FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-07-22 08:44  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Witam, jeszcze trochę postępów. Kabina jest kompletna, zaczynam kleić poszycia. Przygotowanie szybę i chlodnica z żaluzjami na przyszłość. Teraz myślę czy zostawić, czy nie ryczki z tyłu na karabine "maksim"? Na odnich zdjęcia jest na drugich nie ma. Lećmy dalej.
P. S. Ryszard, dokładnie tak i jest. Jeszcze mam opony, bomby, karabin maszynowy 7,62 mm, magazyny do niego i "maksim".






















--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
20-07-22 10:11  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Mega, wygląda to bardzo konkretnie.

 
31-07-22 09:00  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#Karas, dzięki za opinie.
Witam wszystkich, kontynuacja tematu po wolie do przodu. Zacząłem kleić poszycia ta robić imitacja sznurowanie ależ zmianil nici na drutu odrazę jak znalazł sposób na równomierne wygięcie. W zepsutym magnetofone odnalazł odpowiednie koła zębate i powolne skręcanie z drutem w środku, drut 0,1mm i lepiej otpalić. Potem malować i przykleić.
Następnie zacząłem robić silnik, jest to Hispano Suiza V8, tak łatwo poszło na podstawie zdjęć ta rysunków że teraz myślę zrobić otwarty z góry. Cóż, i coś związanego z mocowaniem chłodnicy ta silnika. Skrzydła są już w trakcie pracy.




























--

Post zmieniony (31-07-22 09:10)

 
31-07-22 14:56  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

Pęknie Ci to wychodzi , Widać że traktujesz model bardzo poważnie i metodycznie . Osobiście już idę szukać jakiegoś starego radiomagnetofonu bo przypadł mi do gustu Twój sposób wykonania linki do wiązania poszycia . Pracuj dalej a ja dalej będę śledzić Twoje poczynania .

Pozdrawiam .

Jańcio

 
31-07-22 16:03  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Odnoszę wrażenie, że pracujesz nad modelem niemal bez przerwy. Przerwy tylko na posiłki, sen i toaletę...
Też tak bym chciał... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-07-22 17:07  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

#Jańcio - Dziękuję bardzo za opinie, mam nadzieję że do Przeciszówa coś powstanie.
#MARIUSZ - ją też tak by chciał, ale realne jeszcze mósze chodić do pracy, no jak wypada trochę wolnego czasu to chce poświęcić na 100% do modelarstwa.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
31-07-22 22:56  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Oglądam jak każdą twoją relację z budowy trzymając się za głowę z wrażenia. Atomowa czystość i dokładność!

Tych trybików też sobie poszukam. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
17-08-22 18:18  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich. Z ostatniego wpisu trochę cóż zmieniło się, zdecydowałem zrobić nowe mocowanie silnika i chłodnicy, dolna część będzie zamknięta ale cóż będzie widać, góra będzie otwartą. Dodałem jeszcze detale do silnika to co zobaczyłem na rysunku. Kadłuba też jest skończoną, ale trochę drobiazgów dodam później.
Dwa tygodnie robiłem jedno skrzydło ta koła. Na wszystkie elementy żeby wyróżnić używam drugiej wycinanki taką kwestia robić w standardzie. Do imitacji nitów ta śruby używam kulek do lutowa nią 0.25, 0.3, 0,4 mm średnica jaki łatwiej robię na płasko.
Na kapsułkę trochę drobiazgów.


































--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
17-08-22 22:12  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dawno już nie miałem ciarek na plecach podczas oglądania relacji z budowy modelu. Niesamowity warsztat i umiejętności. Gratuluję i zazdroszczę.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-09-22 10:56  Odp: [R] Bristol f.2b, Drafmodel, 1:33
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 


Witam, po wolie do przodu, samolot już ma dwa skrzydła i trochę detale osobno. Elementów z wycinanki już nie zostało, teraz najważniejsze linki, rozciąganie i wszystko złożyć do kupy żeby nie wyszło krzywy.
Karabin maszynowy trochę poprawiłem, zmieniono łufy na mosiężne . Bomby będzie zamontowane pod koniec.
Chcę dużo skończyć do Przeciszówa ale czy dam rade za tydzień nie wiem.
































--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024