FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
10-10-21 18:13  [Relacja/Galeria] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Witam w kolejnej relacji :)

Tym razem zabrałem się z Tomahawk'a. Model pozwala na wybór jednego z dwóch możliwych oznakowań, jednak ze względu na to, że tylko jedno z nich posiada paszczę na nosie, wybór był dość oczywisty :D Tak więc sklejał będę maszynę na której latał Neville Duke.


Zacząłem od kabiny, delikatnie ją waloryzując poprzez dodanie pasów na zbiorniku za fotelem pilota, kołnierzy wokół wskaźników na podłodze, czy imitację zużycia zagłówka (dodałem wgniecenia i delikatny gradient z jaśniejszego brązu w górnej części do ciemniejszego w dolnej)





Do budowy fotela wykorzystałem pasy HGW


Fotel doklejony do reszty kabiny



Tablica przyrządów


Prawa burta kabiny - a właściwie jej 90% bo najbardziej sterczące elementy wyposażenia wkleję później, aby zredukować ryzyko ich urwania. Dodałem również parę przewodów które najpewniej będą kompletnie niewidoczne po zamknięciu kabiny :D . Gdybym jeszcze raz robił ten model to rozciąłbym ten element na dwa osobne, tak aby uzyskać lewą i prawą burte. Ułatwiłoby to przyklejenie wielu elementów. Zdjęcia są bardzo prześwietlone, ale tylko tak byłem w stanie uzyskać zadowalające ujęcia


Tak to wygląda od niewidocznej strony


Powoli zaczynam też działać z lewą burtą


Post zmieniony (19-06-22 20:14)

 
10-10-21 18:51  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Świetny temat i kapitalny początek. Będę podglądał tym bardziej, że kusi mnie ponowne sklejenie tej maszyny tym razem bez popełniania błędów...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-10-21 18:58  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja tu widzę kawałek porządnej modelarskiej roboty...
Będę zaglądał.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-10-21 22:25  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Piękna robota, podziwiam kolegów, którzy potrafią z zegarmistrzowską precyzją dopieszczać takie drobne detale, kabelki, pokrętła, sprzączki itp. Mam sentyment do tego samolotu, pustynny Tomahawk z MM bodajże z 1978 był pierwszym modelem, jaki w całości udało mi się z trudem zlepić, miałem wtedy chyba 10 lat i tak już kolejne ponad 40 lat nie mogę się pozbyć tego hobby. Powodzenia w dalszej budowie, zapowiada się cacuszko.

--
pozdr, Radek

 
17-10-21 12:00  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
xoxsc 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Kleiłem ten model i najbardziej uważaj przy sekcji osłony silnika, bo musiałem mocno zeszlifować wręgi aby całość się zmieściła, a dokładniej tylna osłona.

 
06-12-21 20:22  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzięki za komentarze :) xoxsc - podczas nasuwania poszycia dziobu na szkielet całość się blokuje na wysokości ostatniej wręgi, więc będę musiał trochę go zeszlifować.

Skończyłem burty:




Zabrałem się za ogon:




A także dziób:





Powoli wyłania się zarys kadłuba :)


--


 
06-12-21 22:07  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Bardzo ładnie, o finał się nie martwię. Musisz być bardzo uważny przy dopasowaniu owiewki kabiny bo w tym modelu jest to dość trudne. Powodzenia.

 
07-12-21 16:48  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Czysto i dokładnie. Podoba mi się to co już wykonałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-12-21 17:56  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Bardzo ładnie to wygląda!

W jaki sposb planujesz wyciąć WPS-a w dziobowej sekcji kadłuba? Ja mam z tym zawsze kłopocik...

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
02-01-22 14:49  Odp: [Relacja] Curtiss Tomahawk IIB, AH, 1/2012
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Zapraszam do kolejnej aktualizacji.

zbin - mam tego świadomość, trochę się tego momentu obawiam.

Borowy - dzięki :)

Tuco - WPS staram się wycinać przed sklejeniem jeśli to tylko możliwe :) Jeśli to niemożliwe to wszystkie łuki wycinam/nacinam przed sklejeniem, tak aby zostały mi później do wycięcia tylko proste linie. Z racji że kleję bez szkieletu, to od wewnątrz przykładam kawałek tektury, tak żeby mieć podparcie i nie ciąć w powietrzu.

Podczas przerwy świąteczno-noworocznej udało mi się znaleźć czas żeby w końcu zamknąć kadłub:





Niestety podczas przymiarki kadłuba do poszycia okazało się, że szkielet w przedniej części uniemożliwia wsadzenie jej do środka, zatem musiałem trochę go skrócić - a że miejsca było mało, to widać ślady walki :)


Kliny w dolnej części, które będą doklejone do spodu skrzydeł też trochę ucierpiały podczas wielu przymiarek - ale po wklejeniu skrzydeł podmienię je na nieuszkodzone, które odetnę z drugiej wersji malowania.

Zgodnie z sugestią Sicore'a na Kartonworku poprawiłem mocowanie fotela. Pomimo kilku prób nie byłem w stanie wykonać nacięcia w rurce, tak aby w ścianie za fotelem wkleić jedno wystające uchu i umieścić je wewnątrz pręta, zatem rozwiązałem to odwrotnie - rurka została spłaszczona i wklejona pomiędzy pary uszu.



Porównanie z wcześniejszą wersją:


Kadłub z wklejoną kabina:




Kilka zbliżeń na nos:





Przyszedł czas na skrzydła. Tylny dźwigar nie jest jeszcze doklejony do środkowej wręgi, po to, żeby w trakcie oklejania szkieletu poszyciem skrzydła mieć możliwość minimalnego manewrowania szkieletem, jeśli podczas klejenia szkieletu coś krzywo skleiłem:



Wykonałem też komory podwozia - czysty standard, nic nie będą dodawał.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024