FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-08-22 15:24  [R] Mayflower 1:100 z MM
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dzień dobry wszystkim.
Tak mi się zachciało ulepić znowu jakiś żaglowiec, padło na ten "Majowy kwiat" podobno tak się to tłumaczy
Nie będzie to dokładne relacja, bo ci co chcą dokładnej, to tak jak i ja mogą skorzystać z tej relacji :https://www.kartonbau.de/forum/thema/15950-mayflower-maly-modelarz-3-2001-fertig/?pageNo=6

Kolega Reinhard naprawdę się postarał i zrobił super relację.
Ja po wycięciu szkieletu skleiłem go klejem "Magik" i wypełniłem klockami styroduru tak jak na zdjęciu.

Po wyschnięciu obciąłem styrodur, wyszlifowałem i okleiłem jedną warstwą pod poszycia z kartonu, znowu to oszlifowałem pomalowałem brązową farbką ,aby nie prześwitywało białe w ewentualnych szparach poszycia właściwego.

Ponieważ na rufie zabrakło mi kolorowego poszycia więc po uzupełnieniu całość dna pomalowałem farbką akrylową.
To może się niektórym nie podobać, ale ponieważ model będzie ozdabiał moją półkę, to nie przejmuję się tym.

Teraz kilka zdjęć tego co już zrobiłem, aktualnie produkuję żagle z batystu białego bo wolę takie zamiast "herbacianych"
Olinowanie ruchome mam zamiar wykonać w podstawowej wersji, nie mam zamiaru gimnastykować się tak jak kol. Reinhard to już nie na moje zdrowie.





Pozdrawiam

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
03-08-22 23:37  Odp: [R] Mayflower 1:100 z MM
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Bardzo mi się podoba kolorystyka tego modelu: pstrokata, aż nierealna, ale atrakcyjna. Kiedyś kleiłem podobny model z MM (ten z 1989), ale pacholęciem będąc, nie dałem rady dokończyć i przez jakiś czas na regale pysznił się się ten kadłub z samymi kolumnami masztów. Tylko chyba skala była trochę mniejsza (czyli model większy), przynajmniej tak na wyczucie.

 
14-08-22 17:01  Odp: [R] Mayflower 1:100 z MM
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dzisiaj trzy zdjęcia z tego co udało mi się zrobić na tym modelu, bukszpryt i fokmaszt z ożaglowaniem.

Zarzekałem się że będzie tylko podstawowe olinowanie, ale kiedy już zacząłem je robić to okazało się że trzeba zrobić troszkę więcej, aby miało "ręce i nogi". Dlatego taka przerwa w relacji.
Gretingi na pokładach zrobione z markizy na komary, usztywnionej klejem i pomalowanej.

Żagle z batystu wszystkie mają przeszyte bryty jak zresztą widać.
Wypełnienie wiatrem przy pomocy lakieru do włosów na butelce.



-Orinoko. Te kolorowe zdobienia na burtach miały podnosić prestiż i świadczyć o zamożności właścicieli statków w tamtych czasach.

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024