FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 29 z 46Strony:  <=  <-  27  28  29  30  31  ->  => 
01-02-23 08:05  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Fajnie, ze Ceva walczy z Zara class, który jest bardziej zwarty przysadzisty od Trento.
Nie mniej to co pokazujesz, a w szczególności Twoje zaangażowanie w dzielenie się wynikiem researchu jest godne naśladowania, bo niewątpliwie jest to wspaniałe kompendium wiedzy, które nam tu serwujesz. Dziękuje.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
03-02-23 00:17  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cześć,

52olej mniej więcej domyślam się o co Ci chodzi, jednak na drodze pojawia się kilka przeszkód :P
- pierwsza, podstawowa to mój brak wiedzy lub umiejętności, jak to zrobić, w jakiej formie to udostępnić itp...
Co prawda z Rhino mam kontakt od kilku lat, ale wciąż poruszam się w nim tak średnio, używam może do 20% opcji, które są w nim zawarte. Trento to mój pierwszy "poważniejszy" projekt.
- wyczuwam spory nakład pracy i czasu, części będzie pewnie ładnych parę tysięcy, a tu by pasowało pewnie ponumerować/oznaczyć je kolejny raz ( a może się mylę?)
W każdym razie, po ponad 3 latach spędzonych przy jednym projekcie powoli zaczynam marzyć, by siąść w końcu przy czymś innym :D
- chciałbym zrobić instrukcję, w której wszystko będzie jasne i czytelne. Prawdopodobnie będzie w formie klasycznych rysunków, czarno-biała( prośba wydawcy, pewnie oszczędności xD) coś jak ostatnio robi np. Avangard.
Podejrzewam, że może nie być łatwo, wszystko wyjdzie w praniu...
- jeśli jednak to nie wystarczy, to mogę narobić renderków, które też powinny wyczerpać temat. Te już mogą być kolorowe i łatwiej będzie prześledzić np. to olinowanie. Tu jako ciekawostka 2 rendery całości. Parematry i jakość pewnie jeszcze można podciągnąć ;) Niestety, nie wiem czemu flickr dość mocno ogranicza możliwość ich powiększenia :/





- pytanie jeszcze o sensowność tej roboty, ile osób rzeczywiście z tego skorzysta. Podejrzewam, że model potnie może kilka osób, no może na przestrzeni lat kilkanaście ( będąc już sporym optymistą :P). Osobom, które odłożą model na półkę w nadziei na lepsze czasy, raczej się to nie przyda xD

Może to troszkę demonizuję, ale na razie dla mnie to czarna magia. Jak coś, to wolałbym przetestować takie rozwiązanie najpierw na czymś prostszym. Chodzi mi ostatnio po głowie taki jeden dość prosty samolocik, jako model "odpoczynkowy" po Trento byłby pewnie jak znalazł. Może wtedy bym spróbował?
Póki co, nic jednak nie obiecuję :P Na razie nawet nie mam do niego porządnych kwitów, więc to takie mocne gdybanie ;)
Jest pewna szansa, że nic z tego nie wyjdzie.
Niestety, spora ilość moich planów i marzeń jest jest dość brutalnie weryfikowana xD


Dzięki Karas. Może kiedyś ktoś z tego rzeczywiście skorzysta, pod warunkiem, że hosting się nie wysypie, albo forum nie padnie :P

Tymczasem, hangary część druga. Przyjrzymy się, jak to wyglądało na typie Zara.

Pola. Bardzo ładne zdjęcie. Widać, że pokrywy hangaru są podzielone i można otworzyć przykładowo tylko przednią, mniejsza część, przesuwając ją po szynach.



Prawdopodobnie Zara. Przednia część jest odsunięta, od tylnej widać, że również biegną szyny. Swego czasu myślałem, że była ona podzielona wzdłuż osi symetrii na dwie części i rozchylała się na zawiasach na boki...



Znowu Pola. Szyny są złożone, wzdłuż hangaru. Ujęcia z dwóch perspektyw, lecz różnych okresów.





Wnioski są takie, że obie części pokryw przejeżdżały w razie potrzeby na specjalnych, rozkładanych szynach. Na Trento pewnie działało to identycznie.
Na podstawie tych kilku zdjęć, na których dobrze widać detale, spróbowałem te pokrywy odtworzyć. Wyszło ostatecznie coś takiego:



Zagadką pozostaje po czym przejeżdżały te dwie zaznaczone rolki ( kolor czerwony i zielony). W miejscu zaznaczonym kolorem niebieskim nie mogło być żadnych stałych szyn, inaczej samolocik by nie wszedł do hangaru.



