FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
15-06-22 08:41  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@97, Stosuje supplementacje chemiczną z grupy etanoli, ale działa ona raczej na pogorszenie parametrów widzenia. Choć ręce się mniej trzęsą: ]
@Akra, nie, nie spokojnie. Już wyjaśniałem, Tempera którą stosuje do retuszu i malowania druciarni, za cholerę nie chce się trzymać druta, bez wartwy lakieru ściara się od najmniejszego dotknięcia. Po zabezpieczeniu, w miarę się trzyma. Ale, nadal jest to dość delikatna konstrukcja, w momencie gdy wiem, że będę jeszcze macał te powierzchnie wielokrotnie, wole malowanie zostawić na później. Dlatego część drutów jest już pomalowana, a część nie. Maluje tylko to co wydaje mi się, że nie zostanie uszkodzone przez macanta: ]
Natomiast zostają mosiężne końcówki tych kołków przyklejonych do ścianek (ehhh nawet nie wiem co to jest: \)
@yak, hehe to jest Fiji Panie kolego, HMS Fiji, jak tytuł wskazuje hehe pozdr : ]
@ADAM 12, Ojjj skromnyś, hehe modelik jest mega, daje mi meeeega dużo frajdy i satysfakcji, jestem niemal oczarowany faktem, jak to wszystko z sobą ładnie pasuje, jedyny mankament to wyposażenie, które nie jest pomalowane pod kolor kamo, a chyba powinno. Ale to jest drobiazg, aaahhh no i schodków nie ma w opracowaniu: ], ale geometria, miodzio. Wszystko pasuje z sobą na żyletę.
@Tommy T.B. , no niestety, bez szkieł 1,8 nawet nie siadam do maty.

pozdr

Post zmieniony (16-06-22 20:07)

 
23-06-22 18:15  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, w tej skali takie cudo, pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-06-22 18:40  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

W skali 1:400 ręcznie potrójne relingi? Zegarmistrzowska robota. Podziwiam.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
16-07-22 11:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Pany,

Co do kolejnego rozdziału, postanowiłem zabrać się za tylną chatkę. Cóż mogę rzec, oprócz standardowego 'fajna' hehe, przyjemnie się składało, wszystko jak zwykle pasowało. Mam wrażenie, że w całym modelu skrzyneczki są za wielkie, więc wstawiłem własne pomniejszone z zapasu koloru którego jest dużo. Trochę mnie wymęczyło 8 kompletów drabinek, ale do ogarnięcia, tylko 1 mi się zniszczyła całkowicie i musiałem dorabiać od nowa. Troszkę uciekła mi geometria barierek w gniazdach reflektora, ale już nie miałem sił, aby od nowa z tym walczyć, tym bardziej, że wszystko to jest bardzo delikatne. Zauważyłem też, że warstwa farby jasnoszarej musi być zdecydowanie grubsza, niż pozostałych kolorów i wygląda to już trochę ociężale.
Powoli przymierzam się też do wykonania wody, 4oo do linii, musi być z wodą. Obecnie kompletuje chemię i materiały, będę chciał zrobić coś na kształt tego co robi Blue Ocean na ytubach, ale się zobaczy... moje doświadczenie w tej dziedzinie to 0, słownie ZERO: ]

Plany na przyszłość, to dalej będę cisną ten rejon i w kierunku komina.
siatka referencyjna maty 1cm





Post zmieniony (16-07-22 11:50)

 
16-07-22 17:54  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Widzę, że musze kupić sobie jakieś szkła powiększające. Bo mi relingi w skali 1:300 nie wyszły tak równo jak tobie w 1:400. Oczy mi siadły ostatnio, niestety to już ten wiek.

Malowanie relingów pod kolor kamu - też tak robię, kiedyś próbowałem zostawiać niemalowane w kolorze stali - może i bardziej zgodnie historycznie ale to nawet gorzej wygląda. W skali nie widać tego po prostu, wygląda wtedy jakby ich nie było. No i łączenia superglutem - to ma matowy biały kolor, wygląda brzydko..

Ogólnie - szacun Panie...

--
wydawca przez małe "w"

 
17-07-22 22:53  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No te ksynecki to jednak deczko są za duże, już to uwzględniłem na plikach :)
Patrzę na fotki i wena wraca.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
23-07-22 13:00  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tak jadę na wspomagaczach wizualnych, szkło 1,8 czyli niemal 2x powiększenie, przyzwyczaiłem się do tego tak bardzo, że obecnie nie potrafię nawet wyciąć prostej kreski od linijki bez okularków. Taka sytuacja.

Co do postępa. Dalej wykańczam tę sekcję, udało mi się skończyć wszystkie łodzie, hehe i pech chciał, że dopiero jak przykleiłem je wszystkie do pokładu, to olśniło mnie, że w zestawie była jedna dodatkowa kartka z samymi łodziami i chyba powinienem je wykonać z tej dodatkowej kartki, a nie barwionki. Ale cóż, łodzie czy białe, czy szare barwionkowe, sklejają się wyśmienicie. Jestem bardzo miło zaskoczony jak dobrze się je składało, głównie za sprawą bardzo zmyślnego projektu Adama, który dzieli poszycie łodzi na burty i dno. Dodatkowo, po prostu wszystko tu pasuje niemal idealnie.
Został mi jeszcze 1 tydzień, nadal jadę w kierunku dziobu, planuję wykonać chatki i pewnie z 1 komin. Zobaczymy.
Jedynie tylko w łodziach motorowych lekko zaingerowałem w projekt, dodając kilka drutków tu i tak.




 
23-07-22 14:46  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Cypis2012   

Rozumiem , że to tylko sklejanie testowe i tylko dlatego w łodziach motorowych okienka są czarne , a nie przeźroczyste ;)

 
23-07-22 16:49  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Cypis2012, hehe, nie, to zwyczajny brak skilla, dużo nieregularnych kształtów, darowałem to już sobie w obliczu porażki: ]

 
03-08-22 17:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witać,

Kolejne fragmenty wykonane i znów będzie przerwa. Udało mi się zrobić 2 skrajne domki i tylny komin wraz z elementami przybocznymi.

pozdr



 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 14Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024