FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-23 22:17  [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam ponownie.

Miało nie być relacji, ale jest, mam nadzieję, że zmobilizuje mnie do bardziej systematycznej pracy.

Na matę wziąłem model z wydawnictwa "Angraf model" nr 7/2017 Parowóz P3.1 projekt Adriana Wandtke.

Model szczegółowo opracowany, kupiłem części cięte laserem, przymierzyłem do wycinanki i ...No nic wydawnictwo załatwiło tę sprawę wzorowo, więc na tym koniec.

O eksploatacji mojego parowozu na PKP nie wiadomo prawie nic, wiadomo o 19 egzemplarzach przekazanych przez Niemcy, znamy ich niemieckie oznaczenia i to w zasadzie tyle. Przydzielono nowe polskie oznaczenia Oc1, ale nie wiadomo, czy któryś parowóz je dostał przed wycofaniem. Przekornie wybrałem ten właśnie okres i tak pomaluję swój model, nie ma zdjęć to nikt się nie ...

Używane w tym okresie parowozy miały pozostawione oryginalne niemieckie oznaczenia, zrywano lub zamalowywano tylko niemieckie wrony, a nie, czarne orły. Dodawano polskie orły na bokach budki maszynisty oraz z przodu i tyłu na belce zderzaków lub na drzwiach dymnicy czy tyle tendra, oznaczenie w formacie, w moim przypadku "P3 KAT 1608". Wybrałem sobie egzemplarz oznaczony KATTOWITZ 1608, bo wiadomo, że był na stanie lokomotywowni Warszawa w 1920 r.

Parowóz w Warszawie w czasie wojny z sowietami nie musiał być wzorowo utrzymany, mógł być odstawiony z racji zużycia i takiego właśnie chcę zrobić.





Jeśli chodzi o relację, to początek fotografowany niestety telefonem, następne etapy postaram się wrócić do mojego Canona. Pierwsza zdjęcie to kilka posklejanych części, nic ciekawego



Dla mnie najciekawsze zaczyna się wraz z malowaniem, koła do pomalowania bieżni trzeba dokładnie wyszlifować


Później z zapałem wziąłem się za brudzenie, zostałem zbesztany, no to poczyściłem.



Koła dostały docelową patynę.



No, to na dzisiaj tyle.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
pawlo100 3493 23-03-23 22:17
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
Arek 56 23-03-23 22:42
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
szad 74 24-03-23 08:33
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
żółtodziób 199 24-03-23 10:36
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
GTiStyle 123 24-03-23 12:54
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
Jaroslav 51 24-03-23 21:06
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
żółtodziób 90 24-03-23 22:34
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
pawlo100 63 24-03-23 23:05
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
pawlo100 95 24-03-23 21:17
 Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki  nowe
Jaroslav 183 25-03-23 00:42

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024