FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
04-12-23 14:31  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

zacząłem dłubać wieżę, no i było ciekawie, nie obyło się bez dopasowywania i docinania elementów. Instrukcja była szczątkowa, nie byłem w stanie z niej wywnioskować czy w modelu ściany wieży powinny na zewnątrz ze stropem schodzić się na styk czy jednak krawędzie podposzycia powinny wyłazić na wierzch i być widoczne (co trochę sugerował rozmiar części podposzycia). Zdecydowałem się na tą pierwszą opcję i tak docinałem elementy żeby się to wszystko w miarę poschodziło na zewnątrz (w środku jest trochę gorzej ale jestem w stanie to zaakceptować), strop wieży jest zdejmowany tak żeby można było zajrzeć do środka, co też powoduje ze przy jego nawet drobnym przesunięciu (co udało mi się zrobić do zdjęć) pojawiają się lekkie szpary lub niedopasowania, na żywo można to tak ułożyć żeby było w miarę ok.




Dorobiłem siatki nad wentylatorami - trzeba je było skrócić o ok. 1cm tak żeby mieściły się pod wieżą i umożliwiały obrót, oraz właz w tylnej ścianie wieży w którym przerobiłem zawias tak żeby miał opcję otwierania.




Tak to wygląda w całości:




Teraz biorę się za uzupełnianie wnętrza wieży.

 
04-12-23 14:51  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wygląda niezwykle elegancko i... "pancernie":-)
Wszystko co najgorsze , masz już chyba za sobą - mam na myśli ten etap sklejania modelu, w którym nie trzeba już się przejmować układem jezdnym i można dopieszczać górę:-)
Super robota:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-12-23 06:04  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Zobacz, czy da się dopasować spód wieży do kadłuba tak, aby zmniejszyć prześwit, który teraz jest widoczny na zdjęciach. Koledzy zwracali na to uwagę, że powinien być jak najmniejszy. Powodzenia w dalszej budowie, może uda Ci się skończyć do Sylwestra, bo pewnie kusi, aby zacząć coś nowego :)

--
pozdr, Radek

 
05-12-23 14:03  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Prześwitu chyba się już nie da zmniejszyć z powodu tych siatek nad wentylatorami.
Z drugiej strony co to dla Viz-a, wystarczy potrzymać mu piwo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-12-23 14:51  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie :)

Prześwitu już nie ruszam, faktycznie siatki będą największym problemem, za dużo rozgrzebywania przy elementach co są już zrobione.
No i tak kusi już jakiś następny model ale nie chce się spieszyć i raczej budowa zakończy się w pierwszych miesiącach nowego roku :)

 
01-01-24 14:15  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

zapraszam do noworocznej odsłony relacji, wieża powoli się wypełnia, zrobiłem kosz wieży oraz park amunicyjny, wszystko raczej sklejalne bez problemów i większych przeżyć. Wiem, że można by dodać do wnętrza trochę dodatkowych detali których brakuje w opracowaniu, ale postanowiłem tego nie robić, wnętrze sklejam wg wycinanki co by nie przedłużac budowy która za chwilę będzie trwać 2 lata :) Następny krok to wewnętrza część działa.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim najlepszego Nowego Roku, sukcesów modelarskich i wydań wymarzonych tematów :)

A teraz zapraszam do fotek:





 
01-01-24 22:42  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
 

Super to wygląda, powodzenia w budowie armaty. Pantera D zapowiedziana przez wydawcę na kwiecień, więc powinieneś skończyć do tego czasu z zapasem.

--
pozdr, Radek

 
03-01-24 13:42  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Radku :)
Pantera D raczej będzie u mnie bardziej przy końcu kolejki zachcianek modelarskich, ale gdyby Answer wydał Jagdpanthere to bym kleił oj kleił, Jagdtigera w sumie też :)

 
07-01-24 12:02  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

działo zrobione i umieszczone w wieży, dodałem też zapasowe ogniwa gąsienic. Płyta stropowa wieży też jest prawie gotowa, pozostała mi na niej do zrobienia kopułka dowódcy, potem antena, lufa i model będzie gotowy :)


 
07-01-24 12:32  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Brawo, kawał serca żeś tu zostawił, ale jest efekt.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024