FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-10-23 00:33  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

To jest góral, który pracuje w kopalni.
Całkiem ciekawie prowadzona relacja, bo i o klejeniu, góralach i ruchaniu ...
Ech... wracają wspomnienia...

--
serwusik

 
11-10-23 01:01  Odp: [R] Karawela
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak już wjechał temat o ru...niu to dopowiem historyjkę na faktach autentycznych...:D
Rok to był ok. 1987, może '89... Mały Jareszek chodził z dziadkiem na plac zabaw na przedszkolu i tam stała taka wielka drewniana łajba...No okręt piratów jak w mordę strzelił... Babcia robiła w kinie garnizonowym więc się chłopaczek naoglądał plakatów z "trupią czaszką" i filmów wew tym kinie naoglądał o piratach więc nie mogło być inaczej ;P
Ale w tej krypie zawsze mnie najbardziej interesowało tajemnicze pomieszczenie na dziobie z solidnymi drzwiami, których nie miałem siły sam otworzyć a zza których strasznie jebało...
W końcu zdobyłem się na odwagę by zapytać Dziadka ( bo gupio tak się przyznać że czegoś nie wiem...) Dziadek tylko machnął ręką i powiedział że to nic ciekawego i tam nikt nie zaglądał bo tam się ruchali....
No i wyobraźnia zadziałała.... Co to jest to tajemnicze "ruchali"?
Dziadka przecież nie zapytam bo wyjde na frajera....
Noo i wybrałem najgorszy scenariusz :D
Poszedłem z tym pytaniem do Babci....
Jakie Dziadek dostał potem zjeby to nawet nie pytajcie:D
I tak się skończyła moja przygoda z pirackim okrętem ;P
Po latach się okazało, że to był zwykły kuter rybacki z Mrzeżyna, który mój wuja zresztą tam przywiózł i zamontował z żołnierzami ZSW...
I wcale nie był taki wielki jak się wydawało tylko Jareszek był taki mały :(
Ech, te wspomnienia... ;P

--

Post zmieniony (11-10-23 01:08)

 
14-10-23 01:34  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,
Ryszardzie Wszędobylski i Wszystkowiedzący !

Masz racje, projektantant nie dodał rurki, ani dziurki ( tak jak na pokazanym zdjęciu z książki o modelach specjalisty od modeli drewnianych).

Nie dodam ani rurki, ani dziurki.

A oba górale przygarnołem kiedyś wraz innymi do klasera.

Na wiatrowcu dorobiłem drugą pompke i jakieś organy abo pianino z tyłu za dziurą na przyszły słup z patyczka.
Klawisze jeszcze w nim poprostuje.



Panowie, bezwstydnie pokazuje pompki i organy z bliska , żeby nie było ze cuś chowam,
Fajans i kaszane tu serwuje, krzywe i bez retusiu !



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
14-10-23 08:16  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
autobusy_prl   

Wychodzi całkiem elegancko, jak wspominałem wcześniej (chyba ) też robiłem ten model i pamiętam jakość kartonu i druku oraz np. jak małe były te pompy, tym bardziej należą się słowa uznania że tak Ci to dobrze wychodzi, pewnie to coś w rodzaju treningu przed czymś WIELKIM
Wiem, wiem, jeden wiatrolap Ci wystarczy :) ale ...

 
15-10-23 21:26  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

na tylnym balkonie dorobiłem płot i poręcze

Autobusy, ten Enterprajs to dla mnie za wysokie progi, nie ta liga, zamotałbym sie i oko skalpelem wydłubał przy tych sznurkach.
Ale podglądam i obwąchuje Wodnika z Małego Modelarza.

Dotychczas spasowanie elementów ogólnie dobre, jest jednak wiele miejsc gdzie trzeba śtukować, docinać, malować itd.

a tu balkon z każdej strony











--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
17-10-23 22:32  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

wokół przedniego balkonu zrobiłem płot i organy i mój wiatrowiec zaczyna powoli wyglądać jak wiatrowiec



Balkon z każdej strony









W organach klawisze też krzywe jak w tych z tyłu, ale nie będe prostował, bo ręka mie sie już telepie i jeszcze bardziej pokrzywie.



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
20-10-23 23:26  Odp: [R] Karawela
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

w międzyczasie, aby zaoszczędzić na czasie zrobiłem wszystkie patyczki, patyczki zrobiłem oczywiście z patyczków.
Nie są malowane farbkami ino mazane kredką brązową i czarną i przecierane w te i wewte.
to dlatego te nierówności kolorów, tu przebłyskuje a tam nie.





Autor nie podaje grubości patyczków ani ich długosci, ale dziwnym trafem Pinta na rysunku zestawieniowym, ma takie same wymiary,
jak ta co sklejam i stąd te wymiary patyczków, tak pi razy drzwi, dzielone przez tego chłopa, co na oko umarł.



--

Post zmieniony (22-10-23 08:00)

 
22-10-23 10:46  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Stary a nawet bardzo stary statek wydany współcześnie jest ok ale nie ma tego czegoś.
Stary statek i na dodatek wydawnictwo vintage to jest to. Pojawia się coś co można by nazwać klimatem epoki.
Good job.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-10-23 16:54  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Patyczki rewelacja! Wyglądają bardzo naturalnie staro :-) Tylko żebyś żagli nie dał śnieżnobiałych i będzie bajka.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
26-10-23 23:53  Odp: [R] Karawela "Pinta",Spółdzielnia WARTA 1993, skala 1:118 ?
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni Panowie Forumowicze,

w dalszym ciągu wykonałem armate-kolumbryne, jak sama nazwa wskazuje strzelał z niej sam Kolumb.
Jak juz zaznaczyłem wczesniej, nie bede dziadował z jednogroszowką , tym razem dam na tace 20 złotych z prl-u





--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024