FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-08-22 13:35  [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dzień dobry,

W końcu się udało :)




Model w zasadzie w standardzie. Przerobiłem golenie podwozia głównego dodając drut stalowy. A części 46 okleiłem na drucie po ich wcześniejszym rozwarstwieniu, co by za grube nie były.
Rozwarstwienie zastosowałem również w łopatach śmigła, antenach na dziobie i korpusach mniejszych MAM’ów.
Wykorzystałem laserowo cięty szkielet – po raz pierwszy w karierze :)) Fajna sprawa. Będę w to brnął.

Całość maźnięta półmatem italeri. Części nie caponowane.

Elementy bardzo dobrze spasowane. Jedynie żebra szkieletu skrzydeł są za małe.

Model ma sporo uproszczeń – boczne wloty powietrza, na przykład. Jednak przyznać trzeba, ze kształt oryginalnego drona raczej „kartonowy” nie jest…

Z kopułek jestem mega zadowolony :) Nigdy nie zrobiłem lepszych… Obie sklejone na styk, przy użyciu kulek mocy, bcg i podkładki pod myszkę.

Bayraktar – niosący flagę (za tłum. Google) . Taka ciekawostka...














To taki mój mały hołdzik dla obrońców Ukrainy… :))

Pzdr,


--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
09-08-22 17:22  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bardzo fajny model wyszedł, a mimo pewnej prostoty (no przecież nikt tego kadłubka nie podzieli na 60 części żeby lepiej oddały kształt) to gdzie nie spojrzeć można było coś zepsuć. Ale Ty nic nie zepsułeś, a latadło wygląda "kartonowo" -w dobrym sensie.

Dobrze, że się przełamałeś z laserowymi szkieletami. To zaoszczędza dużo czasu, a więcej czasu to więcej modeli do pokazania :) Ja wyznaję zasadę, że rozgrzeszony za lasery jestem gdy: elementów tych nie widać po sklejeniu modelu, lub wyciąłbym je nie gorzej niż laser, ponadto dodatki do wymienionych których głupio wyrzucać gdy już były w komplecie. Domownicy nie muszą wdychać oparów z podklejanych części, zaoszczędzisz kleju i tektury, a paluchy nie będą miały odcisków :)
Jednocześnie mam wrażenie, że od kilku lat modele projektuje się z przekonaniem, że sklejający i tak kupi lasery i potem mamy pół wycinanki szkieletu, często przekombinowanego. Taka dygresja.

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
09-08-22 18:07  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Elegancki!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-08-22 22:00  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratuluję, pięknie wyszedł.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-08-22 22:27  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo ładne wykonanie i galeria. Brawo!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-08-22 20:39  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Dziękuję. Fajnie że się podoba.

Guciu , w tym przypadku szkieletu jest tyle co kot napłakał :) - cały model to dwa arkusze A4. Razy dwa, bo jeszcze malowanie tureckie.
Ale pod wszystkimi przytoczonymi przez Ciebie argumentami podpisuje się obiema ręcyma...

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
21-08-22 12:08  Odp: [G] Bayraktar TB2. Ukraiński celebryta z Turcji, 1:33, GPM
Piotr 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robi wrażenie.

--
Ile ludzi tyle zdań.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024