FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-08-23 14:52  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Poniżej prezentuje efekt postępu prac.
Na początek przerobiłem nieco podstawkę. Po wykonaniu jej zgodnie z instrukcją - w moje opinii była zbyt wątła i wydawała mi się zbyt wąska. Po prowizorycznym przyklejeniu stępek przeciwpochyłowych - wyszło że kadłub rozpycha podstawkę na boki i listwy kolidują z dłuższymi bokami podstawki, przez co kadłub nie mógł siąść swobodnie. Całość rozkleiłem, poszerzyłem o około 5cm na stronę, dodałem dodatkowe wzmocnienia w środku długości podstawki i skleiłem na nowo. Po tych zabiegach kadłub pasował do podstawki.



W dalszej kolejności przygotowałem sobie bulaje i okapniki. Przykleiłem je do taśmy malarskiej, tak aby podczas malowania się nie przesuwały. Po przyklejeniu kilku sztuk do burt stwierdziłem że chyba wybrałem zbyt dużą średnicę drutu. Zostawiłem już tak, ale na nadbudówki zastosuje cieńszy. Pas demagnetyzacyjny wykonałem z sztywnego pręta węglowego (tego samego co szpilki do gąsienic Tigera P ) z nawiniętymi oczkami z drucika miedzianego. Całość przed przyklejeniem do burt - pomalowałem.



Równolegle z przygotowywaniem burt rozpocząłem oklejanie dna - wykorzystałem do tego barwionkę. Oklejanie rozpocząłem zgodnie z instrukcją od środka posuwałem się równocześnie w kierunku dziobu i rufy. O ile na śródokręciu oklejki ładnie się układały na bryle, o tyle schody zaczęły się w momencie jak dno przybrało bardziej skomplikowany kształt - w miejscu mocowania wałów i na samym dziobie. Prawdopodobnie wybrałem barwionkę o zbyt dużej gramaturze (była zbyt sztywna) i dlatego nie układała się ona tak jakbym tego sobie życzył. Zdjęcia prezentują już kadłub w całości oklejony. Model ma prawie 1m, więc żeby było coś widać - zdjęcia robiłem poszczególnym sekcjom. Burty klejone z poszyciem dna na zakładkę (delikatnie podszlifowałem tylko krawędzie). Najwięcej problemów sprawiła rufa. Ciężko było mi wyprofilować całość. Finalnie po wielu próbach (zaleta barwionki - można testować do woli :) wydłużyłem ostatnią oklejkę dna i dopiero udało się nad tym zapanować. Widoczne rozerwanie burt na dziobie już jest naprawione (powstało przy nasuwaniu sklejonych w całość burt dziobowych na szkielet)

Generalnie tragedii nie ma, ale idealnie też nie jest.







Na koniec, całość uzupełniłem o detale. Wały wykonałem z pręta mosiężnego i pozostawiłem niemalowane. Śruby w postaci wydruku 3D zakupiłem w sklepie GPM i pomalowałem na kolor mosiężny.



Pozdrawiam,
Kuba

 
08-08-23 20:06  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wszystko ładnie. Pozdrawiam.

 
09-08-23 22:55  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Wygląda spoko, wiadomo barwionka rządzi :D Tylko wały powinny mieć stalowy kolor, mosiężnych nie widziałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-08-23 09:00  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Wydaje mi się że piasty śrub mają za dużą średnicę. Wiem, że są kupne ale chyba nie powinny wystawać poza obrys mocowania wałów.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
18-08-23 13:01  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Adam12 - kolor wałów poprawiony - przemalowałem na stalowe.
Wiesław - masz racje - piasta ma większa średnice niż obrys mocowania wałów, niemniej przy zakupie kierowałem się całkowita średnica łopat.




Co do dalszych postępów prac - wykonałem pierwszy poziom nadbudówki dziobowej, oraz elementy wyposażenia pokładu.













N koniec uplastycznienie kluzy kotwicznej.


Pozdrawiam,
Kuba

 
18-08-23 20:41  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

To będzie ciekawy model, imitacje magazynków robią robotę.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
18-08-23 22:14  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo fajnie się zapowiada.
Szkoda, że wcześniej tu nie zajrzałem, bo wały były w kolorze dna. Ale nie martw się, ja też w KGV, Fuso i Nagato mam stalowe i muszę z tym jakoś żyć.







--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
19-08-23 07:19  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Całość robi świetne wrażenie. Piękny standard.

Osłony boforsów z ksyneckami - super. Ksynecki równe i równo poprzyklejane. A trudno coś takiego wykonać.

Ręcznie je ciąłeś? Jak tak to szacun. Tak małe elementy i tak powtarzalne.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-08-23 10:28  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Też podglądam i podziwiam.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-09-23 16:11  Odp: [R] USS SAN FRANCISCO 1:200 MODELIK
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Dzień dobry,

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze.
Odpowiadając na pytanie - tak magazynki / skrzyneczki do boforsów są wycinane i retuszowane ręcznie - prosto z wycinanki. Pojedynczy element ma około 1 x 1 mm. Było z tym trochę zabawy ale - to dopiero 1/3 roboty - bo podobne zestawy są nad hangarem i na nadbudówce głównej :).
To co udało mi się wykonać ostatnio - to pozostałe poziomy nadbudówki dziobowej.









A tak to wygląda złożone w całość:




Zacząłem również, w ramach urozmaicenia, wykonywać drobnicę pokładową.





Pozdrawiam,
Kuba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024