FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-05-22 07:31  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

To nie diorama to opowieść z dobrą fabułą i sensownie rozbudowanymi wątkami pobocznymi. Postaci są zarysowane wyraźnie a autor unika czarno-białych schematów. Po prostu kolejna perełka.
Zainteresował mnie ten parowóz skrzyżowany z dźwigiem, czy mogę prosić o jakieś bliższe informacje na jego temat.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
03-05-22 09:59  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No tak, oczywiście Ryszard ma rację w sprawie cum. Chodzi mu chyba o to, że na pachołku powinno znajdować się OKO cumy. Na dioramie cumy nie mają oka, tylko są owinięte kilka razy wokół pachołków. Bardzo proste do skorygowania, jak sądzę.

 
03-05-22 12:50  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wiesz zapewne, że przy tych dioramach nie sposób przejść obojętnie, zapierają dech w piersi, a ile razy byś nie podchodził to zawsze znajdziesz tam coś nowego, tyle się dzieje na tak małej powierzchni.
Rozmawialiśmy z Kolegami ostatnio w Redzie patrząc i patrząc i wyszukując kolejne smaczki i końca nie widać.
To bez wątpienia jedna z najbardziej dynamicznych dioram jaką znam.
Gratulacje!!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-05-22 21:36  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Niesamowite!
Do tego nic nie strzela, nie wybucha i nie krwawi. Ludzie pracują zamiast się zabijać. Przepraszam za ten pacyfizm, ale w obecnej sytuacji, coraz bardziej podobają mi się cywilne tematy.
Drodzy wydawcy, więcej statków!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-05-22 21:43  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Dzięki Koledzy za pozytywny odbiór, cieszy fakt, że podobają się cywilne tematy.
Powtórzę to co napisałem na sąsiednim forum - równie świetną zabawę co podczas klejenia mam przy okazji robienia galerii i późniejszego kadrowania zdjęć, aby móc opowiedzieć historyjki wypływające ze sklejonej dioramy.

Ryszard, Akra - pełna zgoda co do cum, temat łatwy do skorygowania i pewnie się nim zajmę przy najbliższej okazji. Tym bardziej, że mata nie będzie za długo odpoczywać, gdyż idzie już do mnie najnowszy model HMV - to będzie truskawka na torcie wśród dioram, że tak się wyrażę :)

Dziadek-Tadek, odnośnie loko z dźwigiem to znalazłem jedynie coś takiego w internecie:
https://de.wikipedia.org/wiki/Kranlokomotive

 
04-05-22 22:47  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to czekamy przytupując.
Ta truskawka to pewno Kajzerwilem w suchym doku.

Druk cyfrowy, ale kunia z rzędem wozów temu, kto widząc naocznie i macając arkusze odważyłby się kwękać, że to nie owset, abo owies czy jakoś tak.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
04-05-22 22:50  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Choć to nie moje klimaty, to i ja wyrażę swój zachwyt i uznanie. Na mnie wrażenie zrobiła bardzo naturalna powierzchnia wody... Domyślam się, że nie jest łatwo osiągnąć taki efekt... Takie dioramy powinno się smakować na siedząco, nieśpiesznie...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-05-22 23:02  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Dioramka Bombastyczna, a ponieważ są tam i elementy kolejowe: bombastyczno atomistyczna! :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
05-05-22 09:16  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Akra skomentował mój wpis:
"No tak, oczywiście Ryszard ma rację w sprawie cum. Chodzi mu chyba o to, że na pachołku powinno znajdować się OKO cumy. Na dioramie cumy nie mają oka, tylko są owinięte kilka razy wokół pachołków. Bardzo proste do skorygowania, jak sądzę."
Nie tylko brak oka w cumach ale także złe ich obłożenie na polerach statkowych i "urwanie" cum na pokładzie, brak szpringów - jeżeli ma być tak wszystko dokładnie to trzeba to poprawić.

 
05-05-22 10:13  Odp: [G] Diorama "Przy nabrzeżu roboczym / Am Ausrüstungskai", wyd. HMV, skala 1:250
kari   

... nic dodać nic ująć; piękna diorama, wielkie gratulacje.
... chciałbym tutaj nadmienić, że Twoja portowa diorama bardzo przypomina fragment chyba najstarszej stoczni w UK,
a mianowicie stoczni Johna Samuela White'a w Cowes na wyspie Wight waśnie dzięki charakterystycznej konstrukcji
żurawia młotkowego;
---------------------------------
ps. ...30.04.2022 nasz okręt ORP Wodnik wyszedł w rejs do Wielkiej Brytanii do Cowes
aby wziąć udział w obchodach 80. rocznicy obrony tegoż miasta przez ORP Błyskawica.
---------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024