FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
15-06-22 17:13  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepraszam za kilka staroświeckich i upierdliwych rozwiązań przy siatkach nadbudówek, obiecuję poprawę...

--
MacGregor

 
15-06-22 20:12  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pan Autor zawitał, więc trzeba sie zmobilizować do roboty.

W poprzednim wcieleniu tego modelu ściany nadbudówki dziobowej były za długie w stosunku do obrysu na pokładzie,
w reinkarnacji tutaj, również/zdjęcie

Zamierzam przykleić najpierw wszystkie dolne elementy wszystkich nadbudówek do pokładu,
a dopiero potem pokład do szkieletu, a nastepnie burty i poszycie dna, czyli budowa chałupy od dachu.

Oprócz kotwicy i śrub, nie bede nic przeinaczał.
Kotwica, z 14 elementów, wersja na brudno,zrobiłem korzystając z planów w 100/tnym numerze Modelarstwa Okretowego.
Wersja na brudno/prototyp, krzywe to ci i koślawe, wersja na czysto, też nie bedzie lepsza,
ino widać nie bedzie, bo farbą ubabram na czarno.



--

Post zmieniony (15-06-22 20:15)

 
15-06-22 20:14  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Brystol, mam model Answera ale niczego dziwnego/staroświeckiego w projekcie nie widzę ale fakt jeszcze nie sklejałem więc może jest coś upierdliwego. Prosiłbym o konkret.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
15-06-22 20:23  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jako stary, upierdliwy dziad używam takich określeń.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
15-06-22 21:17  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wychyliłem się zza futryny, żeby napisać iż czekam na nieprzeinaczone przez Ciebie pelotki sklejone w 100% zgodnie z rysunkiem montażowym i bez korekt części z wycinanki.
Czekałem oczywiście wcześniej na montaż burt, szczególnie w sekcji dziobowej, do szkieletu wykonanego 100% zgodnie z projektem, ale poszedłeś na łatwiznę usuwając wręgi i nie dążąc do nieprzeinaczania.
Znikam chwilowo za futryną.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-06-22 01:06  Odp: [R] Niszczyciel ORP "Grom", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, troche ble ble ble,a jeszcze mniej lepienia.
Jak już wspomniałem, siatka nadbudówki dziobowej, cz.37a jest za długa, odciąłem na oko, na częściowo już oklejonej siatce/na własnej roboty wrędze.
Miejsce łączenia siatki Pan Autor umieścił tak, że znaduje sie pod pomostem artyleryjskim więc ta manipulacja nie bedzie kuła po oczach.

Gdzieś czytałem w zapowiedziach tego MM-a, że to model poprawiony.
W tym co tu widac, są trzy "niepasowalnosci",
ale łatwe do skorygowania.



A tu, ani równiusio ani czyściusio, ino aby, aby.
Chciałem przyklejać już do pokładu, ale sprawdze wszystkie elementy tej nadbudówki, aż do samej góry.





PS

Moje konto na fotosiku nie jest z gumy, dlatego ta pseudo relacja bedzie miała tylko 6 aktualnych zdjęć, jak wstawie siódme,
to pierwsze z przodu będzie znikać.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-06-22 17:43  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Cześć, jestem w trakcie sklejania tego modelu, etap kadłuba, mam już sklejone dno, i oklejony model burtami. Niestety burty mi wyszły za krótkie z jednej strony 1mm z drugiej 2mm. Oraz są troszkę za wąskie. Ale generalnie nie takie rzeczy się widywało co nie zmienia faktu że była okazja by to poprawić.
Niestety już na tym etapie poległem, ponieważ nie umiałem w taki sposób wyoblić/przygotować burt by to skleić poprawnie i mój dziób wygląda średnio..

Pytanie moje jest takie jak na przyszłość zabrać się do kształtowania takiego dziobu ? Czy może jakąś inną metodą np, rozcinanie oklejek na mniejsze ?

Generalnie napaliłem się na błyskawice z wak, bo strasznie podoba mi się waloryzacja (wiem kwestia gustu), ale tam chciałbym zrobić to już poprawnie.

--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 
20-06-22 19:26  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A więc jednak sie nie zmyło.

Tak daleko nie jestem, siedzę nad nadbudówką dziobową.

Kształtowanie i dopasowanie burt na dziobie i gdzie indziej, spróbuję wymataczyć przez usunięcie wręg.
Jak wspomniałem, najpierw dolne części nadbudówek do pokładu, potem burty do pokładu
i takie ubranko dopiero na szkielet.

to nie jest rada, tylko moja próba przed ewentualnym lotem nad kukułczym jajem.
--

Post zmieniony (20-06-22 19:33)

 
20-06-22 19:55  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Skąd wytrzasnąłeś taki fajny łańcuch kotwiczny?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
20-06-22 20:15  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie się czyta Wasze wpisy : )
Brystol nie poddawaj się! Widzę że najlepsze dopiero się zwali : ]

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024