FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-09-22 10:21  [P] Kto „przytuli” wspaniałą kolekcję?
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Forumowiczów!
Zwracam się do Was w dość nietypowej sprawie, o pomoc w której poprosiła mnie koleżanka mojej żony. Chodzi o to, że mąż tej koleżanki, zajmujący się plastikowym modelarstwem lotniczym zmarł, pozostawiając bogatą i usystematyzowaną kolekcję modeli samolotów, latających w lotnictwie cywilnym zarówno w barwach PLL LOT, jak i innych światowych przewoźników.
Nie jestem znawcą lotnictwa, a już w szczególności nie cywilnego, gdyż jak zapewne wiecie zajmuję się papierowym modelarstwem broni pancernej w skali 1:25, ale jako modelarz, tu na Forum chciałbym zwrócić się do Was o radę, co z tym zrobić.
Cytując słowa właścicielki „szkoda, żeby te modele, którym mój śp. mąż poświęcił tyle pracy i serca, jeździł z nimi na wystawy, aby teraz stały w piwnicy, a gabloty pokrywały się coraz grubszą warstwą kurzu”. Modele znajdują się w szklanych gablotach, zabezpieczone, w bardzo dobrym stanie, więc może ktoś z Was, lub jakaś Firma związana z lotnictwem, muzeum itp. zechciałaby zająć się tą kolekcją.
Nadmieniam, że w tej sprawie jestem tylko i wyłącznie pośrednikiem tej pani, więc wszelkie pytania w kwestiach organizacyjno-technicznych lub ekonomicznych proszę kierować w mailach do mnie, na adres blomir@interia.pl natomiast ja tą korespondencję będę przekazywał właścicielce kolekcji.
Poniżej zamieszczam trzy poglądowe fotki tej kolekcji oraz spis historycznych modeli PLL LOT widocznych na ostatnim zdjęciu na szklanych półkach.
, , , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
23-09-22 11:04  Odp: [P] Kto „przytuli” wspaniałą kolekcję?
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Sławomirze odbierz proszę mejla.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024