FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-05-22 11:14  Odp: [R] PZL.12 (PZL-H) Amfibia Puławskiego 1:33 Orlik 2/2018
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czołem Waszmościom !

Mam nadzieję, że do końca miesiąca budowa zostanie zakończona.
Tak amfibia wygląda na dzień dzisiejszy:



Przeszklone przykrycie kokpitu zrobiłem na podstawie kilku zdjęć



Jest jak jest, chociaż mogłoby być lepiej (zawsze po zrobieniu jakiegoś elementu dochodzę do wniosku, że wyszło to niezbyt dobrze)

Zrobiona ostała także dysza Venturiego (błędnie nazwana w instrukcji montażu jako "rurka Pitota") z dorobionym przewodem



Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

 
23-05-22 10:22  Odp: [R] PZL.12 (PZL-H) Amfibia Puławskiego 1:33 Orlik 2/2018
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Można powiedzieć, że budowa amfibii jest już zakończona. Pozostała drobna kosmetyka.



Silnik
Można było go wykonać w trzech wersjach:
- całkowicie odsłonięty
- odsłonięty tylko z góry (czyli taki jaki był w momencie katastrofy)
- całkowicie osłonięty

Wybrałem świadomie najprostszą drogę tzn. jest całkowicie zasłonięty.
Nie wiem czy poradziłbym sobie z tymi małymi duperelkami (niektóre elementy to trzeba oglądać chyba przez lupę) - jak ja to mówię "papier wszystko przyjmie" w znaczeniu, że można wszystko wydrukować.
Nie znaczy to, że nie można go w takiej wersji zrobić - kto chce niech się bawi
Stelaż silnika w oryginale był z rur stalowych o okrągłym przekroju (nie owalnym) i taki zrobiłem.
Zastanawiam się dlaczego były metalowe opaski (też dorobione) wzmacniające golenie stelaża. Czyżby były one obłożone (oprofilowane) drewnem jak w niektórych innych konstrukcjach ? Dorobiłem tez tylne odciągi przy korpusie silnika widoczne na archiwalnych zdjęciach oraz zmieniłem osłonę piasty śmigła na szpiczastą i w kolorze metalu.
Jednym słowem jest jak jest :-)
Ukłony,
Ryszard

Post zmieniony (23-05-22 10:23)

 
23-05-22 14:24  Odp: [R] PZL.12 (PZL-H) Amfibia Puławskiego 1:33 Orlik 2/2018
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie !
Co do opasek na stelażu silnika - może mocowały jakieś cięgna, przewody ( paliwowe ? ) biegnące z kadłuba do silnika, by wyglądało wszystko schludnie i porządnie...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-05-22 19:25  Odp: [R] PZL.12 (PZL-H) Amfibia Puławskiego 1:33 Orlik 2/2018
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie i kolejny Polski samolocik w Twojej kolekcji. To z niecierpliwością czekam na kolejną relację z budowy bez względu który z modeli wybierzesz.

 
23-05-22 20:23  Odp: [R] PZL.12 (PZL-H) Amfibia Puławskiego 1:33 Orlik 2/2018
r.master.no.1     

Witam Ryszardzie , piękny model .
W poście z 15-05-22 11:14, raczył kolega zauważyć iż pasek części o numerze 64 opisany przez autora jako "rurki pitota" , rurkami pitota nie jest tylko dyszą Venturiego - zgadza się . Nadmienię iż pozostałe paski zespołu części 64 również nie odnoszą się do aparatury "rurek pitota " , a są zewnętrzną obudową zwężki Venturiego i szczeliny Venturiego .
Natomiast przewód który kolega raczył zaznaczyć na oryginalnej fotografii już należy do aparatury pomiarowej rurek Pitota.
Niestety coraz częściej w modelach są spotykane uproszczenia i droga myślowa tzw. na "skróty"

Pozdrawiam i dalszej owocnej pracy życzę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024