podobieństwo do popularnych wtedy (w nawet później) słupów do plakatów. Takie słupy do plakatów były wykorzystywane pod koniec wojny do wieszania delikwentów z tabliczką na piersiach "Ich bin ein Deserteur" ewentualnie " Ich heiße Deutschland Verrater" (Nazywam się zdrajca Niemiec). Ale gotowej figurki w skali 1:25 to nie widziałem nigdzie. To trzeba by samemu ulepić z modeliny.

 
08-01-22 10:46  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
sladol   

Podoba mi się, że otwarty, jednak środek trochę biały...
Ogólnie tak jak pozostali jestem pod wrażeniem.

--
sladol

 
08-01-22 17:04  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pędzę, lecę, z wyjaśnieniami:

Jaroslav zemną to tak jest, że wymyśle temat, który można by zaprojektować\zrobić w kartonie: bo dziewiczy, bo nie ma, bo fajny... Zbiorę trochę zdjęć, nawet jakieś plany, i...
...ktoś inny robi to za mnie.
Temat schronów to bardzo wdzięczna nisza i mocno niedoceniana modelarsko. A ja lubię takie dziewicze tematy. W planie mam jeszcze skleić czeski Ropik vz. 37 typ A-160. Kiedy to nastąpi to nie wiem, bo mam jeszcze rozgrzebany zaległy projekt PZInż 152 Od Wojtka Cięciwy. Może kiedyś zabiorę się za Ein-Mann-a i Tobruka, ale póki co to są moje pobożne życzenia.

rodrus i ABC, jest taka niepisana zasada, że na dioramach nie umieszcza się zwłok, ani elementów rozczłonkowanego ciała ludzkiego, i ja się tej zasady trzymam (choć w modelarstwie, plastikowym i żywicznym, dostępne są takie gadżety). Ale powiem tak: hełm będzie, a nawet kilka drobiazgów więcej ;-)

sladol to się jeszcze troszkę przybrudzi. To nie koniec jeszcze. Dodam tylko od siebie, że wnętrze było malowane na biało, lub wapnowane, więc to nie jest błąd.

Borowy czy o fajnośći modelu musi decydować ilość części do sklejenia? ;-) Ja tam wolę mniej części, bo i tak długo kleję każdy model ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-22 18:45  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dzięki Chopin za informację bo pałałem chęcią zrobienia dioramki z odbicia Achen gdzie nawywieszano pełno defetystów. I potem bym się dziwił dlaczego moja diorama nie cieszy się uznaniem komisji sędziowskiej

 
08-01-22 20:09  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtka, to trzeba Przyjacielu gonić batem! Ja mam do dziś rozgrzebany PZInż-322 bośmy nie doszli do ładu czy ma mieć normalną ramę (moim zdaniem) czy żeliwną płytę( Tak gdzieś Wojtek wyczytał)... Tematy "dziewicze" jak wiadomo to jest to, co Jaroslavy lubiejo najbardziej :D

--
GG 6801515

 
09-01-22 09:04  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

PZInż 322 miał żeliwną płytę , był to malutki zwinny ciagniczek do ciężkich zadań.

 
09-01-22 09:51  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Zaraz,zaraz... czy ja coś przeoczyłem ?! A skąd u Ciebie PZInż 152 ? To jest gdzieś dostępne,czy to test wycinanki "testowa"? Tylko tak szczerze - jak na spowiedzi :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
09-01-22 17:13  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ABC : Podaj proszę 1 dowód na potwierdzenie tej tezy...

--
GG 6801515

 
09-01-22 17:52  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus tu masz źródło: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=30&i=3396&t=3396&filtr=0&page=13 Musisz pogmerać trochę w wątku.
...i męcz tego "gada" o dokończenie reszty projektów, bo naprawdę fajne tematy wziął na warsztat. Bardzo niszowe, ale bardzo ciekawe i nietuzinkowe. Do tego Wojtek projektuje "bez przesadyzmu", i dzięki temu dla każdego: początkujący da radę, a zawodowiec ma bazę do rozbudowy.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
09-01-22 18:53  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Potwierdzam!
Wojtka trzeba gonić i motywować bo ciekawych tematów rozgrzebanych ma całą masę!

--
GG 6801515

 
09-01-22 18:56  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Był jeden prototyp . Ale jak tak piszą na podstawie zeznań pracowników z biura konstrukcyjnego i testowania to sobie co pracownicy tego nie wymyślili. Jest dowód pośredni , a no taki że ciagniczek był jeszcze dodatkowo zbalastowany . Więc aby sobie oszczędzić balastu to logiczne było zaprojektowanie go na żeliwnej płycie. Ponadto było to pracooszczędne przy produkcji

 
09-01-22 20:36  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dłuugie godziny spędziliśmy z Wojtkiem na dyskusjach w tym temacie, nawet Adama Jońcę o to męczyłem i wnioski są takie: Było by to może i praktyczne ale na poziomie ówczesnej polskiej metalurgii praktycznie nieosiągalne...
Na rzecz prototypu/egz.modelowego owszem, ale nie było w Polsce szans na odlew seryjny takiej płyty w żeliwie.

