FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-03-23 08:47  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Moim zdaniem to dobry pomysł ze drukowaniem takiej drobnicy na cienkim papierze, obecnie wszystkie drobne rzeczy i tak rozwarstwiam i formuje tylko z tej cieniutkiej warstwy z nadrukiem - nie zauważyłem problemu z retuszowaniem takich rozwarstwionych kawałków - wydaje mi się ze to kwestia farby i ilości podawanej farby na krawędź.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
12-03-23 10:22  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Tylko pytanie co jest drobnicą?
Jest na forum paru takich dla których nawet 1:400 nie jest żadnym problemem ;-)
Dla mnie na przykład cały model 1:200 to już drobnica :-))))

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-03-23 10:33  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
michal84   

Jest dobrze jak jest. Ja też rozwarstwiam karton przy drobnicy, ale zanim go rozwarstwię jest zaimpregnowany lakierem i nie ma problemów z retuszem, Gdyby drukowano drobnicę na cienkim arkuszu to nie wiem, czy byłyby takie fajne właściwości formowania po impregnacji cienkiego arkusza. Jak dla mnie jest dobrze jak jest, oby wydawnictwa nie podchwyciły pomysłu drukowania na cienkim arkuszu, żeby oszczędzić.

W tej chwili Ci co lubią kleić drobnicę na grubym arkuszu mają grubszy arkusz, a ci co kleją na cienkim mogą sobie rozwarstwić, a w chwili gdy będzie druk tylko na cienkim arkuszu, to zwolennicy klejenia drobnicy na grubszym arkuszu nie będą mieli możliwości wyboru (a teraz wybieram sobie "co jest" dla mnie drobnicą i co rozwarstwić).

Zresztą, gdyby ten pomysł wdrożono do realizacji, to już chyba młode pokolenia będą się martwić, ja już mam modelarski grafik zapchany na kolejne lata zeszytami, które już zostały wydane.

pozdr, m84

--
https://kartonowe-hobby.pl/galeria-i-relacje/

 
12-03-23 11:37  Odp: [N] WAK - ORP Wicher i Krab
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

co grafiku modelarskiego - myślę ze niejeden z nas ma grafik nie na parę lat do przody tylko raczej parę żyć do przodu ;)

Wracając do tematu, macie racje lepiej zostawić tak jak jest bo wtedy dwie grupy mogą robić tak jak im dobrze, faworyzowanie rozwiązania tylko dla części modelarzy będzie gorszym rozwiązaniem.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024