FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-05-22 09:52  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Wow! Świetna robota z lufami. Z każdym modelem wychodzą Ci coraz lepsze :-) Osobiście zastosowałbym o rozmiar grubszy drucik na poprzeczki ale nie obrażę się jeśli uznasz że się czepiam ;-) Chciałbym też zapytać Cię o bloczki. Zakładam że to produkt Seahorse i że sklejasz je na razem całymi paskami. Jakiego kleju używasz do tego celu?

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
19-05-22 19:05  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Piotrze!
Co do drucika to na chwilę obecną obstaję przy swoim, ale czy za miesiąc nie przyznam Ci racji to już nie jestem pewien hehe :). Zauważyłem, że trudno w tej skali i przy tych rozmiarach wycyrklować z grubościami takich elementów, co więcej, przed pomalowaniem można mieć takie wrażenie, a po pomalowaniu już inne (vide: moje falkonety przy Revenge...). Generalnie mam chyba tendencję do wyszczuplania elementów niż do pogrubiania.

Odnośnie bloczków to jestem buntownik -wcale nie robię ich tak jak wskazują dołączone instrukcje. Oczywiście leniwa natura przy pierwszym zetknięciu z tymi laserowo ciętymi bloczkami nakazała spróbować skleić całymi paskami, ale efekt był marny. Z tymi z Shipyardu to nawet rozjechał się pierwszy z ostatnim :3. Kleję zatem opcję bardziej czasochłonną, ale dla mnie pewniejszą.
1. Wycinam te jajowate, pełne ścianki boczne na luźne elementy.
2. Smaruję środkowy, dwuczęściowy element cyjanoakrylem w żelu (najlepiej sprawdza się taki, którego nazwa zaczyna się na "P", a kończy na "x" :)) Pewnie BCG też by się sprawdził, ale nie próbowałem z nim nawet.
3. Przyklejam jedną ściankę, odwracam konstrukcję, smaruję drugą stronę, doklejam drugą ściankę, czekam do pełnego wyschnięcia, sprawdzam drożność dziury drucikiem i odcinam cały bloczek; jeden.

Powyższy proces ukazuje rycina:



Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
19-05-22 19:45  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki za wyjaśnienie Guciu. Mam na stanie kilka zeszytów Seahorse'a wraz z dodatkami a Twoje relacje i sprawdzone patenty będą nieocenioną pomocą gdy znów najdzie mnie wena na żagle, zwłaszcza że w kartonie jeszcze żadnych nie skleiłem :) Narazie kusi mnie pancerka ale mimo to bacznie podglądam Twój kartonowo szkutniczy warsztat. Jest co podziwiać :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
21-05-22 21:12  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoooj!

Piotr -mam nadzieję, że skusisz się kiedyś na żagle, a modele od Seahorsa są najlepsze na początek przygody, np. Leudo albo Trabaccolo, na pewno się przekonasz. Ale męczyć Cię o to nie będę, bo Twoja pancerka (tu się chyba wszyscy zgodzą) to miód na oczy, szczególnie wielbicieli standardu. Nawet nie wiem czy nie jesteś zbyt dokładny na żaglowce hehe :)

Budowa posuwa się do przodu, działa zrobione, plus trochę drobnicy pokładowej. Już zrobiło się "tłoczno", ale jakoś daję radę; jeszcze.












A tutaj sama buda:





I dzwonek przed pomalowaniem:



Skłamałbym, mówiąc, że było nerwowo. Ta drobnica da się lubić, a model coraz bardziej mnie wciąga.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
22-05-22 21:12  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ależ to wszystko maleńkie... Można oczopląsu dostać :-) Skala 1:100 to naprawdę wyzwanie dla najlepszych a Ty radzisz sobie wyśmienicie. Genialny patent na dzwon okrętowy!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
22-05-22 21:20  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Guciu - To co pokazujesz, szczególnie w konfrontacji z jednogroszówką, wyrywa z butów:-)
Pikna, misterna robota:-) Małę jest piękne:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-05-22 09:08  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe Dużo tego wszystkiego, jak na tak małą łupinkę

 
26-05-22 21:04  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Aahooj!

Dzięki Koledzy! Groszówka trochę przytłacza, także przerzucam się na zapałkę :)

Trochę w tygodniu podziałałem z drobnicą. Co doszło to widać, jeszcze parę drobnych elementów na pokładzie będzie, ale dosłownie kilka, niedługo zacznie się struganie kijków. Nagle zrobiłem tak jak proponowała wycinanka, bez udziwnień, bo to by była na prawdę głupiego robota, małe to i ciasno upchane. Skupiłem się bardziej na równym ułożeniu i myślę, że jest w miarę ok.
Co zabawne, połowę czasu zajęło klejenie, a połowę rozmyślanie co w jakiej kolejności poprzyklejać, żeby nie zdewastować tego co już zainstalowane. Jak dotąd nic nie pourywałem, ale boję się, że jak będę przeciągał sznurki i (o zgrozo!) wiązał je na naglach i knagach to zrobię tej łupince małe tsunami. Się zobaczy. W nadchodzący weekend też pewnie więcej czasu spędzę na rozkminie -i to już poważnej- takielunku. Żeby mieć wszystko przemyślane, zrozumiane co do ostatniego sznurka, abym sobie sam nie robił pod górkę. Pojawią się też pewnie jakieś pytania, ale to już później.
Stan na dziś:
























Pozdrawiam
Piotr

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
26-05-22 22:37  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

No to żeś znowu dorzucił do pieca imienniku :-) Nagle wyglądają, moim skromnym zdaniem, bardzo dobrze. Ładnie i równiutko wklejone i wcale nie potrzebują tego drugiego zgrubienia przy kołkownicy. Obłożone na nich liny i tak by to zakryły. Wyszły smukło i lekko a nie jak jakieś buły grubaśne. W skrócie: cieszę się że zrobiłeś tak jak proponowała wycinanka. Szkoda jedynie że na knagach brakuje węzłów knagowych ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
28-05-22 18:09  Odp: [R] HMS Fly od Seahorse'a /1:100 MO
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piotrze, o tym mowa?



Słuszna uwaga, nadrobiłem to niedopatrzenie ;)

W tej skali robi się nerwowo przy zaplataniu, tutaj jeszcze miałem dostęp, ale jak zrobi się tłoczno to już nie wiem czy wszędzie to tak pozawijam, obawiam się, że nie :(

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024