FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
09-07-22 23:29  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na arkuszu 2 planu w Modelarstwie Okrętowym pisze, że to nakładka dodana w 1938 roku, na obu okrętach.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
10-07-22 12:29  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Bonthyc 

 

Te nakładki dodali w obydwu okrętach. Powodem było wyginanie blach burtowych przez kotwicę.

 
10-07-22 21:01  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak zareagowała brązowoczerwona masionka 90g, (kawałek dziewiczy po lewej) na mój kapon ze sklepu dla plastyków, wyszedł tyfus plamisty.

Poszycie dna z masionki, orginalne są za krótkie / w relacjach jest o tym mowa.
Do zrobienia zostały mi trzy ostatnie na rufie,
odrysowywuje z orginalnych, tnę, ale oko sie trzęsie i śpary są.

stewa na tępo będzie przycięta

obrazków niet, bo fotosik skąpi



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
10-07-22 21:32  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Brystol, Bonthyc - dziękuję za wyjaśnienie.
Powodzenia w budowie!

Pozdrawiam
Luke

 
11-07-22 08:30  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Za krótkie burty, za krótkie poszycie dna itp, i to jest ten "pewnie poprawiony" projekt sprzed lat?

Jestem pełen uznania i szacunku dla projektanta za podejście do tematu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
11-07-22 13:32  Odp: [R] Niszczyciel ORP
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Szkoda, że błędy z poprzednich wydań nie zostały wyeliminowane. Wydaje mi się, że ta nakładka przy kluzie to błąd dodany dodatkowo. Skoro dodano ją w 1938 roku to nie powinno być litery G bo te chyba wcześniej zamalowano.

--

Post zmieniony (11-07-22 13:50)

 
11-07-22 14:14  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Model ORP Grom wydany w Kartonowym Fanie, czyli pierwsze wydanie tego modelu autorstwa pana Nowaka, nie ma tej nakładki pod kotwicą i wg autora przedstawiał stan na koniec 1938 roku. Czyli tamten model przedstawiał tak naprawdę stan na 1937. Skoro nowe / stare wydanie ma tą nakładkę, to coś w modelu było zmieniane, ale chyba jednak nie to co powinno być :/. Jeszcze na facebook-u ktoś podał, że bulaje dolnego rzędu nie są w osi pasa burty. Patrząc z boku na burtę prawą, czy też lewą i idąc wzrokiem od litery G widać, że bulaje przesuwają się w górę. Nie zwracałem na to uwagi, ale dostępne rzuty boczne w Internecie pokazują, że bulaje powinny być w osi tej blachy burty. Niestety ORP Błyskawica z WAK ma tak samo :/. Coraz większe rozczarowanie czuje tym modelem.

--

 
11-07-22 14:35  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kuuuurde a miałem zanabywać...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-07-22 15:42  Odp: [R] Niszczyciel ORP "GROM", Mały Modelarz nr 10-11-12/2016
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

A ja już się połasiłem :-)
I co teraz?
Zostaje czekać na jakieś nowe opracowanie.

 
11-07-22 18:59  Odp: [R] Niszczyciel ORP
Agand 

 

@Mejdej - "Jeszcze na facebook-u ktoś podał, że bulaje dolnego rzędu nie są w osi pasa burty. Patrząc z boku na burtę prawą, czy też lewą i idąc wzrokiem od litery G widać, że bulaje przesuwają się w górę. Nie zwracałem na to uwagi, ale dostępne rzuty boczne w Internecie pokazują, że bulaje powinny być w osi tej blachy burty"

ehhh 'znafffcy' - w oryginale tez nie są i nigdy nie były - spojrzcie sobie na tę fotkę:



--

Post zmieniony (11-07-22 19:00)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024