FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 46Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
01-05-22 15:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas przeniesienie na rewers oznaczeń nic by w tym przypadku nie dało, bo z drugiej strony element jest niezadrukowany xD
Dość długo się zastanawiałem, w jaki sposób podejść do oznaczeń miejsc gięcia w tym modelu. Jako, że w większości przypadków formuję element po wycięciu jego "siatki", zdecydowałem się na króciutkie kreseczki w obrysie elementów.
Co do samego dalmierza i jego ramion- miałem nieprzyjemność kleić jego większego poprzednika, na którym miałem oznaczone tylko dwie osie symetrii, a resztę trzeba było się domyślić. Kilkukrotne formowanie elementu i zgadywanie, w których miejscach zagiąć nie skończyło się dobrze- ramiona wyszły wymęczone, a jedno nawet ciut koślawe :P Po dodaniu tych oznaczeń miejsc zaokrąglenia części klejenie poszło dużo sprawniej :)



Lecimy dalej, tym razem z charakterystycznym podestem pod tym dalmierzem.
Podstawa.



Otaczał ją rozszerzający się ku górze reling. By ułatwić jego zrobienie, przygotowałem sobie prosty szablonik:



Jedno ze zdjęć zrobionych w trakcie robót :)



Efekt końcowy. Wyszło za pierwszym podejściem i moim zdaniem przyzwoicie, więc szablon chyba zdał egzamin :)







Pozdrawiam

--

 
01-05-22 23:27  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No i elegancko.
Co do oznaczeń, Adam też robi bez linii gięć, ale na zewnątrz obrysu są też takie krótkie kreseczki. Na początku nie wiedziałem jak się do tego zabrać, bo też wycinałem element, a dopiero potem formowałem, więc owe linie na niewiele mogłyby się zdać. Ale znalazłem zastosowanie, tzn wbijam skalpel w linie i dzięki temu mam bardzo precyzyjne przeniesienie ich na stronę rewersu. Tam mogę sobie poprawić ołówkiem od linijki, albo przeszlifować krawędź ostrego gięcia.
IMO lepiej, aby nie było takich kresek na zadrukowanym elemencie, ale to Twój projekt, ja jedynie mogę się podzielić własną subiektywną opinią.
pozdr i nadal się przyglądam z wywieszonym ozorem: ]

 
07-05-22 11:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
Karas też mi się kiedyś zdarzyło przenosić te oznaczenia w ten sposób, niby jakieś rozwiązanie jest :)
Wątpię, by mi się teraz zachciało przenosić te wszystkie oznaczenia na zewnątrz xD Poza tym, na żywo nie rzuca się to tak mocno w oczy, większość tych kresek ma długość 0,3 mm, a niektóre przypadki 0,5 mm (i nie są jako 100% czarnego).
Do rozważenia w przypadku ewentualnych następnych zabaw w projektowanie :P
Podczas lepienia tej surówki zauważyłem również, że niektóre elementy pozbawione konturu po sklejeniu dość mocno się ze sobą "zlewają", z daleka niektóre detale troszkę się gubią, więc by je dostrzec trzeba podjechać okiem bliżej. Więc ma to swoje plusy i minusy...
Jakieś delikatne "kreślenie" po siatkach też nie wygląda źle, a wręcz może uatrakcyjnić model.

Tyle przemyśleń, wracamy do tematu głównego :)
Udało się wzbogacić nadbudówkę o 2 przednie filary.
Lewy (patrząc od strony kierowcy xD) jako długa rurka, przepuszczony przez wszystkie poziomy, a prawy pocięty i sztukowany z odcinków.















Pozdrawiam

--

 
07-05-22 15:37  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Niezwykle interesująca "budowla" w doskonałym wykonaniu ! Powodzenia w budowie !

 
11-05-22 17:27  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
udało się skleić tylne filary...



...i zamontować je na nadbudówce. Zaczęły się pojawiać również kolejne druciki.









Zastanawiam się, jakiego koloru powinny być te 3 światła na tej charakterystycznej konstrukcji z drabinką. Szukałem informacji w necie na temat oświetlenia jednostek na morzu, ale nic sensownego nie znalazłem. Wyskakują głównie współczesne cywile. Na razie nabazgrałem to w 4 kolorach do wyboru (biały, żółty, zielony i czerwony), a u siebie na surówce umieściłem białe.
Ktoś z Was wie może coś na ten temat?


Dzięki Ryszard,
pozdrawiam :)

--

 
12-05-22 09:49  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Oczywiście nie znam się, ale zostawiłbym je białe.

 
16-05-22 23:08  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
powstały jakieś 2 małe antenki.



Tu już na swoim miejscu. Udało się również pomyślnie zainstalować "ring" wokół dalmierza :)













Pozdrawiam :)

--

 
20-05-22 10:25  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dorobiłem resztę detali na 2 najwyższych poziomach.







Do wykonania zostały elementy wyposażenia, takie jak reflektory, działka itp.
Przepraszam za zdjęcia, aparat w telefonie od pewnego czasu coraz bardziej niedomaga :/
Ze mnie też nie jest urodzony fotograf, ale po skończeniu nadbudówki obiecuję spróbować cyknąć zdjęcia w normalniejszym oświetleniu i innym aparatem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Pozdrawiam

--

 
20-05-22 11:37  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super robota.
Cordel. przetrzyj "koszulą" szkiełko aparatu przez zdjęciowaniem, wszystko jest jakby za mgłą. Np. zdjęcia z dn. 07.05.2022 są znacznie lepsze.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
25-05-22 11:39  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
dzięki Art. Z przetarciem szkiełka może być problem, bo swego czasu się stukło xD Telefon ma już poważne problemy z łapaniem ostrości, w zasadzie od pewnego czasu "wychodzą" jedynie zdjęcia robione z flashem. Chyba pora zastanowić się nad wymianą telefonu, jakby nie patrzeć, jestem już jego czwartym użytkownikiem... :D

Wracając do relacji, dziś zdjęcia drobnicy, która znajdzie się na nadbudówce.
Zdjęcia miejscami ciut lepsze, pochodzą z wcześniejszego okresu niż te ostatnie :)

Jakiś mały reflektorek.



Jakaś antenka?



Jakaś busola? kompas? czy co to jest...



Duży reflektor, jego projekt dostałem od Wojtka, mi pozostało go rozłożyć i skleić :) Miałem lekkie obawy odnośnie wykonania tej druciarni, ale jakoś poszło :)







Pelotka 13,2mm , również autorstwa Wojtka. Kleiło się bardzo przyjemnie i praktycznie bezstresowo, w porównaniu np. do japońskiej "double 25mm" :P







Jakiś mały dalmierz.



Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 46Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024