FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-03-23 19:44  [G]Sn61 Angraf
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Cześć!

Uffff udało sie dobrnąć do końca budowy wagonu Sn61 z Angrafu, autorstwa Adriana Wandtke. Nie widziałem jeszcze galerii gotowego modelu, więc postanowiłem zaryzykować i wstawić fotki swojego. Kleiło się ciężko, źle i niekomfortowo. Podczas budowy czekałem, aż skończę i będę mógł zapomnieć. Gdzieś na początku budowy pudła odpuściłem starania, na zasadzie "byleby skończyć".
Ok. Kilka fotek:




Pozdrawiam
Mateusz

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
04-03-23 20:00  Odp: [G]Sn61 Angraf
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ehhhh wspomnienia z dzieciństwa, mówiliśmy na to motorówka
gratki

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
04-03-23 20:09  Odp: [G]Sn61 Angraf
Greg77   

Aż tak było źle z opracowaniem?? Wstawisz na FB i wydawca się pochwali. Może opisz problemy.
Myślałem że Adrian to najlepszy projektant z ekipy Answeru. A tu masz.

--

Post zmieniony (04-03-23 20:37)

 
04-03-23 20:22  Odp: [G]Sn61 Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dobrze, że nie odpuściłeś. Wygląda bardzo atrakcyjnie. Dla mnie to dodatkowo ciekawostka bo nigdy tego typu motorówki nie widziałem.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
04-03-23 20:38  Odp: [G]Sn61 Angraf
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Greg77

Pomimo, że zajawiłem się dość mocno modelami kolejowymi to w dalszym ciągu jestem laikiem w tym temacie. W związku z tym uboga instrukcja w tym modelu była dla mnie dużym problemem. Elementy, które na dobrą sprawę nawet nie wymagały pokazania na obrazku miały osobny rysunek a czesem nawet dwa, natomiast inne bardziej istotne nie miały wcale i były jedynie na rzucie ogólnym zaznaczone jako część nr np 61a + b +c. Było mnóstwo części Lewych i Prawych a były dwie Lewe albo dwie Prawe. Dużo części brakowało, dużo mniej istotnych było za dużo. Była errata ale to wymagało malowania części. Sama konstrukcja wymagała wielu wzmocnień, przynajmniej tak mi się wydawało. Pudło było dość wiotkie i żeby nie wygięło się w "banana" trzeba było usztywniać.

Generalnie pomimo braku starań z mojej strony nawet jakoś wyszło. Aby ukryć swoje niedoróbki zaaranżowałem model jako taki zdewastowany i opuszczony gdzieś na bocznicy, czekajacy na złomowanie.

Pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
04-03-23 21:38  Odp: [G]Sn61 Angraf
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Wyszło Ci dobrze,jak na problemy które opisałeś. Jeżeli zdecydowałeś zrobic wagon-złom to przypudruj mu podwozie rdzą aby wyglądał na odstawiony. Buda brudna powozie czyste.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
04-03-23 22:05  Odp: [G]Sn61 Angraf
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Ale przeglądając zdjęcia tych wagonów, wszędzie budy były mocno zniszczone a wózki były czarne czarno/szare. One nie były pokrywane czymś antykorozyjnym?

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
04-03-23 22:37  Odp: [G]Sn61 Angraf
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

podoba mi się i tyle
wygląda na mocno wyeksploatowany ale świeżo odstawiony na bocznicę i jeszcze podwozie nie zaczęło gnić - tak to widzę

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
05-03-23 09:50  Odp: [G]Sn61 Angraf
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Te brakujące i tylko lewe czy tylko prawe czesci to z nadwozia czy podwozia. Bo kiedyś robie w malowanych a motorówkę to chce zrobić jeszcze w zestawie z wagonem który czasem ciągała. Natomiast twoj model super choć zwykle nie trawię malowanych kartonów , to ten o dziwo jest realistyczny.

 
05-03-23 17:02  Odp: [G]Sn61 Angraf
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mój Sn nie jest malowany, maskowałem niedoskonałości pastelami. A częci lewe i prawe i brakujące to w podwoziu i w środku.

Dopiero na zdjęciach zobaczyłem jak są lipne. Postaram się przy lepszym świetle zrobić lepsze zdjęcia. Troche to jest utrudnione bo skurczybyk ma około metr długości.

Jeszcze tylko torowisko i do gabloty.

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024