FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
18-04-22 17:37  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Jacku, witajcie Koledzy

Patrząc z uznaniem na poczynania Jacka z makietą portu w Pucku, chciałbym przedstawić jako ciekawostkę obecny wygląd portu.
Zdjęcia zrobione dzisiaj podczas świątecznego spaceru po Pucku.








Mam nadzieję, że pozytywnie przyjmiesz takie wtrącenie.

Trzymam kciuki za efekt końcowy.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-04-22 00:57  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeeeeny jak ja lubię Puck :) Mam nadzieję że w tym roku uda się tam zajrzeć choć na weekend... Same dobre wspomnienia mam z tą miejscowością :)

--
54323031

 
05-04-23 17:22  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JKorjat odbierz e-mile. Wysłałem Ci coś do recenzji ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-23 09:41  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
a.pokryszyn   

Być może narażę się na gromy forumowiczów, a przede wszystkim autora relacji, że odkopuję wątek, ale jakoś umknęła mi ostatnia aktualizacja. Trzy lata temu miałem wraz z moją żoną zaszczyt i przyjemność zwiedzać Muzeum MDLot w Pucku, mieszczącym się w byłym domku pilotów. Nasza wizyta przypadła na otwarcie sezonu, zatem byliśmy pierwszymi zwiedzającymi. Określiłbym, że na powierzchni około 20 metrów kwadratowych, gdzie oglądanie wszystkich eksponatów mogłoby zająć do 40 minut, spdziliśmy trzy godziny. A to wszystko dzięki zaangażowaniu opiekunów/kustosza muzeum, którzy z pasją wprowadzili nas w powstanie i historię Morskiego Dywizjonu (podpierając się prezentacją archiwalnych zdjęć na tablecie). Jednocześnie Panowie przekazali nam różne ciekawostki związane m. in. z pochodzeniem i okolicznościami pozyskania eksponatów, czy eksploracją Zatoki i związanymi z tym problemami i zakresem pomocy udzielonej przez właściciela prywatnego przedsiębiorstwa zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie budynku muzeum. Wówczas dowiedzieliśmy się również, że miejscem zaślubin Polski z morzem, była rampa do wodowania wodnosamolotów, obecnie znajdująca się na terenie owego sąsiadującego z muzeum prywatnego przedsiębiorstwa, nie zaś miejsce pomnika (popiersia) gen. J. Hallera upamiętniającego to wydarzenie, a co za tym idzie, wywołujące mylne przekonanie odwiedzających obecny port.
Serdecznie dziękuję za wyjątową i pasjonującą lekcję historii i jednocześnie polecam zwiedzanie tego miejsca.
Z góry przepraszam autora wątku za wtręt.

--

 
06-04-23 11:54  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
JKorjat 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 31


 - 3

Cześć

Oczywiście że nie ma za co przepraszać, ja sam, aż wstyd przyznać wielokrotnie przejeżdżałem przez Puck, jednak do samego nie zajrzałem. W tym roku mam zamiar to zmienić, więc tym bardziej jestem wdzięczny za polecajke.

Co do samego projektu – muszę przyznać że straciłem do niego nieco serca przez to że muszę się przebić przez barierę jaką jest dla mnie teksturowanie. Nie zależnie jednak od tego czy potencjalny straci cierpliwość czy nie, planuje go doprowadzić do końca. Co więcej – myślę że to nie moje ostatnie słowo w 1:250.

Jeśli znajdę czas na wbicie się w niego, czekają mnie małe korekty - Ma dojść kuter łososiowy zgodny z epoką oraz jeden z Holowników ( znalazłem sporo zdjęc i planów podobnych jednostek więc będzie to raczej wizja artystyczna niż odzwierciedlenie obiektu. )

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia z aktualizacją w najbliższym czasie.

--
Si vis pacem, para bellum

 
06-04-23 18:11  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

JKorjat pamiętaj co Ci napisałem w e-milu: jak trzeba będzie, to w ramach skromnych sił i środków... ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-23 18:32  Odp: [R] Diorama Portu w Pucku 1:250
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ciekawy jestem czy smażalnia Budziszy była już wtedy?

Bez kryptoreklamy smażą jedne z najsmaczniejszych ryb na wybrzeżu.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024