FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-05-23 17:38  Cześć chce zacząć z tym
Olek   

Czesc chce zacząć z modelarstwem kartonowym jutro jade do empiku nie mam gdzie indziej kupić swojego pierwszego modelu i mam pytanie podeślecie jakieś poradniki na youtube i czy kupić coś oprócz modelu?

--
Pozdrawiam Olek

 
01-05-23 19:08  Odp: Cześć chce zacząć z tym
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

https://www.youtube.com/playlist?list=PLSnxigWm90SU7wdf5Ij5oHbbN0W9aQTcL
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7jsdoihdTefNNOT6vhjPlOIEAm2U9GHu

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
01-05-23 20:24  Odp: Cześć chce zacząć z tym
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Olek.
Pierwszy model to może ściągnij sobie jakiś darmowy z sieci i zobacz czy w ogóle ogarniesz temat.
Na początek Wystarczą Ci dobre nożyczki, linijka, ostry nóż do tapet (taki z łamanym ostrzem) kleje: wikol, butapren i BCG- płynny przezroczysty klej do papieru. Nie ma sensu byś do pierwszych prób robił nie wiadomo jakie zakupy, to przyjdzie z czasem o ile uznasz, że chcesz w to brnąć.
Zasadnicze pytanie: Jaka dziedzina Cię interesuje?
Pisz, pytaj, pomożemy na ile się da.
Pozdr.

--
GG 6801515

 
02-05-23 13:39  Odp: Cześć chce zacząć z tym
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak sobie ściągnie z sieci to po pierwsze musi wydrukować co wcale nue będzie tańsze niż kupno wycinanki dla początkujących np. z WAKu. To są odpowiednie wycinanki dla początkujących. Kiedyś jak weszłam w modele kartonowe to MM y były mniej więcej tego typu tylko grafika i papier dziś lepsze ( o niebo). Chociaż nawet i Kartonową Kolekcję by początkujący zrobił bo opis prowadzi za rączkę i wszytko pasuje a nie jest przekombinowane. Wydruki własne mają druk delikatny daleki od odpowiedniego dla początkujących. Są jeszcze modele dla dzieci i właściwie też od takich kiedyś zaczynałem. Z tym że za PRL były tylko holownik , woz strazacki i coś tam jeszcze. To dziś mniek wiecej to co Kartonowy Expres czy modele tego typu z Extra Modelu. Klej najlepiej butaprenowy najlepszy Butapren Dorex. Jak początkujący zacznie kleic własne wydruki klejem wodnym to zaraz będzie kończącym z tym hobby. Nożyczki to np. w Jysku są dobre i tanie, nożyki najlepsze Olfa można kupić np. W Castoramie. Linijki są po 1 zł w Auchanie . W Auchanie są farbki plakatowe do retuszu ale początkujący nie musi się w retusz bawić.

 
02-05-23 18:16  Odp: Cześć chce zacząć z tym
henrykk   

W „głównych zarysach“ zgadzam się z ABC. Własne wydruki można jednakowoż robić do oporu, co (dla początkującego) ma (może mieć) swoje plusy dodatnie.
Zaintrygowało mnie jednak w wypowiedzi ABC co innego; jego (jej?) płeć!!! Nie, żeby miało to jakiekolwiek (w szczególności korespondencyjne) znaczenie, ale tak z ciekawości;
„ ...kiedyś jak weszłam” i potem „. ..też od takich kiedyś zaczynałem”
No to jak w końcu?

--
Pozdrawiam
Henryk

 
02-05-23 18:47  Odp: Cześć chce zacząć z tym
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Słownik wie jak zawsze lepiej. A ze wzrokiem to szału nie ma. Choć w dzisiejszych czasach są różne płcie to jednak jestem płci męskiej. Tak że Henrykk nie nie chodzi o lewacki postęp.

 
02-05-23 19:49  Odp: Cześć chce zacząć z tym
henrykk   

Kamień spadł mi z serca…

--
Pozdrawiam
Henryk

 
02-05-23 22:32  Odp: Cześć chce zacząć z tym
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Proponuję ściągnąć z szufladek prosty model - Gee Bee, albo w empiku jakiś model wręcz pudełkowy i od tego zacząć. Bo nie wiemy z jakimi zdolnościami mamy tutaj do czynienia. Mój syn klei pudełka i ma radochę, ale on ma 8 lat. Zacznij kleić, załóż relację, będziemy podpowiadać...

A swoją drogą, zobacz czy w Twojej miejscowości jest może jakaś modelarnia?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-05-23 10:06  Odp: Cześć chce zacząć z tym
henrykk   

W/g mojej oceny; Gee Bee nie jest prostym modelem (już chociażby ze względu na owiewki kół czy osłonę silnika) – też budowałem! Moim pierwszym modelem (MM) była „Flota desantowa” – ale miałem wtedy „już” 11 lat. Ważne jest „mieć mentora” – dlatego słuszna uwaga o modelarni. Mój wnuczek (7) buduje ze mną ścigacza okrętów podwodnych z MM, tzn. 90% wycina, 10% klei – reszta ja. Zabawa jest przednia, ale bardzo uważam, żeby wnuczka nie „przemęczyć”. Praca nad modelem powinna (conajmnie w tym wieku) być związana wyłącznie z przyjemnością!

--
Pozdrawiam
Henryk

 
03-05-23 11:45  Odp: Cześć chce zacząć z tym
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

ABC dobrze gada. Żadnych wydruków z darmowych modeli. Po pierwsze wcale nie są za darmo bo tusz i papier kosztują, po drugie drukarka Ci porozciąga wydruki i się zrazisz. Idź do EMPiKu i kup sobie model z Kartonowego Ekspresu (dla bardzo początkujących) i jakiś samolot z WAK-u. Oprócz tego o czym pisał ABC dokup sobie tekturę 0,5mm i 1mm. Zacznij od Ekspresu żeby się wprawić, a potem zmierz z WAKiem.

Post zmieniony (03-05-23 12:24)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024