FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-04-23 19:29  [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
Wiesław64 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cześć

Przedstawiam Wam model nad którym pracowałem tak długo że aż nie pamiętam od kiedy. Zajęło to na pewno ponad dziesięć lat z dłuższymi przerwami i tym samym chyba ustanowiłem rekord w długości budowy modelu :D Na początku budowy modelu nie planowałem dzielić się efektami swojej pracy, ale po skończeniu uznałem że model chyba jednak nadaje się do pokazania szerszej publiczności.

Model od początku był wykonywany z myślą o malowaniu. Kadłub statku został wypełniony pianką, utwardzony żywicą a następnie oklejony poszyciem. Statek w większości został wykonany wyłącznie w oparciu o wycinankę, a moja ingerencja w zdetalizowanie modelu była nieznaczna. Samo opracowanie nie sprawiało większych trudności dzięki czemu model kleiło się bez problemu.

Zapraszam do oglądania modelu oraz do wyrażania opinii na jego temat :D





















--

Post zmieniony (09-04-23 20:40)

 
09-04-23 19:34  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wstaw zdjęcia:)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-04-23 19:39  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witaj
po pierwsze musisz poprawić linki do zdjęć, bo nie prowadzą do nich tylko do strony głównej więc z miniaturek widać jedynie,
że warto obejrzeć i model może być ładny.
Ja uwielbiam cywilki i chętnie obejrzę - jednego już na jakimś forum widziałem - piękna klasyczna jednostka.

a co do rekordu długości klejenia muszę cię rozczarować :)
jhradca swojego Wichra klei już blisko 20 lat i nie wiem ile jeszcze do końca zostało :D

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
09-04-23 20:53  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękny model statku Ci wyszedł. Detalizacja także na najwyższym poziomie. Aż trudno uwierzyć, że opracowanie było aż tak zdetalizowane. Malowanie bardzo mi się podoba. Czy nie zastanawiałeś się może nad zastąpieniem wycinankowego "drewna" jakimś np. fornirem? Byłoby jeszcze bardziej zbliżone do oryginału. Oczywiście tak też całkiem nieźle.
Gratulacje!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-04-23 21:28  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ojojoj !!!!
Piękności - widać te lata pracy nie poszły na marne
ocena
99.36 / 100
bo parę elementów ma drobne mankamenty
ale podejrzewam że widać to tylko na powiększeniach

Te wszystkie drzwiczki , pokrywy, klamki , air-pipy chyba dodałeś sam od siebie,
bo podejrzewam. e w wycinance były tylko płaskie wydruki ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
09-04-23 22:06  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Piękny model, ogromne gratulacje!
Szkoda, że malowany. Ciekawie jak by wyglądał w standardzie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
09-04-23 22:14  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Piękny model.
Jak wygląda w standardzie? Można to sprawdzić na przykład tu:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=341834&t=306276

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-04-23 10:33  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny model. Widać, że włożyłeś mnóstwo pracy, ale efekt końcowy jest wyśmienity.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-04-23 20:42  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Wygląda rewelacyjnie. Lubię ten klimat zielonych pokładów modeli cywilnych. Czekamy na kolejne prace.

 
12-04-23 10:52  Odp: [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonałe wykonanie !
Widać precyzje i dbałość o szczegóły. Piękny model ciekawego statku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024