Przy wykonaniu całości w wersji zamkniętej, bez tej wiedzy można się jednak obejść :P Elementy pocięte następnym razem ;)

Pozdrawiam

--

 
03-02-23 07:33  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
52olej 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Posiadam wersję papierową Alberico da Barbiano i troszke mnie kusi by pociąć. Jeśli planujesz taką jakość i ilość rysunków to będzie to rewelacja. Nic więcej potrzebne nie będzie. O modelu 3D tak sobie tylko marzę. Samo udostępnienie beż numeracji poszczególnych części byłoby już rewelacją . Choć nie wiem jak by wtedy wyglądała sprawa bezpieczeństwem projektu jako własności - czy ktoś w prosty sposób nie mógłby go przytulić i wykorzystać do celów komercyjnych. Jestem pierwszy w kolejce do kupna modelu (może z autografem autora ;) i na pewno na przestrzeni kilku lat (wszak wydanych makaroniarzy jest kilka a trzeba pociąć wszystkie) ten też pójdzie pod nóż.

 
03-02-23 07:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

modelik w 3d wygląda przekozak: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
03-02-23 09:53  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@ 52olej - są modele 3d do kupienia w sieci tylko chyba nie ma takich możliwości wyłączania elemetó - nie wiem, bo mnie wirtualne modele interesują tylko we własnym wykonaniu . Płacić za cudze nie zamierzam ... raczej
@cordel - to nie Adrien Brody - ktoś bardziej z przeszłości ale też aktor . Wpisałem w szukacza "eyes out memme" i sobie wybrałem ten :)
a co do mojego kontekstu to już mi się pomieszało - bo jest w klejeniu 1:400 Bolzano, Fiji ale twój jest tak pięknie zdetalizowany, że więcej nie trzeba.
Chyba przejmiesz berło po Halińskim :) ... tzn. musiałbyś rzucić obecną pracę i 100% poświęcić się modelarstwu :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
07-02-23 11:48  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
dzięki za miłe słowa ;)
Pewnie jak większość z Was, czas na hobby mam niestety limitowany i szczerze wątpię, bym w jakiś stopniu "zawojował rynek" :P

Zaczynamy lepić, właśnie od hangarów. Większa pokrywa, wykonana jeszcze przed ostatnimi zmianami, więc ciut już nieaktualna. Przyznaję się bez bicia, że nie skleiłem wszystkich tych malutkich "wihajstrów", więc brakuje tu chyba 74 części :P





Przednia część, już z jedną szyną i jedną przykładową "rolką". Nie taki diabeł straszny :)







Od spodu:



Trzy zejściówki i tajemnicze coś.



Pozdrawiam

--

 
15-02-23 09:50  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
lecimy dalej.
Jakieś świetliki:





Drobiazgi:





Kabestan.



Tych drucików blisko podstawy w ostatecznym projekcie nie będzie, w surówce zostaną. Nie chciało mi się rwać ;)

Pozdrawiam

--

 
15-02-23 10:51  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jak wszystko co pokazujesz. Rozpala wyobraźnie, LEPIŁBYM, jak moja babcia uszka: ]
Co do Kabestanu, to jeśli nie kolce, to jednak jakiś system łapania oczek musi być, zazwyczaj po zewnętrznym kształcie ogniw, koła orzechowe.
pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
15-02-23 17:21  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

potwierdzam. Temat kół orzechowych poruszony
TUTAJ
przedostatni post i następna strona
oczywiście mogą mieć oś poziomą zarówna jak i pionową
EDIT: na szybko znalazłem nawet taki obrazek (niestety to jest jego maksymalny rozmiar)


--

Post zmieniony (15-02-23 17:27)

 
17-02-23 05:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
orkan   

Zapowiadana książka ,, Italian Heavy Cruisers: From Trent to Bolzano" w końcu ukazała się .
Opisuje wszystkie ciężkie krążowniki włoskie.
Pobieżny ogląd wypadł pozytywnie .
Może być przydatna szczególnie jeśli
ktoś zgłebi tekst .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 29 z 46Strony:  <=  <-  27  28  29  30  31  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024