FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-07-23 00:04  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Z poślizgiem ale jestem z powrotem.
Narazie mam tylko szkielet złożony bez pod poszycia.
W dziobowej części szkieletu pokusiłem się ,o wykonanie wnęki do pełnego przedziału wyciągarek kotwic itp.
Narazie to stan surowy bez urządzeń.
Zdjęcia pod koniec tygodnia wrzucę .
Pozdrawiam.

 
27-07-23 12:34  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak się zastanawiam nad sensownością zaznaczania na modelu poszczególnych płyt poszycia. Przyjmując że oryginalny spaw ma np. 2 cm szerokości, w skali 1:200 daje to 0,1 milimetra co jest nie do odzwierciedlenia w modelu. Przy skali 1:200 po prostu podział płyt nie powinien być w ogóle widoczny.
Sądzę że była już kiedyś na ten temat dyskusja, ale nie odnotowałem jej.
Przy okazji gratuluję wyboru modelu, bo okręt jest fantastyczny.

 
27-07-23 12:42  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Decyzji jeszcze nie podjąłem.
Ale jeżeli już coś będę kombinował to będzie to raczej uproszczone.
Z góry przepraszam za brak zdjęć mam problemy z fotosikiem ;(
Na poprzednie konto nie mogę się zalogować i opłacić abonamentu a w nowym nie mam możliwości opłacenia nowego abonamentu.
Próbowałem się kontaktować z fotosikiem ale brak odzewu :(

 
27-07-23 15:43  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ja też miałem problemy z fotosikiem i teraz wrzucam zdjęcia na swój dysk google. Tu na forum jest poradnik jak to zrobić.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
27-07-23 21:00  Odp: [R] IJN Taiho GPM
orkan   

Kadłub Taiho to konstrukcja nitowana, przynajmniej poszycie zewnętrzne czyli to co nas interesuje.
Nie sądzę też by był nitowany na gładko. Płyty poszycia były zatem widoczne (oczywiście jest to kwestia odległości patrzenia)
i warto moim zdaniem uplastycznić model poprzez ich wykonanie.
Szukając merytorycznych wskazówek co do szczegółów wykonania takiego poszycia rozejrzałbym się za zdjęciami
jednostek wykonanych przez tą samą stocznię.

Przyjmijmy , że dla naszego kadłuba pasy poszycia przylegające mają maksymalną szerokość 10 mm a odlegające 12mm .
W równych odległościach od płaszczyzny owręża w kierunku dziobu i rufy ( np. po 15 cm ) na poszyciu wyrysujmy
linię przekrojów poprzecznych. Na tych liniach wyznaczmy szerokości naszych pasów, naprzemiennie pamiętając,
że pas przystępkowy jest zazwyczaj odlegający i troszkę węższy od pozostałych . Pas pod stępką przeciwprzechyłową
może być pasem odlegającym i pod samą stępką gładki.
Wykorzystując giętki, długi najlepiej o szerokości przyjętego odlegającego pasa poszycia liniał łączymy wcześniej
wyznaczone punkty w pasy na całej długości kadłuba . Liniał układamy swobodnie.
Część pasów obłowych i dennych wraz ze zmniejszaniem się obwodu kadłuba ulegnie wytraceniu.
Długość poszczególnych blach przyjąłbym na maksymalnie 60 mm a o ich rozkładzie w pasach wspomniałem wcześniej.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
27-07-23 21:10  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Najger dziękuję za podpowiedź.
Orkan może zrobię skany poszycia dennego i będę próbował to wszystko rozrysować ?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

 
01-08-23 23:54  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
Szkielet jest już złożony,wykonałem również wnękę na pokład z wyciągarkami kotwic.
Pokładu tego w modelu nie ma,są tylko dodane otwory imitujące ten pokład.
W sumie niewiele tam będzie widać ale zawsze coś ;)
pozdrawiam.


 
06-08-23 22:05  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Hubert 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A dodatkowo polecam Anatomy of the ship, tak ogólnie. np w hms „hood” pokazane jest kilka wariantów jakie są stosowane w konstrukcji poszycia. Z reguły pasy były montowane na zakładkę, naprzemiennie, ale nie tylko… np. Zobacz zdjęcia Nagato, tam też notowane ale dodatkowo na zewnątrz widać cienkie paski na łączeniach… różne były wiec techniki. Zdjęcia zdjęcia analizowac

--
Jak na razie only Royal Navy

 
22-09-23 19:55  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam .
Szybka aktualizacja.Ruszyłem z pod poszyciem,na początek przygotowałem sobie wręgi poprzeczne,zeskanowane z oryginału.
Wszystko wycięte i gotowe do instalowania jako wsparcie pod poszycia.
Pozdrawiam.

 
17-10-23 13:58  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 4
 

Witam.
W końcu udało mi się ruszyć z pod poszyciem w Taiho.
Wzmocnienia już na miejscu,wkrótce zacznę montaż.



Pozdrawiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024