FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-01-23 13:45  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

El Comandante może założysz relację?
Widziałem F-16 MS005 i wygląda graficznie o wiele lepiej niż model agresora.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
15-01-23 14:12  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Znowu piękny model. Widzę, że seryjna produkcja ruszyła. Najpierw galeria Su 22, teraz F16. Gratulacje.

Tomek

Post zmieniony (15-01-23 19:09)

 
15-01-23 23:09  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i uwagi.

rodrus
Na matę wziąłem nr 016, kolorowego agresora. Mam nadzieję że 005 też się uda ale nie wiem czy w tym ciągu.

dżudol
Wszystkie zagięcia i niektóre zwinięcia są na BCG inaczej byłaby tragedia. Zgłębiałem temat owiewki (oczywiście pewnie coś przegapiłem/pominąłem) i wygląda to tak że pierwsze wersje latały z owiewkami "białymi", w tym block 30/32. Późniejsze wersje otrzymywały w produkcji owiewki z pokryciem antyradarowym, złotawo-zielonym. Modernizacje odbywały się etapami, wiele samolotów latało z tylną częścią owiewki "białą" a przednią "złotą". Tutaj 86-0305 po takiej częściowej modernizacji: https://www.f-16.net/g3/f-16-photos/album38/album69/86-0305_004. Tylną część wymieniano na "złotą" przy okazji głębszych przeglądów i też nie zawsze. Jest dość dużo zdjęć samolotów z tej eskadry we wszystkich stadiach modernizacji, włącznie z 86-0305. Owiewki przyciemniane były montowane tylko w samolotach IAF więc ten efekt przydymienia to raczej gra światła. Te "złote" owiewki potrafią zmieniać kolor od przeźroczystości po zieleń, żółć i róż. Istny kameleon.

Windus
Tak, zrobię relację. Pojawi się gdy zacznę sklejać pierwsze segmenty.

Tede
Tomku, dziękuję bardzo :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-01-23 07:27  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
kari   

... model przecudny, ale jedna uwaga; pylony na końcówkach skrzydeł powinny być nieco pochylone ku przodowi, w Twoim modelu wygląda to jakby były zamocowane poziomo; no chyba, że to złudzenie.

 
16-01-23 07:45  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fantastycznie wygląda Twoje wykonanie tego modelu. Ogląda się te zdjęcia z przyjemnością, a to oglądanie wywołuję chęć sklejenia sobie takiej "16" ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-01-23 16:27  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

kari, masz rację, zwrócę na to uwagę przy kolejnym.

Dzięki Demon!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-01-23 22:25  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
dżudol 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

El Comendante dzięki za odpowiedź, widzę, że konkretnie rozpoznałeś temat zabarwienia owiewki. Po takim wyjaśnieniu brak imitacji powłoki jest jak najbardziej uzasadniony :)

--
dżudol

 
17-01-23 09:05  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Znakomity model!
Pięknie i czysto sklejony, a efektu "ziemniaka" w ogóle nie dostrzegłem:-)
Zazdroszczę umiejętności czystego sklejania bez paprania klejem i farbami:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-01-23 09:52  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Super wykonanie, świetnie się prezentuje.
Gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
17-01-23 16:34  Odp: [G] MSModel F-16C Block 32 1:33
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Bardzo ładnie wyszedł, gratuluję. Wielki szacunek za sklejenie tych listków na zbiornikach bo to koszmarek w projekcie. Mogłeś odciąć listki wykorzystać stożki które też narysowałem. I zauważ że te przegrody w komorze podwozia głównego nie mają żadnych ażurowych siatek, są normalnie płaskie blachy z kilkoma delikatnymi przegródkami. Zorientowałem się dopiero po czasie że cały trud w wycinanie tego nie miał sensu.

Post zmieniony (17-01-23 16:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024