FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
05-04-24 09:16  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo Paaaanie!
widać, że w pokład masa pracy wtyknięta a efekt jak stary parkiet, jakiejś wysłużonej sali gimnastycznej ;-)
kawał ciężkiej roboty

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-04-24 17:36  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   

Odnośnie poszycia to zauważyłem, że tak jak w przypadku Zuiho nie wytraca Pan pasów poszycia co skutkować będzie
wrzecionowatym układem przy stępce .
Przy tak ogromnym nakładzie pracy warto zachować merytoryczną poprawność.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
08-04-24 11:31  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziękuję bardzo za rady ale zrywanie na trwale przymocowanych blach poszycia jest mi już nie na rękę bo tylko zniszczyłoby to poszycie kadłuba a naprawianie tego narobiłoby mi tylko niepotrzebnie dodatkowej roboty.

Dodatkowo, kadłub Zuiho był robiony 9 lat temu (jeszcze za bardzo nie miałem wtedy nawet siwych włosów), także nie ma nawet czego porównywać bo to był zupełnie inny etap w moim życiu. Tu efektu wrzeciona nie planowałem już robić.

Czy samo ułożenie blach jest mocno błędne to widywałem na okrętach różne wzory: taki jaki zastosowałem, taki jak Pan zasugerował i nawet jeszcze inne. Przykłady poniżej:



Także również nie planuje niczego modyfikować szczególnie że nie podchodzę do tej zabawy aż tak ortodoksyjnie. Dla mnie ma model ładnie wyglądać na półce i mam się przy jego budowie dobrze bawić. Mankamenty i błędy na pewno zrobię pewnie jeszcze nie raz ale pogodziłem się z tym i nie przejmuje się nimi za bardzo. :-)

Przy kolejnym większym kadłubie na pewno zweryfikuję podejście do układania blach. Tu poprawię co się da ale nie będzie to spektakularna poprawa i robienie tego od nowa :-)

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
08-04-24 17:10  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   

Służę pomocą gdyby jednak zmienił Pan decyzję i zdecydował się na poprawę tej jakby nie patrzeć porażki.
Odnośnie pokazanych przykładowych rysunków to bez dłuższego wywodu nie da się w sposób zrozumiały
wyjaśnić tak naprawdę podstawowych różnic w budowie kadłuba , które determinują wygląd zewnętrzny poszycia.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

Post zmieniony (09-04-24 21:36)

 
08-04-24 22:08  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
orkan   



--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

Post zmieniony (09-04-24 04:17)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024