FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-04-23 22:03  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Kawał dobrej modelarskiej roboty.
Gratulacje!
Trochę mało zbliżeń innych fragmentów modelu aby jednoznacznie go ocenić.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
10-04-23 10:35  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejne Jańciowe cudeńko... ;-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-04-23 15:38  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Lech   

jmx62,
co do uzbrojenia, czyli długości luf: poniżej schemat rozmieszczenia uzbrojenia w Wilku (rysunek na dole) i prawdopodobne rozmieszczenie w Lamparcie (rysunek u góry). (To czy karabiny były bardziej lub mniej wysunięte do przodu - z oczywistych względów - nigdy nie zostanie ustalone)



(A model Jańcia, jak to model Jańcia, świetny.)
Lech

Post zmieniony (10-04-23 15:41)

 
11-04-23 16:53  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Kolego jmx62 , wiem że zawsze musi się trafić jakaś maruda ;-))) ale faktycznie z pośpiechu nie sprawdziłem jak to było dokładnie z uzbrojeniem i już to poprawiłem . Kołpaki śmigła faktycznie nie zostały pryśnięte matem , malnę . A szpara kołpaka , oj durny ja durny i nie mądry ,wystarczyło go trochę obrócić i już byś nie zobaczył ;-) ale za to ocena pochylenia masztu anteny ubodła mnie do żywego . Tak było w opracowaniu modelu i tu Cię mam . :-))

Teraz jak się kleiło wydruk laserowy . Przede wszystkim zaimpregnowałem druk lakierem akrylowym .Wiadomo nitro odpada a olejnego sie też obawiałem .Przy cięciu skalpelem podnosiła się krawędź cięcia i trzeba było to dociskać choby paznokciem . Były obawy że może się wykruszać i troch też tego było ale nie tragicznie . Dopiero na końcu okazało się że tam gdzie można należy podpierać się nożyczkami , niema tego problemu ale to już post faktum .Z samymi klejami nie był kłopotu . Nawet butapren dało się kleić , oczywiście z wyczuciem . Opracowanie modelu OK . to raczej moje starcze ręce i oczy nie pozwalają na idealne modele . Staram się bawić tym co robię i może dla tego nie zawsze wychodzi to tak dobrze .


Pozdrawiam


Jańcio

--

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

Post zmieniony (12-04-23 13:24)

 
11-04-23 19:29  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jańcio !
Przeca tyle razy Ci podpowiadołem, co koła mają być jajcowate a nie okragłe :-)))

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
11-04-23 22:18  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny staruszku :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
12-04-23 10:57  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonale się prezentuje ! Świetne wykonanie.

 
29-04-23 16:43  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witam wszystkich .


Tym razem coś dla upierdliwych ;-))

Po raz drugi zrobiłem śmigiełaka aby sprawdzić czy potrafę oraz fotografię spodu Lamparta a także zdjęcia Wilka i Lamparta po społu , wedle życzenia .





Pozdrawiam wszystkich .


Jańcio

--

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

--

Post zmieniony (29-04-23 17:06)

 
29-04-23 20:44  Odp: [G] PZL 48 Lampart Card Plane
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Jańcio, zapytanie o nieidealne śmigło nie było podyktowane upierdliwością czy chęcią wytknięcia błędu. Ponieważ widziałem już Twoje wykonania, zastanowiło mnie czy na to nie miał wpływu fakt, że to model wydrukowany na drukarce a nie wydruk ofsetowy. Rodzaj papieru, zabezpieczenie tuszu itp mogły utrudnić dokładne sklejenie. Ponieważ zakupiłem kilka modeli do wydruku, ewentualne problemy z nimi związane dobrze by było znać i próbować im przeciwdziałać a nie powielać.
A swoją drogą, myślę że dokonane poprawki chyba najbardziej satysfakcjonują Ciebie samego, bo nawet najmniejsze i niewidoczne dla innych niedoróbki/wady i tak najbardziej są upierdliwie denerwujace dla samego wykonawcy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024