FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-05-22 14:33  [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

W przyszłym tygodniu na http://www.cardplane.pl kolejna wersja jedenastki - rumuński IAR P.11f. Model egzemplarza o numerze 122. Będzie można zbudować model wg stanu z czerwca 1941 r. (na kołach i z karabinami) lub wg stanu ze stycznia 1943 (na nartach i bez uzbrojenia).
;
Lech

--

Post zmieniony (07-05-22 14:36)

 
08-05-22 10:00  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Już zacieram rączki i głaszczę portfel ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-05-22 11:24  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Bonthyc 

 

Czy dobrze widzę, że są przewidziane oddzielne powierzchnie sterowe? :)

 
08-05-22 12:42  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo Lech !
Czekam na kolejne nowości z polskiej awiacji.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-05-22 12:59  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Bonthyc, nie ma oddzielnych powierzchni sterowych i nie będzie. Już samo wykonanie nart jest u*********, że o silniku nie wspomnę. Wiem, że to pikuś przy gąsienicach jakiegoś czołgu, ale ten model miał być z tych łatwiejszych i mniej pracochłonnych. Ale żeby były też oddzielne powierzchnie sterowe, wnęki do chowania kół, manetki w kabinie itp., to siedzę nad kolejnym modelem, który będzie w dwóch wersjach: uproszczonej i takiej dla tych, którzy chcą więcej detali.

 
08-05-22 20:44  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Barbarossa 

 

Czy ten będzie w papierze wydany, czy Wydawnictwo zamierza publikować tylko elektrony?

--
per aspera ad astra...

 
08-05-22 22:34  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No właśnie...
W pełni rozumiem, że wydawanie modeli w formie elektronicznej to olbrzymie ułatwienie dla wydawcy, ale dla części z nas, modelarzy, to z kolei utrudnienie...
Nie naciskam, ale też chciałbym to wiedzieć...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-05-22 08:24  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Do jesieni na pewno nie będzie modeli wydrukowanych. Od jesieni (wrzesień - październik) planuję wydawać też na papierze (chyba że inflacja i inne procesy tak wywindują ceny papieru i druku, że nie będzie chętnych na taki produkt). Czy P.11g i P.11f załapią się na druk - jeszcze nie zdecydowałem. To będzie zależało od tempa mojej pracy. Jednak chcę podkreślić: na pewno będą modele, które pojawią się tylko jako e-booki. Np. takie olbrzymy jak PZL.3 czy PZL.18 czy też bardzo proste modele w skali 1:25 przeznaczone dla całkiem początkujących.

 
09-05-22 09:44  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Do jutra będzie na http://www.cardplane.pl



--

 
09-05-22 15:34  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A w jakiej skali PZL.3 i PZL.18 (dla projektu tego ostatniego to nawet nie ma wiarygodnych rozmiarów) ?
Chyba nie w 1 : 25 bo wtedy rozp. - 90 cm dla PZL.3
Okładka PZL.P11 znacznie lepsza niż tych pierwszych o których lepiej zamilczę.

 
09-05-22 16:02  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

W skali 1:25 tylko modele dla początkujących.

 
09-05-22 18:03  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Życzę więc powodzenia w projektowaniu PZL. 3 i PZL.18
Rozumiem, że masz sporo materiałów źródłowych i modele nie będą uproszczone ?

 
09-05-22 20:04  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Oczywiście, w tym fotografie wnętrz i - co szczególnie interesujące - filmik, na którym podczas lotu PZL.3 mechanik przechodzi w korytarzu wewnątrz skrzydła z kadłuba do pylonu z silnikami...
Rzecz jasna te modele będą w znacznej mierze SF, ale wg mnie warto te konstrukcje "utrwalać w pamięci".

 
10-05-22 09:21  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam
Mam takie dziwne pytanie i sugestię zarazem: Czy skrzydła tego modelu dało by radę opracować jako jeden element zakładany na kadłub? Segment pod skrzydłami podzielić na dwie części i górną część zaprojektować razem ze skrzydłami. Powinno to uprościć ustawienie geometrii samolotu. Zbudowałem już w życiu kilka P-11ek Pana Wasiaka i Mistewicza i zawsze moment mocowania skrzydeł przyprawiał mnie o siwe włosy

--

 
10-05-22 18:04  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Lech napisał :
"Oczywiście, w tym fotografie wnętrz i..."
Raczej to niemożliwe, bo PZL.3 nigdy (!) nie został zbudowany to był tylko projekt (podobnie jak dwukadłubowy wodnosamolot PZL.18)
Źródła i film mogą dotyczyć wyłącznie francuskiej konstrukcji Potez 41B4N.

 
10-05-22 23:07  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

yy to chyba miał być sarkazm...

 
11-05-22 04:33  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

P 11 z waku jest pana Lecha i zapewniam że skrzydła klei się łatwo . Nie mogę sobie przypomnieć czy to było w jednym kawałku ale nie była to metoda wasiakowa tylko teoretycznie łatwa i jeszcze upraszczająca model. Z tego co pamiętam z P 11 pana Lecha to w temacie skrzydła był system pięknie wszystko ustalający w kadłubie i doklejka kadłuba z góry.

 
11-05-22 07:51  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Przepraszam jeśli kogokolwiek wprowadziłem w błąd. Wpis o PZL.3 to taki (jak widać nieudany) żart...

 
11-05-22 09:32  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

MPaweł napisał:
"yy to chyba miał być sarkazm..."
Jesteś w wielkim błędzie !
Już odpowiadam - nie żaden sarkazm ale należę do tego typu modelarzy dla których liczy się jak największa zgodność modelu z oryginałem i związane z tym wszelkie informacje.
A tutaj informacja była niepełna, powinno być, że materiały źródłowe dotyczą konstrukcji francuskiej opartej na planach PZL.3. Na swoim "sumieniu" mam pewna ilość opisanych wydawnictw i prawie każda z nich zawiera nieścisłości lub wręcz błędy.
Pozdrawiam

 
11-05-22 09:34  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A jeszcze pytanie do MPawła- czy Sopwith Dolphin (cztery malowania w tym dwwa polskie) jest Twojego projektu ?
Pytam się bo są tam nieścisłości dotyczące malowania.

Post zmieniony (11-05-22 09:35)

 
11-05-22 11:55  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
RAVEN6   

Może czegoś nie rozumiem, ale jak można mówić o zgodności z oryginałem modelu, którego oryginał nie istniał? 😉

 
11-05-22 13:06  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

RAVEN - Źle mnie zrozumiałeś.
Oczywiście, że nie można o tym mówić.
Napisałem wszak : "związane z tym wszelkie informacje."
Jeżeli Lech napisał, że ma materiały źródłowe, film ("filmik, na którym podczas lotu PZL.3 mechanik przechodzi...") to ponieważ są to materiały źródłowe do Poteza więc informacja ta jest niezgodna ze stanem faktycznym.

 
11-05-22 21:29  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Kris, w jednym kawałku jest centropłat, który się nakłada na kadłub. Później dokleja się końcówki. Łatwiejszego sposobu nie wymyśliłem. Na upartego można skleić cały płat i w całości go przyklejać do kadłuba. Jednak z uwagi na filigranowe podłużnice centropłata raczej nie warto tego próbować...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024