FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
18-09-22 14:26  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Nie możesz dodawać takich zdjęć jak akurat kończę Edzia i dumam co następne :D Wspomnień czar, a wersja przed modernizacją nie ma już takiej ładnej pagody.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-09-22 20:32  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Miałem dzisiaj gości i jak tylko się pożegnaliśmy niezwłocznie zasiadłem i oto są. Pozostałe przyrządy optyczne gotowe pod malowanie. Zapożyczyłem skanem z Fuso od pana Andrzeja. Gdyby tylko Ise chciałoby być tak zaprojektowane ...






Adaś traktuj nowe posty jako motywację : ]

Lukee chciałeś chyba napisać "piękne inaczej" hehe

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
18-09-22 20:50  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łukasz, dajesz czadu z tym modelem. Wyciskasz z niego maksa, a nawet więcej. Dobrze, że są inne wydawnictwa i możesz co nieco z nich skorzystać. Optyka, kutry, pokład chyba też nie jest oryginalny, jeśli dobrze widzę. Eh, przydałoby się porządne wydanie tego okrętu...

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-09-22 20:54  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Radek masz słuszną rację. Kutry to skany z Kagi a pokład projektował nie kto inny jak Kuba Podgórski vel kubeksus. Obiecał do Kongo answera więc póki co nie tykam i cierpliwie czekam :D

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
18-09-22 21:14  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kongo powiadasz... Czeka Cię jeszcze cięższa walka. Ktoś, kiedyś tu już się z nim mierzył i, z tego co pamiętam, jest jeszcze bardziej skopany :(

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-09-22 10:55  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dobra... To teraz doklejaj osłony do tych potrójnych 25-tek, żeby było zgodnie z oryginałem :)
A tak w ogóle to model bardzo się podoba.

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
19-09-22 11:03  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej, to ślij foto bo ja w swoich materiałach wziętych z natury nie widzę osłon. Fakt, że zdjęcia kiepskiej jakości ale nie robiłem ich nie bez powodu. Pomimo nawet, że w opracowaniu Trojcy są uwzględnione.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-09-22 11:53  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ostatnio trochę siedziałem nad tym tematem bo szykuję zestawy 25-tek dla plastikowców w skali 1:350 (wszystkie wersje). Z tego co zauważyłem, osłony miała juz spora ilość okrętów podczas bitwy o Leyte. Generalnie ja przyjmuję zasadę, że masowo pojawiły się w roku 1944, choć były już montowane pewnie od 1943.
Dobrego zdjęcia Ise nie mam, ale jest przecież film wraku Hyuga. Tam na jednym ujęciu widać ocalałą osłonę. Osłony także widac na działach wraków z bitwy o Leyte - Maya, Chokai. Nagato w 1945 też miał działa z osłonami. Łatwiej w tym okresie znaleźć fotkę z osłonami niż bez (pomijam okrety podwodne).

Co do detali dział rozrysowanych w różnego rodzaju monografiach, nie będę już się tu znęcał. W sieci jest bardzo dużo fotek zachowanych oryginałów. Wnikliwi sami wynajdą co i jak. Chyba najwierniejszy wygląd jest w najnowszej monografii Yamato Skulskiego (autor poprawił kilka rzeczy względem starej monografii). Aczkolwiek mam tu tez kilka sporych zastrzeżeń.

Chokai:


Hyuga:


Maya:


Nagato:


Tu lepiej widać działko na Hyuga (dwie części osłony):


PS. Co do tego Nagato pewności nie mam. Foto w sieci podpisane jako Nagato, ale mi nie do końca wygląda... Prędzej jakiś lotniskowiec?
--

Post zmieniony (19-09-22 12:17)

 
19-09-22 12:45  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za zdjęcia. Ja mam między innymi to, na stan jak mniemam 43r i są nawet ujęte katapulty, których rzekomo powinno nie być na tym okręcie. Powiem tak. Jeśli dostanę zdjęcie z osłonami to dorobienie ich będzie bułką z masłem w zderzeniu z tym co już w modelu pozmieniałem :D


https://i-com.cdn.gaijin.net/monthly_2020_09/06.jpg.8fdad70b8681bd5d9d98e608e0ab3c26.jpg

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
19-09-22 13:27  Odp: [R] IJN Ise by IJN Łukasz 1:200 Answer
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Tak. Według podpisu wychodzi rok 1943 (18 rok ery Showa). Wtedy mógł jeszcze nie mieć. Tu inne fotki z 45-go (już ma).




--

Post zmieniony (19-09-22 13:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024