FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
01-07-22 15:11  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Przy lampach opadła mi szczęka, przy sprężynach wyrwało z butów, ale po zobaczeniu napisu Bosch to chyba będę potrzebował psychoterapii...
Piotrek, po prostu nie mam słów, jest wyśmienicie :)

 
02-07-22 09:01  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Józef   

Ani milimetra zbędnego kleju nie wyszło !.. To jest coś. ! Wizytę u psychiatry mam dopiero w wrześniu... Nie wytrzyman...

 
02-07-22 20:12  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Dzięki Panowie. Miło mi, że mogę zadbać o Wasze zdrowie psychiczne :-)

Piterpanzer odezwę się do Ciebie jak wrócisz z urlopu. A odnośnie tylnego notka to było dokładnie tak jak piszesz. Z tego co doczytałem w sieci to czerwone światło było światłem pozycyjnym a za stop odpowiadało światło pomarańczowe.





W oczekiwaniu na pierwsze relacje zdjęciowe z konkursu w Ścinawce posklejałem dzisiaj lufę MG34. Posiłkowałem się zdjęciami znalezionymi w sieci. Pactra którą malowałem okazała się nieco za gęsta i szczegóły są niestety mało widoczne. Nauczka na przyszłość. Czy ja już wspominałem, że nie lubię malować? :-/





--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-07-22 22:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Miałem jeszcze napisać, że drucik z tyłu lampy opierał się o nią i w ten sposób klinował pokrywę z napisem Bosch.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-07-22 23:13  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ja tu widzę jeszcze pewne pole do popisu :1 - wspomniane wcześniej - wycinane ryfle i 2 - papierowe spawy. Popisu cierpliwości oczywiście bo przy tych lampach i napisie to pikuś od technicznej strony.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-07-22 00:16  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No i mógłby jeszcze strzelać.

--
serwusik

 
03-07-22 09:39  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oczywiście papierowymi nabojami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-07-22 08:31  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piotr - też jestem na urlopie, ale nie mogłem się powstrzymać, by po raz n-ty ;powtórzyć, że jesteś magikiem:-)
Magikiem cyhstości, precyzji i fotografii:-)
Pół zdjęcia, a można się w nie wpatrywać godzinami:-)
Reflektory zabójcze:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-07-22 09:43  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Żarty z amunicją żartami ale ja zastanawiam się czy nie warto było "zatkać" jarzmo kuliste karabinu. Chodzi o wypełnienie niemal pionowymi i poziomymi ściankami wnętrza kwadratowego otworu. Jeśli jarzmo jest już przyklejone to zadanie będzie ciężkie a efekt nie pewny...
Poza tym, a może przede wszystkim poziom wykonania zachwyca niezmiennie i światła po prostu wymiatają. Poziom uszczegółowienia jest niezwykle wysoki ale czystość i precyzja jeszcze większe. Notek wykonany od podstaw to zupełnie inne światło niż to wycinankowe. Okablowanie też znacząco poprawa efekt końcowy. Czekam na więcej.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
04-07-22 17:02  Odp: [R] Czołg ciężki Tiger (P) WAK 1/2006 skala 1:25
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Piterpanzer - Zgadza się. Haczyk był zamontowany na trzpieniu mimośrodowo i w pozycji opuszczonej zaciskał na lampie opaskę pokrywy. Podniesiony w górę uwalniał opaskę co pozwalało zdjąć pokrywę lampy.


U mnie wygląda to troszkę inaczej ze względu na fakt, że haczyk dorabiałem później i nie chciałem już zrywać opaski z lampy żeby jej nie uszkodzić. Ale z odległości jednego metra nic nie widać :-)) Wysłałem Ci też wiadomość na maila odnośnie napisów.

jhradca, Lelum Polelum, stary - Panowie proszę, miejcie litość ;-)

StuGu - Zawsze wydawało mi się, że sposób w jaki budujący przedstawia swój model świadczy o poziomie szacunku który ma w kierunku oglądających. Nie zawsze jest możliwość rozłożenia tła i zrobienia sesji z postępów, wtedy powstają zdjęcia warsztatowe, ale staram się przynajmniej żeby były ostre, wykadrowane i w miarę dobrze oświetlone, choć z tym mam narazie największy problem. No i lepszej jakości zdjęcia zawsze dodają kilka punktów do jakości modelu ;-)

danielw jarzmo jest już wklejone na amen i MG też. Zabieg który proponujesz świetnie przedstawił i wykonał brzydal w swoim Tygrysie ale u mnie już trochę na to za późno no i to trochę nie moja liga ;-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024