FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 65Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 
14-03-23 18:59  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale z drugiej strony nie ma innej alternatywy "Moskwy" z kartonu więc modelarz nie ma wyjścia.
Na szczęście w wycinance jest duży zapas koloru, więc jest duże pole do popisu.
Nie ma też modelu śmigłowca, więc trzeba się zaopatrzyć w wersję 3D.

 
14-03-23 20:12  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
siedem   

Bart ja właśnie nie kupiłem modelu ze względu na brak śmigłowca. Fajnie, że śmigłowiec jest wydrukkwany w 3D, ale ja jednak wolałbym sobie sam go skleić z papieru.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
14-03-23 22:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Majk79   

Ci będą drążyć temat Moskwy bez końca...

 
15-03-23 19:59  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No to kupa...
Myślałem, że będziemy mieli Moskwę, a tu najwyżej drugi Budapeszt.

Majk79, po to jest forum, żeby sobie podrążyć bez końca. Tak bardzo Ci to przeszkadza?
Sorry za oftop.

--
serwusik

 
15-03-23 20:50  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mnie, jako zwykłemu użyszkodnikowi forumowemu przeszkadza, że trzeba moim ( naprawdę lubianym ) kolegom przypominać że to wątek INFORMACYJNY a nie dyskutancki.
Z prawdziwą przyjemnością i żywym zainteresowaniem czytam wasze opinie na temat wydania wspomnianego krążownika bo od tego jest moje ulubione forum.

Ale nie TEN wątek.

Żeby nie robić jeszcze większej piany :
Na Ecardmodels ( znowu :) ) pokazała się nowa wersja malowania Fitterowego Nimroda i bardzo interesujący model Dorniera Do-24T w dwóch niemieckich malowaniach.
Skala ofkoz 1:33. Ten ostatni był też wydany w 1:72 a planowane jest również ( jeśli dobrze rozumiem ) podwójne malowanie hiszpańskie w 1:33.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
15-03-23 23:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piotter, o ile Nimrod wygląda elegancko, bo surówka jest sklejona na fajnym poziomie, to ten Dornier mnie przeraża. Jeżeli to jest model powiększony z 1/72 do 1/33 to myślę, że nie tędy droga. Za taki projekt nie 6 dolców, ale za darmo - to uczciwa cena. Ale to tylko moje zdanie.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
16-03-23 09:45  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Mucha - weź poprawkę, że poza PL, CZ, U i może jeszcze kilkoma krajami, poziom projektowania/klejenia modeli kartonowych jest dużo niższy - widać takie mają gusta tudzież zapotrzebowanie. Dużo modeli na E-Cards to 1:100, 1:72 bez wnęk, kabiny itp., ot po prostu ludzie czerpią przyjemność z klejenia...
I tak przy okazji - Dornier to nie moje dzieło :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
16-03-23 10:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

To dzieło Alejandro Hurtado, zdaje się z Wenezueli.
Człowiek może się pochwalić imponującym dorobkiem -ma na koncie kilkanaście/kilkadziesiąt projektów w różnych skalach i różnym stopniu trudności. W tym tak rewelacyjne jak Saro London i Supermarine Stranraer.
Mój początkowy entuzjazm znacznie ochłódł kiedy okazało się że grafika reprezentuje poziom (powiedzmy) starych MMów jednak są to niewątpliwie modele godne uwagi.
Oba wyżej wspomniane udostępniono niedawno więc potraktujmy je jako nowości. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
16-03-23 13:47  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Majk79   

Lelum, myślę że jest to wątek strikte informacyjny a nie miejsce na wasze głupie dywagacje na temat Burzy czy Moskwy.... Człowiek wchodzi zobaczyć co nowego a nie czytać w jakiej skali będzie Moskwa i czy będzie miała helikopter. Sorry

 
16-03-23 16:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2023 - wątek informacyjny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A właśnie bardzo dobrze, że są dodatkowe opisy, opinie o danym wydaniu. Człowiek wchodzi i czyta sobie co nowego i jakie są opinie o tym nowym.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 65Strony:  <=  <-  20  21  22  23  24  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024