FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-08-23 15:04  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeszcze raz dzięki za ciepłe przyjęcie!
Jhradca - dobra koncepcja, ale w tym modelu chyba daruję sobie struganie śmigła z drewna. Oś obrotu i tak zasłonięta kołpakiem, łopaty kartonowe z nadrukiem warstw, zatem...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-08-23 19:54  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeden z moich ulubionych samolotów z I wojny. Jest dość wysoko na liście do zrobienia. Przesuńcie tyłki, zróbcie miejsce, siadam i obserwuję :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
10-08-23 19:53  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Mariusz .
Cieszy Twój powrót do drabiniasto-rowerowych konstukcji :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-08-23 09:06  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"... i zachęcam obserwatorów mojej relacji do wstawiania w komentarzach linków, zdjęć, tak, by wartość edukacyjna tego wątku była jak największa! "

Ciekawostki odnośnie tej konstrukcji.

To, ze firma SSW zajęła się projektowaniem i budową małych samolotów myśliwskich (w jej biurze projektowym zajmowano się głównie konstrukcjami typu "R" - samoloty olbrzymy) był fakt zakupu w 1917 r. patentu na silnik biorotacyjny, którego konstruktorem był Polak - inż. Henryk Brzeski.
Silnik SH-III wirował 25 obrotów na sekundę (w lewo patrząc z kokpitu w kierunku lotu) a śmigło z tą sama prędkością (25 obr./sek) w prawo.
Wersją rozwojową był D.IV - generalnie taki sam jak D.III. Miał tylko taką sama szerokość płatów (dolnego/górnego) - zrównanie cięciwy a prawe skrzydła płatów zostały skrócone o 7 cm by skompensować moment obrotowy silnika.
W późniejszych egz. D.III w dużym kołpaku (osłona śmigła) były cztery otwory w celu polepszenia chłodzenia.

 
14-08-23 16:30  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pozdrawiam widownię!
W ostatnich dniach pobuszowałem trochę w internecie i zauważyłem,że kokpit będzie wymagał sporej ingerencji. Nie, nie będę wykonywał wszystkiego od podstaw, bo nie mam na to tyle czasu, dodam od siebie tyle, by zbliżyć się maksymalnie do prawdy historycznej.

Samolot miał konstrukcję typową dla maszyn tego okresu - głównie drewnianą, Kadłub poza częścią silnikową kryty był sklejką. Natomiast kabina pilota posiadała swojego rodzaju kratownicę z rurek metalowych.
Siedzisko pilota także ze sklejki z oparciem perforowanym.
Wszystkie elementy kokpitu w wycinance są wydrukowane w jednym, szarym kolorze... Zatem to i owo trzeba będzie przemalować "na drewniano".
Proponowany przez projektanta drążek sterowy nijak się ma do oryginalnego ; a ten, to była bardzo ciekawa konstrukcja. Niemal jak "kierownica wielofunkcyjna" we współczesnych samochodach... ;-)
Poza normalną funkcją sterowania całym płatowcem, były tam także spusty broni pokładowej oraz manetki sterowania pracą silnika.
Teraz to wszystko muszę przemyśleć i wykonać własną, kompromisową wersję.

Aby nie było mowy o braku postępu w budowie kolejnych elementów - dzisiaj zdjęcie surowej wersji siedziska pilota - przed "picowaniem" :


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-08-23 20:04  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Kaspi 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czym wycinasz takie małe dziurki? Bo wyszły świetnie. Zawsze patrząc na wasze prace a potem na moje to ktoś postronny mógłby wywnioskować, że ja wycinam z zamkniętymi oczami :D

 
14-08-23 22:42  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziurki w fotelu wycięte wybijakiem z obciętej igły lekarskiej 1,2. Element przed wycięciem dziurek obustronnie impregnowany BCG.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-08-23 10:42  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pomalowałem wszystkie elementy wnętrza kokpitu.

Nie wiem jeszcze, czy dobrze zrobiłem podklejając kratownicę tekturą...
Teraz drobiazgi typu pasy pilota, drążek, orczyk. Od podstaw muszę wykonać kompas, wysokościomierz, kilka rurek metalowych kratownicy...
W wycinance wydrukowane są dwa zegary na przedniej wrędze kokpitu. Nie stwierdziłem takiego umiejscowienia na zdjęciach oryginału...
W ogóle szczegóły kokpitu w tej maszynie mocno odbiegały od dotychczasowego standardu.
Zobaczycie, na czym to polegało jak już się z tym uporam.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-08-23 10:50  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie masz przypadkiem koniakowskich korzeni? W Koniakowie też takie firanki robią.

--
serwusik

 
19-08-23 19:45  Odp: [R] Siemens Schuckert SSW D III / 1:33 / Quest.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wyszukuję w internecie relacje z budowy modelu plastikowego tej maszyny. To kopalnia informacji wzrokowej, pomoc przy ewentualnej waloryzacji modelu kartonowego...
Na przykład takie coś:
https://modelwork.pl/topic/45194-132-siemens-schuckert-ssw-diii-roden-part-scratch/

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024