FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
03-08-22 20:45  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

I jak tu kleić modele jak człowiek patrzy na takie cuda.
Myślałem, że też kleję, a teraz okazuje się, że tylko lepię ścinki papieru.
Pocieszające jest to, że te Michałowe cuda mogę do woli oglądać na żywo (mieszkamy 300m od siebie).
Brawo Michaś!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
04-08-22 18:20  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Aż się wierzyć nie chce, że to 400...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-08-22 21:36  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Stopnie na kominie roztopiły mi rzepki w kolanach. MIstrzostwo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-08-22 16:22  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dołączam się do grupy Twoich fanów bo to co robisz na tej skali jest godne podziwu,
drugi powód to to że gram namiętnie w WoWs i jednym z moich okrętów jest ten który teraz kleisz.
Dlatego też będę Ci kibicował.
Powodzenia

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
25-09-22 10:13  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, bardzo dziękuje za pozytywny odbiór: ]
I wracamy na kilka tygodni na Fiji.
W minionym tygodniu zadecydowałem, że ogarnę 4 calówki, nie jestem ich jakimś wielkim fanem. Takie same straszą mnie na Suffolku heheeh, ale nie ma to tamto, jak 'trza' to 'trza', mogłem budować kutry rybackie, to nie musiałbym robić brytyjskich 4 calówek.
Co do samego projektu, wykorzystałem załączonymi do nich drukowanymi lufami, owe lufy w tym wypadku połączone są korpusem działa. Plastik, z którego jest to drukowane, jest bardzo twardy i kruchy. Ciężko było nawet odciąć stopę, więc o próbach jakiegoś podrzeźbienia zamka, czy innych elementów nawet nie było mowy. W zasadzie nie ma tu żadnych modyfikacji, no poza kilkoma drobiazgami, ale 'mądrzej nawet o tem nie wspomnieć': ]

pozdr

 
25-09-22 12:39  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cały czas do mnie nie dociera że to co tu wyczyniasz to jest czterysetka.
Impossible!
Zdjęcia porównawcze jednak pokazują że tak.
Mocna rzecz!

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
25-09-22 14:28  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Widzę że masz wycięte otwory z przodu wierzy ja chyba sobie podaruję to, są a małe dla mojej ciężkiej ręki, patrzymy dalej.

 
25-09-22 20:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Mam dwie wersje tych luf z zamkami. Jedna jest twarda i krucha, a druga elastyczna. Wadą elastycznej jest to, że lufy robią zeza. Docelowo najlepiej robić z kruchej, ale na cieńszej stopce, którą będzie łatwiej odciąć. Dodatkowo na tył zamka doklejam tył z wycinanki z nadrukiem, żeby nie było takie gołe. Michał oczywiście wyciął włazy dla obsługi, można się było spodziewać :D ciekawe co wytworzy z dźwigami :D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
26-09-22 22:02  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Normalnie, aż strach sie wpisać w Twojej relacji, aby nie wyjść na głupka, że uboga wymowa i tego typu tan pierdolety,
ale człowieku, to co wyczyniasz w tej skali nie mieści się w pale i wychodzi poza wszelkie standardy...

A tak na poważnie, mistrzowska robota 😀👍

 
02-10-22 15:51  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany, bardzo wszystkim dziękuje: ]

Tego tygodniowym sponsorem są relingi, hehe, sporo czasu mi zjadły, ponieważ postanowiłem, że czas przykleić chatkę, a miejsca między nią, a relinkiem pokładu jest na jakieś 2mm, tak więc jest, pomalowałem też całą dotychczasową druciarnię powyżej pokładu. Przez ostatnie kilka dni modziłem komin między hangarami, trochę ten pomost wyszedł mi za szeroko, poza tym wszystko spoko loko. W planach na przyszły tydzień jest detal za kominem + może jakieś drobiazgi typu skrzynie i equ w śródokręciu.

Ahhh zapomniałbym, z racji tego, że reling maluje w kamo, nie zawsze to wygląda logicznie, ale przyjąłem strategię, kolor jest pobierany od ścianki z dołu. Czyli reling pokładu przyjmuje kolorystykę wynikową z burt, a nie tego co jest na tle relingu, czyli ścianek domków.

pozdr






obsadzone 4''

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 14Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024