FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
12-05-22 17:47  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Super jest, Twoje relacje zawsze dobrze mi się śledzi, podoba mi się, że opisujesz każdy krok budowy, istna kopalnia wiedzy i patentów :)

 
12-05-22 22:25  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki za kolejny odcinek serialu. Oglądam zdjęcia i zauważam tu i ówdzie jakieś naddatki retuszu i takie tam. Może przy kolejnych zdjęciach dodaj do planu zdjęciowego jakiś element ( np.zapałka lub groszówka ) pozwalający uzmysłowić sobie wymiary pokazywanych elementów. Bo coś czuję, że te wszystkie niedoskonałości to wina makro...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-05-22 22:34  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie Mariuszu - wszystkie niedoskonałości to moja sprawka:-) Oczywiście makro trochę wyolbrzymia pewne sprawy, ale fakt pozostaje faktem:-)
Czasem ręka się omsknie, czasem ledwo widzę, co robię i gdzie przykładam pędzel. Przy świetle sztucznym bardzo trudno czasem wyczuć, czy krawędź jest już wyretuszowana, czy też nie. Ale na żywo, okiem nieuzbrojonym nie widać praktycznie nic z tego, co wylazło na powiększeniach:-)
Groszówka czy inny przymiar może pokazać skalę, ale nie ukryje mojej papraniny:-)

Podziwam zawsze czystość sklejania, którą prezentują inni znakomici modelarze - Piotr P., Kruszyna, gk, krzywy czy Cordel są w tym aspekcie mistrzami. To tylko przykłady, nie sposób wymienić wszystkich.

Ja już młodszy nie będę, a Parkinson nie odpuszcza:-)

Ale, ale... to tylko półprodukt, obficie zagruntowany rozcieńczonym lakierem:-) Może na końcu tej relacji moje narzekania nie będą już miały znaczenia?:P Oby:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-05-22 07:12  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Zawsze mnie zachwycała Twoja dbałość o szczegóły.
Każdemu zdarza się nasmarkać farbą w koło elementu. Zdjęcia też zbyt dużo wyciągają.

Co do mojej czystości klejenia to nie przesadzaj, kwestia dobrze ustawionego modelu do fotek :D

Odnośnie Twojego problemu z fotkami, wydaje mi się, że może Ci świrować balans bieli w aparacie. Zmień kolor brustolu na którym robisz fotki na jakiś mnie oczojebny - szary? I daj znać czy coś pomogło.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
13-05-22 07:21  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Już nie opowiadaj o niedoskonałościach, zwłaszcza tych w makro, bo normalnie ich nie widać. Natomiast o co chodzi ze skrzynką na tylnej ścianie? Jej prawe zaokrąglenie wygląda na solidnie zmaltretowane, jakby połamane - coś się tam wydarzyło złego, czy to tak wygląda na fotkach w związku z tym o czym pisałeś?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-05-22 07:51  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kruszyna - Dzięki za poradę:-) Już kilka razy próbowałem różnego koloru tła, ale ten niebieski akurat z kolorystyką modelu się chyba gryzie:-) Czarny wypadał lepiej, ale też nie idealnie. Spróbuję neutralnej szarości, może zadziała:-)

Demon - Przyjrzałem sie właśnie tej skrzynce. Faktycznie są tam dwa, trzy białawe miejsca, ale nie jest to spowodowane zmaltretowaniem elementu (chyba) :-) Sam się zastanawiam, jak do tego mogło dojść (jak śpiewał król muzyki narodowej:-)). Podejrzewam, że nadruk mógł się lekko zetrzeć, a potem to polakierowałem i tak zostało. Ale już naprawiłem metodą suchego pędzla.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-05-22 09:23  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Chciałbym żeby czasem też mi też się tak ręka omsknęła jak Tobie. Prezentujesz kompletnie inny wymiar modelarstwa, do którego nie wiem czy kiedykolwiek dorosnę. Przerabiasz uproszczone elementy na małe dzieła sztuki które nie dość że paraliżują precyzją wykonania to jeszcze są zgodne z prawdą historyczną. To wymaga mnóstwa samozaparcia i wiedzy. Ja może i staram się kleić czysto ale nic poza tym, dlatego wypraszam sobie wyzywania mnie od znakomitych modelarzy;)

Co do zdjęć to według mnie jest super. Ładnie, równo doświetlone i widać doskonale to co ma być widać czyli świetne wykonanie, doskonały retusz, detale i wogóle idź Pan... wpędzasz ludzi w kompleksy;))

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
13-05-22 18:33  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Zaglądam regularnie i aż mi się trudno oderwać. Efekty są świetne, model jest mocno wzbogacony i uzupełniony. Jak patrzę na na ten spód wanny to jestem zachwycony. Chyba nie było jeszcze podobnego poziomu uszczegółowienia podwozia "trójki" w standardzie, bo malowanych pewnie kilka można by kilka znaleźć.
Wielkie brawa dla Autora za wykonywanie w "standardzie plus" i czekam na więcej. Co do marudzenia Autora na jakieś niedociągnięcia to uważam, że to zwykłe marudzenie.

Pozdrawiam,
Daniel.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
17-05-22 15:55  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piękna sprawa Grzesiu 😃👍
Jakość Twojego sklejana w standardzie mnie rozwala (dlatego ja swoje gnioty maluję).
Tak mnie nakreciłeś tym modelem, że już zaczynam myśleć o kolejny projekcie 😁

Tylko mi tu aktualizację rób często 😉😁

 
20-05-22 07:12  Odp: [Relacja] Niemieckie samobieżne działo szturmowe StuG III Ausf. F - WAK 11/2009
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widać, bardzo dużo plastyki w Twoich modelach, piękna robota. : ]

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 23Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024