FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-11-22 21:09  [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam

Model "skonczony" jakis rok temu, zajal okolo 6 miesiecy. Brakuje zestawienia bomb do ktorych nie mialem cierpliwosci, moze kiedys!
Jak zawsze mnostwo bledow wynikajacych glownie z mojego braku umiejetnosci + uczylem sie uzywania kleju na bazie wody.

Glowna czesc kadluba wymagala sporo modyfikacji ze wzgledu na dziwne podejscie projektanta (z drugiej strony brak umiejetnosci & doswiadczenia dal sie we znaki) - wszystkie segmenty sa puste. To mymagalo pociecia czesci poszycia na mniejsze kawalki zeby utrzymac ksztalt & spasowanie z wregami. Dodalem tez usztywnienia po bokach gdzie czesci sie laczyly - bardzo pomoglo z usztywnieniem konstrukcji i ogolnym wyrownaniu plaskich bokow kadluba. Szkoda ze pomyslalem o tym PO zrobieniu centralnej czesci... :-)

Kola z zywicy sa od GPM i wygladaja swietnie. Oslona kabiny byla chyba od gomixu - ta sprzedawana przez GPM jest od f-15C (jedno siedzenie) i nie pasowala. Byla opisana jako od f-15E!

Samolot wisial pod sufitem przez rok wiec troche zakurzony.

Pozdrawiam!

 
29-11-22 09:26  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Podoba mi się Twój model podobającego mi się F-15. Wzmocnienia w konstrukcjach tego typu i tej wielkości są konieczne. Dziwi mnie że autorzy tego w większości przypadków nie przewidują. Twój się po roku nie pozapadał, więc wzmocnienia się przydały.
Trochę brakuje mi rzutów na całość z różnych kątów. Na pewno lepiej wyglądałaby dobrze skadrowana prezentacja na jednolitym tle. Tak czy inaczej gratulacje.

--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2, SBLim-2Art

 
29-11-22 20:42  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

hey Wasia, dzieki wielkie. Sam uwazam ze F-15 to jeden z najladniejszych mysliwcow jakie kiedykolwiek lataly wiec chetnie sie za niego zabralem po tak dlugiej przerwie.
Jesli chodzi o jakosc zdjec / tlo - mam w tej chwili bardzo malo miejsca i robilem fotki w pospiechu. Moze kiedys zrobie to lepiej!
Pozdrawiam

 
29-11-22 21:02  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Gratuluję ukończenia modelu.
To też jeden z moich ulubionych myśliwców. Szkoda, że nie ma opracowania na aktualnych standardach.
Pomyśl o bombach, myślę, że z nimi model wyglądałby jeszcze lepiej.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-11-22 21:13  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzieki Windus,

Za bomby na pewno sie w koncu wezme, zakladam ze bede je dorabial po trochu w trakcie pracy nad nastepnym modelem.
Fotki na pewno dorzuce jesli skoncze to uzbrojenie!

Pozdrawiam

 
29-11-22 22:47  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No to czekam na kolejne zdjęcia.
Model bardzo dobrze sklejony, mi się podoba :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-11-22 14:22  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ogólnie model superczysty i siemiepodobie ale mam pytanie
Na dziobie widać po cieniach nierówność powierzchni na stykach, tak jakby wciągnęło karton obok granicy i był delikatny kancik.
Jak uniknąc takiego efektu?


...chyba, że mi się tylko wydaje, ale pytanie nadal w mocy

EDIT:
tu widać to lepiej


--

Post zmieniony (30-11-22 14:31)

 
30-11-22 21:33  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
kwadratto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Hey Zoltodziob, dzieki!

Sokoli wzrok, to byl pierwszy wiekszy blad w technice + klej na bazie wody.

Z doswiadczenia najlepszy efekt uzyskuje sie najpierw sklejajac ze soba uformowane segmentu poszycia -> wstawiajac wrege.
To oczywiscie zaleczy od modelu. Na twoich zdjeciach schrzanilem zawalajac za bardzo klejem + wciskajac wrege za mocno. Czesci po wyschnieciu sie lekko skurzczyly dookola wregi i efekt koncowy widoczny. Teraz poprostu wstawiam wrege i nakladam male ilosci kleju punktowo zeby wrega siedziala w miejscu.

Zeby uzyskac jak najbardziej gladkie laczenia poszycia:
- uzywalem minimalna ilosc kleju zeby za duzo nie wsiaklo w papier, zmiekczajac go
- nie dociskalem mocno papieru przy laczeniu zeby sie nie wygial / zapadl
- uzywalem narzedzi do dekoracji tortow (przydaja sie w wielu sytuacjach) zeby the laczenia bardziej wygladzic:

https://www.amazon.co.uk/Amatt-Embossing-Ceramics-Sculpting-Modeling/dp/B0754HKD8S/ref=sr_1_16?keywords=cake+carving+tools&qid=1669840099&sprefix=cake+carving%2Caps%2C66&sr=8-16

Oczywiscie wiele razy jeszcze to schrzanilem ale jest coraz lepiej.

Pozdrawiam!

 
03-12-22 08:26  Odp: [G] GPM F-15E Strike Eagle (2007)
lubię placki   

Świetnie wykonany model, gratulacje.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024