--

Post zmieniony (09-01-22 20:39)

 
09-01-22 21:16  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,dzięki za stronkę. Nie pamiętam tego tematu, a szkoda,żeby taki model i tyle nakładu pracy poszło w zapomnienie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
10-01-22 07:13  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Myślę Jaroslav że mogliście wyciągnąć zbyt pochopnie wnioski na temat polskiej przedwojennej metalurgi. W zasadzie ta branżą była odziedziczona na Śląsku po Niemcach, nieraz nawet właściciele się nawet nie zmieniły. Czytałem że eksportowane że Śląska do ZSRR jakieś lokomotywki przemysłowe cieszyły się tak dobrą opinią jak niemieckie. W odróżnieniu od ponoć angielskich bubli. Może się mylę ale chyba w takich wyrobach lokomotywkowych to żeliwnych części nie brakowało. Ponadto obrabiarki tamtego okresu produkowane też w odziedziczonym przemyśle opierały się na dużych odlewach żeliwnych. Taka płyta to przy tym żadne zagadnienie.

 
10-01-22 10:48  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozostaje więc wymęczyć Wojtka, by rozrysował taką płytę i wykonać dwie wersje z nadzieją, że przyszłość przyniesie jednoznaczne rozwiązanie ;)
BTW: Wspólnie z Wojtkiem pracowaliśmy też nad pontonami do mostu pontonowego systemu "Birago" i wozem pontonowym do transportu owych ;)
To tak gwoli dalszego męczenia Wojtka o zaległe i ciekawe projekty ;P

--
GG 6801515

 
10-01-22 21:06  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus nie ma za co, bo sam wiem jak trzeba Wojtka dopingować :-) Nie wiem czemu, ale On trochę jakby nie wierzy w potencjał tego co robi, i to jest przykre. Odwala kawał porządnej roboty, a jedynym sposobem uhonorowania tego i okazania wdzięczności to po prostu klejenie jego projektów, bo gad jeden nie chce ich wydawać komercyjnie...

Jaroslav i właśnie...!!! I czemu ja nie mam tych planów u siebie do sklejenia?! Aż się prosi o dioramę przeprawy czy fragment kolumny inżynierskiej...

Tak BTW, to to co Wojtek robi, to jakiś obłęd i mistrzostwo świata. Za to powinien dostać jakiś medal, albo pomnik powinno mu się wystawić. Polskie konstrukcje wojskowe, ale i nie tylko, okresu poprzedzającego 2WŚ, i biorącego czynnie udział w "obronie września", można przysłowiowo policzyć na palcach jednej ręki. Z tej puli, modelarsko zrealizowano też niewiele: to co najbardziej popularne i znane. A On wziął na warsztat niemal, że "sól" tych wydarzeń: bo czym jest wojsko i odziały szturmowe bez zaplecza inżynieryjnego??
Jak to słowiańscy wojowie mawiali: SŁAWA I CHWAŁA MU. I oby starczyło mu zapału i siły, aby to wszystko dokończyć i zrealizować.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
10-01-22 21:42  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,popieram. Niestety na razie bez odzewu ze strony Wojtka :( Ale nie poddam się tak łatwo. Muszę mieć ten model w kolekcji.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-01-22 01:51  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Wojciech Cięciwa   

- Auaaa ....
Jak Wy wszyscy znaleźliście mnie w moim cichym, ciemnym zakątku Nawii ?
Sam Weles kazał mi się stawić przed swe srogie oblicze i połajał, że wołchwowie spokoju mu swymi modłami nie dają.
I kazał wracać pod władzę Peruna a i Leszemu kazał się głęboko odeń pokłonić ...

Na cóż więc mi przyszło?
Wypełzam ze swojej bezpiecznej norki na srogi świat pod czujne oko Peruna i obiecuję poprawę ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
11-01-22 10:07  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

CHWAŁA NIECH BĘDZIE NIEBIOSOM !!! Znalazła się zguba i to cała i zdrowa :) Jest nadzieja w Narodzie ,że PZInż 152 powstanie :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-01-22 14:06  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo to powoli można zacząć znów kleić QŃowe ogniwka gąsienic od 4TP bo wanna i zawieszenie takie same ;P
Chopin, poszukam tych projektów u siebie bo nie pamiętam czy odesłałem Wojtkowi poszycia wynitowane na gotowo.
Jak nie zmieniłeś nr.tel. przez ostatnie 5 lat to się na dniach odezwę ;)

--
GG 6801515

 
11-01-22 16:37  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jaroslav tu się nic nie zmieniło, to wal jak w dym ;-)

Wojtku tak po za kolejnością i bez sławy zachciało CI się do Valhölle? Nie mój drogi!! Tylko z mieczem w ręku i pośród bitewnego zgiełku... ;-)

rodrus a i my bogi chwalimy :-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-04-22 17:18  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pozwoliłem sobie wreszcie zakończyć ten projekt. Chyba wyszło nawet przyzwoicie...

