FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-06-22 23:51  Pokład grawerowany
Szakal19890302   

Witam Kolegów.
Mam pytanie. Może głupie, ale...
Jestem modelarzem głównie palstikowym, lecz czasami lubię dla odpoczynku od plastików skleić coś z kartonu. Kupiłem sobie ostatnio Suzuye 1/200 z fantomu z dodatkami. Jest tam grawerowany pokład. O ile jeszcze fragmenty ryflu wiem jak uszyć to co z tymi gdzie idzie linoleum? Pierwszy raz mam w rękach taki pokład. Czy mam go malować czy wyciąć paski z wycinanki i ponaklejac na pokład? Wytłumaczcie mi bo na prawdę nie bardzo rozumiem. Gdyby pokład dyl deskowany to bym po prostu go nakleił ale tu... Nie wiem jak się do tego zabrać.

 
25-06-22 05:57  Odp: Pokład grawerowany
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Chyba najlepiej byłoby pomalować i usunąć fragment z linoleum i następnie wstawić łatkę z wycinanki żeby było płasko. Gdzieś mam na dnie szuflady ten model ale bez dodatków więc nie wiem co lepiej byłoby zrobić, bo może się okazać, że lepiej z wycinanki usunąć ryfle i uzupełnić je grawerowanymi. To już sam zdecyduj.

Zdrów.

--

Post zmieniony (25-06-22 06:19)

 
25-06-22 09:31  Odp: Pokład grawerowany
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czy linoleum nie było nakładane na pokład stalowy? Pytam znawców japończyków, bo ja już dawno nie siedzę w temacie. Wtedy można by nakleić wycięte linoleum z wycinanki na pokład grawerowany, w skali 1:200 przekłamanie grubości powinno być akceptowalne. Gdzieś też widziałem linoleum porozcinane na pasy, a pomiędzy nie wklejony drut miedziany, to już wersja na bogato.

--
wydawca przez małe "w"

 
25-06-22 09:35  Odp: Pokład grawerowany
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tu relacja Karasia ze Shimy, można podpatrzeć jak on to zrobił. Efekt wbija w fotel...

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=380690&t=380690&filtr=0&page=1

--
wydawca przez małe "w"

 
25-06-22 12:15  Odp: Pokład grawerowany
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze bogatsza opcja to wklejenie zamiast drutu fototrawionych listw mosiężnych (GPM ) https://sklep.gpm.pl/szukaj?category=&query=Listwa+&cc_s_0=&cc_s_1=

Post zmieniony (25-06-22 12:24)

 
30-06-22 17:56  Odp: Pokład grawerowany
Szakal19890302   

Dziękuję wszystkim za pomoc. Chyba najlepiej jak wytnę linoleum z wycinanki i naklejek na pokład. A ryfle wezmę i pomaluje. Jakby autor modelu się mógł jeszcze wypowiedzieć to bym się ucieszyl. Pozdrawiam.

 
02-07-22 22:39  Odp: Pokład grawerowany
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Hej

Tak, oczywiście, zrobiłbym tak samo gdybym sklejał model z wycinanki. Ja swoją Suzuya sklejałem w skali 1:300, gdzie grubość papieru ma większe znaczenie, no i nie miałem wtedy takich dodatków.

Pozdrawiam

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024