FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
26-03-23 19:14  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ciąg dalszy mojej walki z gąsiennicami. Jak wspominałem wcześniej nie polecam gąsiennic z pasków zakupionych razem z modelem. Chciałem zrobić atrapy szpilek łączących ogniwa i te gąski nie były chętne do współpracy. Nie poddałem i dokleiłem, ale efekt nie zadawala. Dorobiłem też, na razie z przodu drobne elementy chroniące zęby koła napędzającego. Gąski z pasków nie są też wdzięczne przy ich układaniu na powierzchniach kolistych, potrafią się łamać i trzeba je sklejać do kupy.
Generalnie, jeśli ktoś będzie sklejał swojego pierwszego Tygrysa musu uważać na odległości przy montażu par kół wewnętrznych i zewnętrznych. Gąsiennice posiadają dwa rzędy zębów, które obejmują wewnętrzne pary kół, co widać dobrze na zdjęciu archiwalnym. Jednocześnie między parą kół zewnętrznych i wewnętrznych trzeba w modelu pozostawić 1 mm przerwy po to, aby mogły się zmieścić zęby gąsiennic.
Jak się te zęby przykleja to trzeba jeszcze mieć na uwadze to, aby koła zębate weszły w swoje otwory. Nie wiem, jaki jest najbardziej efektywny sposób montażu zespołu jezdnego Tygrysa, niemniej jest to bardzo pracochłonne i czasem człowiek klnie w duchu albo i głos. Jeśli będę kiedyś sklejał jakiś czołg to chyba zainwestuję w gąski z drukarki 3D ze sklepu Piotra, na zdjęciach fajnie się prezentują.
Niemniej bardzo się cieszę, że już kończę ten etap i wejdę na kadłub.








--
pozdr, Radek

 
23-04-23 19:26  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dorobiłem trochę wyposażenia na pancerzu. Tzw. "kraby" zakupiłem ze sklepu Piterpanzera.




--
pozdr, Radek

 
23-04-23 20:07  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
pawcio37   

Radek, bardzo ładni Ci to wszystko wychodzi pomimo pewnych problemów. Mam mała pytanie techniczne - czy możesz mi podać jaką średnicę ma koło napędowe i napinające w modelu? Wiesz może ile jakie były wartości tych średnic w oryginale?

 
23-04-23 20:45  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Fajnie Ci ten Tygrys idzie, wszystko ładnie, równo, i czysto :) Chyba też go sobie kupię :)

 
23-04-23 21:18  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Problemy z gąskami ale jaki efekt ! Ten tygrys generalnie wygląda atrakcyjnie a w Twoim wykonaniu jeszcze lepiej. Answer powinien rozważyć specjalne premie dla takich wykonawców jak Ty, bo z pewnością po takich relacjach rośnie wydawnictwu sprzedaż 😉👍👏

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
28-05-23 17:31  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Ostatnio miałem więcej obowiązków i brak czasu na klejenie, niemniej staram się coś dokładać do modelu. Doszły boczne błotniki, kilka mm musiałem je skrócić po długości bo wystawały poza kadłub. Dorabiam też elementy na tylnej płycie, tu wszystko pasowało. Szekle zakupiłem żywiczne i podobają mi się. Mam pytanie do pancerniaków, do czego służył element na tylnej płycie, umieszczony centralnie pomiędzy osłonami wydechów ?
Pawcio37 - jeśli chodzi o średnice kół, to trudno mi zmierzyć precyzyjnie bo mam założone gąski na stałe. Podaję wymiary: koło napędowe 29 mm (bez zębów) z zębami 34 mm, koło napinające 26 mm. Koło napinające, jak wcześniej pisali koledzy w późnej wersji tygrysa powinno być mniejsze.










--
pozdr, Radek

 
28-05-23 19:27  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

To coś pomiędzy wydechami to sprzęg do rozrusznika. Było kilka odmian.
Z użyciem tego sprzęgu można było np odpalać tygrysa z użyciem kubelwagena.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
03-06-23 20:00  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

No i fajno :)
Rozjaśnij troszkę szekle, bo za bardzo odstają od całości.

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
04-06-23 21:34  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Szekle raczej powinny dostać stalowe obicie i czarny wash i będzie ok

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
26-06-23 17:38  Odp: [R] ANGRAF TIGER I Ausf. E
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Dorobiłem przednie i tylne błotniki, za grube zawiasy mi wyszły, ale już chyba ich nie będę odrywał. Zabrałem się za płytę nadsilnikową, Lekkie przycinanie na zawiasach było konieczne, aby weszło jedno w drugie. Powoli do przodu, bo trochę urlopu mam.








--
pozdr, Radek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024