FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-05-22 14:33  [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

W przyszłym tygodniu na http://www.cardplane.pl kolejna wersja jedenastki - rumuński IAR P.11f. Model egzemplarza o numerze 122. Będzie można zbudować model wg stanu z czerwca 1941 r. (na kołach i z karabinami) lub wg stanu ze stycznia 1943 (na nartach i bez uzbrojenia).
;
Lech

--

Post zmieniony (07-05-22 14:36)

 
08-05-22 10:00  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Już zacieram rączki i głaszczę portfel ;)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
08-05-22 11:24  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Bonthyc 

 

Czy dobrze widzę, że są przewidziane oddzielne powierzchnie sterowe? :)

 
08-05-22 12:42  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Brawo Lech !
Czekam na kolejne nowości z polskiej awiacji.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-05-22 12:59  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Bonthyc, nie ma oddzielnych powierzchni sterowych i nie będzie. Już samo wykonanie nart jest u*********, że o silniku nie wspomnę. Wiem, że to pikuś przy gąsienicach jakiegoś czołgu, ale ten model miał być z tych łatwiejszych i mniej pracochłonnych. Ale żeby były też oddzielne powierzchnie sterowe, wnęki do chowania kół, manetki w kabinie itp., to siedzę nad kolejnym modelem, który będzie w dwóch wersjach: uproszczonej i takiej dla tych, którzy chcą więcej detali.

 
08-05-22 20:44  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Barbarossa 

 

Czy ten będzie w papierze wydany, czy Wydawnictwo zamierza publikować tylko elektrony?

--
per aspera ad astra...

 
08-05-22 22:34  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No właśnie...
W pełni rozumiem, że wydawanie modeli w formie elektronicznej to olbrzymie ułatwienie dla wydawcy, ale dla części z nas, modelarzy, to z kolei utrudnienie...
Nie naciskam, ale też chciałbym to wiedzieć...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-05-22 08:24  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Do jesieni na pewno nie będzie modeli wydrukowanych. Od jesieni (wrzesień - październik) planuję wydawać też na papierze (chyba że inflacja i inne procesy tak wywindują ceny papieru i druku, że nie będzie chętnych na taki produkt). Czy P.11g i P.11f załapią się na druk - jeszcze nie zdecydowałem. To będzie zależało od tempa mojej pracy. Jednak chcę podkreślić: na pewno będą modele, które pojawią się tylko jako e-booki. Np. takie olbrzymy jak PZL.3 czy PZL.18 czy też bardzo proste modele w skali 1:25 przeznaczone dla całkiem początkujących.

 
09-05-22 09:44  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Lech   

Do jutra będzie na http://www.cardplane.pl



--

 
09-05-22 15:34  Odp: [Z] IAR(PZL) P.11f na CardPlane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A w jakiej skali PZL.3 i PZL.18 (dla projektu tego ostatniego to nawet nie ma wiarygodnych rozmiarów) ?
Chyba nie w 1 : 25 bo wtedy rozp. - 90 cm dla PZL.3
Okładka PZL.P11 znacznie lepsza niż tych pierwszych o których lepiej zamilczę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024