FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-03-23 11:05  [P] Wymiary silnika Nakajima Homare 21
wookie   

Witam Szacowne Grono,

Zwracam się do znawców tematu z prośbą o pomoc w ustaleniu średnicy silnika do Shiden-Kai. Sklejam obecnie model KA i postanowiłem zakupić silnik 3D na Allegro. Niestety średnica silnika jaki dostałem (a podobno jest to skala 1:33) to 32 mm. Na moje oko to coś za mało. Znalazłem w necie informację, że szerokość silnika Homare 21 to 1524 mm, wysokość 1651 a długość 2248. Nie mam pojęcia jak były mierzone te wartości. Po przeskalowaniu szerokości silnika do skali 1:33, średnica silnika do modelu powinna mieć 46,18 mm i taka średnica silnika optycznie by była poprawna.

Jeżeli ma ktoś wiedzę na temat tego silnika i się nią podzieli, to będę wdzięczny za pomoc.

--
Pozdrawiam,
Wookie

 
23-03-23 13:25  Odp: [P] Wymiary silnika Nakajima Homare 21
Cypis2012   

Główne dane techniczne silnika Ha 109
●Model: chłodzony powietrzem, 14-cylindrowy, dwurzędowy silnik w kształcie gwiazdy
●Pojemność skokowa: 37,5 l
●Doładowanie: odśrodkowe, 1-stopniowe, 2-biegowe
●Moc startowa: 1450 KM/2650 obr./min
●Średnica: 1263 mm
●Masa w stanie suchym: 720 kg

 
23-03-23 13:29  Odp: [P] Wymiary silnika Nakajima Homare 21
Cypis2012   

Co publikacja to niestety inne dane
Specyfikacje typu Homare 21 (Ha 45-21) są
Typ: Chłodzony powietrzem, dwurzędowy typ gwiazdy, 18 cylindrów (9 cylindrów x 2 rzędy)
Średnica cylindra x skok : 130 mm x 150 mm
Pojemność skokowa: 35,8 l
Długość całkowita: 1690 mm
Średnica: 1180 mm
Masa w stanie suchym: 830 kg

 
23-03-23 14:35  Odp: [P] Wymiary silnika Nakajima Homare 21
wookie   

No właśnie, co publikacja to inne dane. Jestem ciekaw na podstawie jakich danych zostały opracowane modele KA i MH. Jakimiś danymi musieli się podpierać.

--
Pozdrawiam,
Wookie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024