FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
03-05-22 23:34  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Skok wahacza, to pierwsze o czym powinieneś pomyśleć. Sprężyna i amortyzator regulowały te wychylenia.

Obawiam się, że ścinając sprężynę zmieniłeś nieświadomie wychylenia wahacza.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-05-22 23:44  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Tu masz wychylenia wahacza bez obciążenia, czyli w jednym ze skrajnych położeń.



--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-06-22 15:00  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Siedzę jak świstak i lepię koła nośne, niby proste a jednak roboty jest sporo. Wszystko w miarę jest dokładnie spasowane, musiałem tylko podocinać wewnętrzne paski obręczy po ok. 3 mm.



--
pozdr, Radek

 
05-06-22 15:24  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Koła jezdne powoli wchodzą w fazę montażu i parowania. Niestety podczas parowania dostrzegłem, że popełniłem błąd podczas przyklejania tarczy wypełnienia do obręczy. Przykleiłem je do obrzeża obręczy zamiast do wnętrza, przez co wyszedł mi za szeroki rozstaw między kołami jak je złożyłem do kupy. Już tego nie poprawię, ale myślę że nie będzie się to aż tak rzucać w oczy jak założę gąsiennice. Przy okazji okazało się, że autor opracowania nie pomyślał, że po założeniu zestawu kół na oś, pozostaną braki koloru od wewnętrznej strony. Na szczęście mogę wykorzystać zamieszczone w opracowaniu paski gąsiennic i dorobić rolki dystansujące i dekle.





--
pozdr, Radek

 
06-06-22 14:20  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

od tych kolorów aż oczopląsu można dostać. :)

 
19-06-22 17:35  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Powoli do przodu, większość kół już zamontowana, Jak na razie bezproblemowo. Autor zaprojektował też cześć nadsilnikową, której zasadniczo nie będzie później widać, ale skoro już jest to przykleiłem żaluzje jako delikatnie uniesione.










--
pozdr, Radek

 
08-07-22 10:14  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Jestem na etapie gąsiennic. Zakupiłem laserowe z pojedynczych ogniw z Draf Model. Wbrew pozorom, mimo dużej wygody jest jednak sporo pracy z montażem. Mam pytanie do kolegów obeznanych z tematem dot. zębów gąsiennic. Załączam zdjęcie na, na którym pokazuję zęby umieszczone w zestawie laserów, zęby z wycinanki ANSWER i zęby z modelu "Studzianki" wydanego przez GPM. Które są najbardziej zbliżone do rzeczywistości ?





--
pozdr, Radek

 
08-07-22 12:42  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Najbliższe rzeczywistości są chyba te brązowe.
Zerknij na relację Darka.
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?f=4&t=936&hilit=T34+76+darek&start=75
Podobne ogniwa ma w ofercie obecnie Andrzej Haliński.

--

Post zmieniony (08-07-22 12:50)

 
08-07-22 15:08  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piotr ma rację. A tu jak powinno to wyglądać...

 
08-07-22 15:43  Odp: [R] T 34/76 Model 1942 UZTM Turret ANGRAF
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dziękuję za podpowiedzi. Znalazłem zdjęcie ogniwa w internecie. Tu ząb wygląda na bardziej zbliżony do tego z opracowania GPM, ten z wycinanki Answer jest wg mnie za bardzo okrągły. Jaka powinna być wysokość zęba w mm w skali 1/25 ?


--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024