FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-04-22 16:42  [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie,

już od dłuższego czasu planowałem założenie takiego wątku, żeby nie pogubić tematów wydawniczych oraz stworzyć nowe miejsce do rozmów z Wami.

Otóż chciałbym przestawić ofertę mojego autorskiego wydawnictwa Sklej-Model. W tym roku ukazały się następujące modele:

1. SM nr 22 - Amerykański okręt podwodny USS Von Steuben / Lafayette.



Skala 1/200
Opracowanie modelu: Łukasz Fuczek
Jest to chyba pierwsze wydanie modelu okrętu podwodnego w wersji waloryzowanej. Z zeszytu można wykonać model w dwóch wariantach kolorystycznych

Strona modelu na sklej-model.pl

2. SM nr 23 - Amerykański czołg średni M4 Sherman



Skala 1/25
Opracowanie modelu: Jerzy Janukowicz
Model czołgu w wersji z osłonami wylotów spalin z silnika tzw. "deep water thrunk" użytego podczas desantu w Normandii (plaża Utah)

Strona modelu na sklej-model.pl

3. SM nr 24 - Elektryczny Zespół Trakcyjny ELF-II Koleje Dolnośląskie



Skala 1/87 (H0)
Opracowanie modelu: Jerzy Janukowicz
Kolejna wersja modelu ETZ w malowaniu Kolei Dolnośląskich. Model idealny dla początkujących modelarzy jak i wszystkich sympatyków spraw kolejowych.

Strona modelu na sklej-model.pl

W ofercie wydawnictwa są również modele jednostronicowe, przeznaczone dla początkujących modelarzy. Wydawane są one pod szyldem "Sklej Pierwszy Model". Ogólnie jest już 34 pojazdy w ofercie. W lutym br ukazały się:

SPM nr 29 - Patrol Autostradowy


Strona modelu na sklej-model.pl

SPM nr 30, 31 i 32 - Busy Turystyczne - niebieski (SPM30), żółty (SPM31) oraz czerwony (SPM32)



Strona modelu SPM30 na sklej-model.pl
Strona modelu SPM31 na sklej-model.pl
Strona modelu SPM32 na sklej-model.pl

Oraz najnowsze dwa modele dla początkujących, ukazały się 8 kwietnia 2022, są to:

SPM nr 33 Bus Straż Ochrony Kolei


Strona modelu na sklej-model.pl

SPM nr 34 Samochód terenowy Straż Ochrony Kolei


Strona modelu na sklej-model.pl

Kolejny model planuję wydać jeszcze w kwietniu.

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
08-04-22 17:50  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Najbardziej podoba mi się Sherman który ma świetną grafikę i jest ładnie opracowany. Bardzo lubię takie konserwy.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
09-04-22 14:50  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
btomko   

A jakie plany na przyszłość?

 
09-04-22 16:20  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
ZbyszekS 

 

To ja może zapytam o losy tej zapowiedzi:

 
16-04-22 16:24  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Co prawda ANSWER wydał całą gamę kolorystyczną SU-22 ale myślę że kolejny model też znalazłby nabywców. Inne wydawnictwo, autor a więc i inne podejście do projektu. Też jestem ciekaw czy nadal planujesz wydać Su-22.

--
Pozdrawiam!

 
16-04-22 23:31  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dla tych co nie biorą na poważnie Answera, takie Su, to nie lada gratka by była :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-04-22 16:07  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witajcie!

Wydania modelu samolotu Su-22 nie porzuciłem. Ot, stoi w bocznym hangarze oczekując na zwolnienie miejsca na stole montażowym po innych zleceniach. Miałem go w planie wydać początkiem roku, ale na skutek zbiegu kilku czynników (wojna RO-UA, drastyczne podwyżki papieru i usług poligraficznych w drukarniach) spowodowały odsunięcie tego projektu gdzieś na później. Obecnie obserwuje że sytuacja "normuje się" a przynajmniej zaczyna być stabilna. Tak więc model Su-22 chciałbym żeby ukazał się na początku maja, bo w kwietniu to już chyba nie zdążę. Owiewki mam już gotowe, więc teraz pasowało by wydać model. A ten docelowo będzie na pewno w dwóch wersjach :)

Z innych tematów na pewno wyjdą jeszcze dwa mniejsze, prostsze modele. Ale o tym już w swoim czasie bo nie chcę zapeszać a konkurencja też nie śpi :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
19-04-22 22:08  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Cieszę się, że Su zostanie wydany, tylko mam ogromną prośbę - niech będzie pozbawionych takich kwiatków, jakie spotkałem przy budowie Irydy; niech ten model wyjdzie i za pół roku, ale żeby był na spokojnie sprawdzony przed wydaniem.

--
http://messer.cba.pl

 
20-04-22 09:18  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łał, jakich czasów dożyłem/dożyliśmy - "niech ten model wyjdzie i za pół roku, ale żeby był na spokojnie sprawdzony przed wydaniem" kiedyś. kiedyś - nie do pomyślenia :-)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
29-11-22 12:10  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi SKLEJ-MODEL na rok 2022
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tak w kolorze forumowym :)



A w temacie nowości - są dostępne dwa modele, których nakłąd już się wyczerpał, czyli

SM13 Pendolino i SM19 ETZ ELF-II .

Obecnie pracuję nad modelem pewnego dawno zapowiadanego odrzutowca myśliwskiego- jest bardzo duża szansa, że ukaże się jeszcze w grudniu 2022 (no ewentualnie początkiem stycznia).

Dodatkowo jeszcze w grudniu 2022 ukażą się modele pojazdów z serii Sklej-pierwszy-Model oraz kilka modeli kolejowych w skali 1/87, które się cieszą bardzo dużą popularnością.

Natomiast na pierwszy kwartał 2023 planuję m.in. coś pływającego - o ile po drodze nie zabije nas inflacja, wszędobylskie podwyżki (m.in. wzrost o 100% kosztów najmu biura i magazynu), wzrost kosztów prowadzenia firmy (podwyżka składki ZUS przez jaśnie nam panujących) i tym podobne.... Ale mimo wszystko jestem nadal optymistą :)

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024