FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-04-23 08:31  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ja nigdy nic nie rozcieńczałem, nie wiedziałem, że kapon ma datę spożycia. Co prawda też maluję pędzlem. Nadal obstawiam, za dużo specyfiku na raz i nie daje rady wsiąkać.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
21-04-23 09:15  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a ja bym raczej obstawiał wałek, ten co był użyty, to jakiś chyba za bardzo włochaty i mógł, podczas już przysychania lakieru, robić bąbelki
tu, gość ma fajny wałeczek
https://youtu.be/LvRyEH5_Fbw

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
21-04-23 12:30  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
Agand 

 

ja też wałek obstawiam - ten na obrazku jest do malowania akrylowymi farbami na ścianę (wykończenia winkielków i temu podonych). Do kaponowania pasuje jak pięść do nosa

--
Pozdrówka
Agand

 
21-04-23 16:28  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

OK to jaki powinienem kupić wałek? Najlepiej taki aby pasował do tej rączki czyli tego Comensal.

---

OK już mam. Wałek flokowy, welurowy.

Czy taki będzie ok?

https://allegro.pl/oferta/walek-flock-gabkowy-flokowy-moltoflok-7cm-zestaw-12976362681

Czy może taki? Welurowy?

https://allegro.pl/oferta/walek-malarski-welur-zapas-welurowy-mini-5cm-10szt-13111387347

--

Post zmieniony (21-04-23 16:57)

 
21-04-23 20:38  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
Agand 

 

a coś się tak na wałek uparł. Pędzel - z miękkiego naturalnego włosia + rzadki capon i powinno pójść

--
Pozdrówka
Agand

 
21-04-23 20:46  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Każdy ma swoje upodobania. Widze że wiele osób na tym forum kaponuje wałkiem to ja też chce spróbować.

---

Dobra, wziąłem ten drugi, welurowy bo jak pisze sprzedawca nadaje się do agresywnych lakierów w przeciwieństwie do tego flokowego który do tychże agresywnych się nie nadaje.

--

Post zmieniony (21-04-23 22:24)

 
22-04-23 06:21  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Capon jest i tak niemożliwie rzadki wiec trudno powiedzieć po co jeszcze rozcieńczać. Model wałka przy rzadkich płynach jest bez znaczenia. Przy gęstych farbach na znaczenie jaką wypukłą skórkę pomarańczową zostawi. Oczywiście wałek musi być wysączony przed nanoszeniem . Natomiast dalej obstawiam zbyt zapalone wymieszanie. Zwłaszcza takie rzadkie płyny jak podobne impregnat gruntujące potrafią się zapienić nawet bez mieszamia ale przy żwawym posługiwaniu się pędzlem i tym samym mimowolnym mieszamiu i napowietrzaniu zawartości puszki.

 
22-04-23 10:46  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czytam tak czytam i wychodzi na to, że jest to rozprawa habilitacyjna na temat caponu !
Nie ma chyba prostszej rzeczy niż caponowanie !
1. Płaski pędzel wąski za 3,- PLN (po użyciu do wyrzucenia)
2. Puszka caponu (bez rozcieńczania)
3. Kawałek tektury/gazety na podkładkę.
Pędzel zamoczony i otarty o rant puszki (by z niego nie kapało) i kilka razy maźnięcie wzdłóż i wszerz po drukowanej stronie
To wszystko.- powodzenia !

 
22-04-23 11:27  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
tomciopaluch 



Na Forum:
Galerie - 1
 

OK dzięki za rady. Dzisiaj bawiłem się pędzlem i caponem(nie mieszałem) położyłem dwie warstwy. Pierwsza się wchłonęła nie pozostawiając żadnych smug. Po drugiej były lekkie smugi. Brałem na pędzel nieduże ilości caponu tak jak mi tu radzono. Tymi smugami za bardzo się nie przejmuje bo po sklejeniu modelu i tak położe lakier bezbarwny matowy Hataki przy pomocy aerografu. I żadnych smug nie będzie.

--
Pozdrawiam

Tomasz

Ukończone modele:

Me-109 Trop

 
22-04-23 13:03  Odp: [T] Problem z kaponem drewnochron , pojawiły się pęcherzyki powietrza na modelu
ANDSZY   

Pędzla nie trzeba wyrzucać. Zaschnięty po caponie, wystarczy przed ponownym użyciem włożyć do caponu. Ja daję pół na pół z rozpuszczalnikiem nitro .

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024