https://www.facebook.com/Modelekartonowe/posts/540870004279449

...więc mogę się zabierać za dokończenie następnego projektu.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-04-22 17:24  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a coś dla kogoś, kto nie ma twarzoksiążki?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-04-22 17:47  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

97 tu niestety nie poradzę nic więcej :-/ Hostingi zmieniałem już 4 razy, a to póki co jedyna w miarę stała platforma.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-04-22 18:02  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Spróbujemy tak:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/278128698_540869687612814_200537203949033582_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=w0RDAx9tKpsAX8XMHoq&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=00_AT9eIBGpi4Wr9Q9E1U0HhC63u6dt5y_sT1Fd5HzAm5agNQ&oe=625CDD27

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/278182477_540869684279481_6978816291769937563_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=icY5SsskT-sAX_URv54&tn=GDG7biBon3STRZ4j&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=00_AT8fw-f1TMCn7inBAiGUmITsW19crjeBMuOf6eCxvEQOhA&oe=625CC2C5

https://scontent-frx5-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/278171553_540869680946148_7189297538827247632_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=kPNl7nS3oEYAX_3cQ_5&_nc_ht=scontent-frx5-2.xx&oh=00_AT-Diot2eUg-PhJ2EzLnsT060pRXbw8s58q4h2uNxpkSXw&oe=625CA960

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/276155351_540869770946139_8131192603199830850_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=Fu8tk2mjI_MAX9aPKBp&tn=GDG7biBon3STRZ4j&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=00_AT8NdlYz26McBPKa4ZCXKwQ0-bfiZyFpuzL_bebYKhVnAg&oe=625C9409

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/278373580_540869774279472_6011023160355807928_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=1-5&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=IvMdDuWraLEAX-t8whC&tn=GDG7biBon3STRZ4j&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=00_AT_XwaWxbV1eZxhyF-M76cmXC1bPxhg0nuopcxuq9s64fA&oe=625B7F96

...innego pomysłu, by ułatwić życie nietwarzoksiążkowym, na chwilę obecną nie mam :-(

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-04-22 18:51  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

dzięki!
fajna "studnia" :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
13-04-22 19:57  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Fajna makietka :) Ale jednak brak trochę tych "szczątków ss-mana" :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
14-04-22 17:55  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

rodrus ss-man uciekał w takim popłochu, że zostawił po sobie część osobistego wyposażenia... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
14-04-22 19:04  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Aaaaa!!! To pewnikiem musiał być jeden z tych "bohaterów",którzy "dzielnie zwalczali tych niebezpiecznych dla świata bandytów" w Obozach Koncentracyjnych . Prawdziwy "Gieroj" - zupełnie jak ci "wyzwoliciele" co wjechali na Ukrainę .

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-04-22 01:11  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JPRDL... Dość! Panowie!...To jest, było i będzie forum MODELARSKIE!.... Swoje poglądy możemy przedyskutować w karczmie u Anety i Michała przy najzajebistszych plackach i zacnym piwie ale na litość boską!!! Ileż można czytać tych wysrywów że ci to, a tamci tamto...Basta! Wszyscy gówno wiemy co tam się dzieje.tak naprawdę...Propaganda szaleje i nie dajmy się wmieszać w nie swój konflikt bo tylko się skłócimy między sobą.... Mamy Przyjaciół tak samo w Rosji jak i na Ukrainie i co? Mamy teraz pluć na jednych czy drugich? Opanujcie się, nie tędy droga....

--
GG 6801515

 
15-04-22 08:00  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jaroslav, chyba zbyt emocjonalnie "podszedłeś " do mojego wpisu. I tak,masz rację,niewiele tak naprawdę wiemy co tam się teraz dzieje. Ja na przykład do tej pory nie mogę dojść do ładu z informacjami. Ta Moskwa to w końcu zatonęła ,czy dowlokła się do portu ?

PS. Ja akurat nie mam znajomych ani w Rosji,ani w Ukrainie. Jak chcesz to możesz pisać do mnie na priv (nie mam GG) :))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-04-22 11:48  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie!!! PAX!

Słowem sprostowania:

Scenkę tak zaaranżowałem, bo sam schron prezentował by się po prostu nudno. Nie potrafię jeszcze robić scenek hiperrealistycznych, więc mamy to co mamy. Może za czas jakiś będzie lepiej.
Możemy się umówić, że to stan na maj 1945r. i landsturm, broniący zakładu przemysłowego, ucieka w popłochu przed nacierającą armią aliancką, porzucając narzędzia masowego robienia krzywdy bliźnim.
Kurtyna.

PS: wystarczy, że nie będziecie rzucać pustymi kubkami po piwie, zepsutymi jajami, nieświeżymi owocami i warzywami, bo aplauz nie jest konieczny.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
16-04-22 14:05  Odp: [G] [WIP]Schron przeciw odłamkowy (Splitterschutzzelle) -> 1:25. pkprepo.net
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chopin,popsułeś mi zabawę :( Już zacząłem zbierać puste puszki i butelki po piwie :)))))))))))))))))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024