FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
20-08-23 16:33  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Dzięki za podpowiedzi,

Piotr D. - faktycznie Vikol daje rade, zrobiłem identyczną próbę i ładnie się usunął i bez śladów uszkodzenia druku, a nawet lekko trzeba było go "skulać" bo jest strasznie lepki, czego BCG w ogole nie ma. Jak już skończę podposzycie to popróbuje jak się sprawdza ten vikol do dużych powierzchni , czy da się nim kleić poszycie do podposzycia.

kadlubek - ze względu na kształt bryły kadłuba, zdecydowałem się zrobić podposzycie całości. Mam już sklejony szkielet, wcześniej skserowałem sobie cały arkusz z częściami oklejek dennych i wycinałem te które będą klejone na wręgi W4 i W11 i wychodzi na to że kształt wręg jest ok.

Także plan jest taki że robię pełne podposzycie i szlifuje tak aż oklejki się ładnie dopasują ;)




--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
20-08-23 17:01  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wikol też jest na bazie wody i też rozmiękcza karton, więc może być problem. Choć kiedyś ktoś tu kleił poszycie do podposzycia na BCG, jeśli się nie mylę, i wyszło mu dobrze.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
20-08-23 18:22  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Z dużymi powierzchniami vikolem bym nie ryzykował. Chyba że jakoś pasemkowo nakładać.

 
21-08-23 01:06  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Wikol to zło. Lepszy by był odparowany BCG jeżeli już chcesz kleić wodnym.
Wikolu używam tylko jako wzmocnienie/usztywnienie spoin pachwinowych

czyli jak mówił mój wykładowca
" można, ale sensu żadnego w tym nie będzie " 😁

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
21-08-23 04:50  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak ten szajs czyli klej szkolny BCG można w ogóle nazywać klejem. . Wikol też można odparować i nałożyć na dużej powierzchni drobno ząbkową szpachelką plastikową i nawet cienkiego papieru nie zafałduje . Tak się podkleja większe powierzchnie w modelach kolejowych w druku cyfrowym ale nie pisałem o tym żeby ludzi nie degustować dość specjalnymi procedurami . Na konradusie natomiast temat odparowywania BCG to częsty temat. Ogólnie to co kolega kupił to największy wikol z typu tych zakredowanych i rozcieńczanych. O zagranicznym wikolu z castoramy miałem na myśli Soudale. Z polskich Dragon jedt dobry. A najlepszy tylko w tubkach Total. Podobnież butapren Total jedt najlepszy lepszy niż Dorex co się przekonałem w ostatnim modelu.

 
27-08-23 16:09  Odp: [R] HMS Abercrombie 1:200 [Świat z kartonu - 019]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Nie mam jakiś problemów klejeniem BCG, to dobry klej. kleje nim wszystko, karton impregnowany i nie impregnowany, nawet relingi tzn poręcze do słupków kleje BCG.

Troszeczkę posunąłem temat do przodu, ogarnąłem szkielet oraz elementy wzmocnienia i podpór pod podposzycie. Teraz będę działał z kartonem piwnym. Z oszlifowaniem szkieletu szczególnie w miejscach gdzie są do wyszlifowania ćwierćwałki, za głęboko zjechałem w środkowej części wodnicy - no nic w ramach podposzycia, szlifowania i szpachlowania bohatersko będę rozwiązywał problem który sam sobie stworzyłem. Żeby pilnować bryły kadłuba podczas szlifowania podposzycia skserowałem sobie dwa arkusze z oklejkami dna oraz oklejkami burt i wycinając je i przykładając do kadłuba będę kontrolował czy doszlifować czy doszpachlować, przynajmniej taki jest plan, zobaczymy jak wyjdzie.





--

Post zmieniony (22-10-23 06:33)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024