FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
09-09-23 23:24  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

@Karas - Dzięki :-) Biorę po części przykład z Ciebie:-) Jeszcze tylko te częstsze aktualki ech...
@ekul - Miło mi:-) Lubię dzielić się wiedzą. Dzięki temu wszyscy możemy budować lepsze modele :-)
@MARIUSZ - Dziękuję. Ze StuGa też biorę przykład jak widać :-) Vide aktualki ;-)
@Piterpanzer - Do mistrzów to jeszcze mam długą drogę ale miło czyta się to co piszesz. Dzięki.
@Guciu - Jak w przyszłym roku pojawisz się w Przeciszowie to sobie pomacasz ile chcesz :-) Mersi :-)


Podsumowując relację stwierdzam, że opracowanie jest świetne i naprawdę niewiele brakuje mu do ideału. Rysunki są bardzo przejrzyste i czytelne a jeżeli są jakieś niejasności to rozwiewa je szczegółowy opis budowy. W dodatku do dyspozycji mamy ogromny zapas koloru a najtrudniejsze elementy modelu są zduplikowane. W projekcie jest kilka usterek ale są one na tyle drobne, że każdy, bez problemu, powinien sobie z nimi poradzić. Trzeba tylko być uważnym, mierzyć po trzy razy lub... przeczytać moją relację ;-) Starałem się wszystko uwzględnić gdyby ktoś chciał zbudować ten model w przyszłości.
Wcześniej w relacji pisałem o próbach klejenia nitów żywicznych na BCG. Nie zdało to niestety egzaminu. Nity odpadały podczas obracania modelem w łapkach. Ostatecznie zostałem przy kleju CA który sprawdził się najlepiej.

Do budowy wykorzystałem śrubki i nity żywiczne ze sklepu Saures.pl. Łącznie z tymi, które przepadły w czeluści modelarni, zużyłem:
473 śruby z nakrętką 0,8 mm,
34 śruby z nakrętką 1 mm,
75 główek śrub 0,8 mm,
50 główek śrub 1 mm,
932 nity 0,6mm,
1330 nity 0,8mm,
26 nitów 1mm.

W sumie nakleiłem na Vickersie blisko 3 tysiące pryszczy ale myślę, że było warto. Z uzyskanego efektu jestem ogromnie zadowolony. Budowa trwała równe 9 miesięcy a mniej więcej połowę tego czasu spędziłem przy gąskach. To nawet szybko jak na moje tempo ;-) I trochę szkoda, że już koniec. Projektant, Pan Michał Rafalski, wykonał kawał dobrej roboty i bez wątpienia do jego modeli jeszcze powrócę.

Zapraszam do galerii.




Widok ogólny modelu:












Kilka detali:
















--
Pozdrawiam
Piotrek

 
10-09-23 00:08  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
greg   

Piękny model wyszedł, normalnie szok i niedowierzanie, że można tak czysto i perfekcyjnie kleić.
Bardzo wartościowa i pouczająca relacja oraz piękna galeria, dziękujemy i prosimy o następne arcydzieła w Twoim wykonaniu.
Wielkie brawa i słowa uznania wraz z ukłonami do samej ziemi przed niekwestionowanym Królem standardu !!!
A właśnie, co następne trafi pod nóż mistrza, jeśli wolno zapytać ?
Pozdrawiam serdecznie.

 
10-09-23 08:04  Odp: [R] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Gratuluję! Niesamowity efekt.

Po raz kolejny udowadniasz, że w czasach fotorealistyczej waloryzacji graficznej, budowanie jednokolorowych modeli w standardzie ma sens i potrafi zachwycać.

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
10-09-23 12:47  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jestem zachwycony, modelem, relacją, zdjęciami, wszystko jest wyśmienite i perfekcyjnie podane :)
Czekam na kolejne modele od Ciebie, gratulacje :)

 
10-09-23 13:30  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie wiem, czy ktokolwiek jeszcze porwie się na budowę tego modelu, a na pewno nikt nie będzie się z nim pokazywał publicznie:-) Po tym, co tutaj pokazałeś, nie ma to sensu - nikt Ci nie dorówna w czystości i dokładności klejenia, nie mówiąc już o retuszu. Jesteś mistrzem w te klocki i tyle w temacie:)

Model to jedno, ale stworzenie tak świetnej, dokładnej i wartościowej relacji to druga sprawa. Druga, a pierwszorzędna. Każdy post jest kopalnią wiedzy i pomysłów, jak można skleić perfekcyjny model, trzymając się kilku prostych zasad. Ale talent do tego też trzeba mieć. Tobie go nie brakuje.

Gratulacje! Model wymiata!:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-23 13:58  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Piękny standard z "plusem". Zazdroszczę talentu!

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-09-23 15:02  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Grabki, jak już pisałem, pieczołowitość i dbałość aż kipi.
Doskonały projekt w doskonałym wykonaniu. czego chcieć więcej: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
10-09-23 18:23  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wow.... Piękne wykonanie :D

--
GG 6801515

 
10-09-23 22:38  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Jesteś mistrzem standardu, niesamowity model, gratuluję!

--
http://messer.cba.pl

 
11-09-23 09:26  Odp: [R/G] Vickers Medium Mk.l WAK 1:25 w standardzie+
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Model gotowy, zatem i gratulacje muszą być!
Tak jak StuGu powiem, że takie „wykony” jak Twój są niedościgłym wzorcem dla wielu z nas, modelarzy. Choć perfekcja jaką pokazałeś może działać blokująco...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024