FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
25-01-24 16:27  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super, super, super !!!
Wymiatasz i zamiatasz :)

--
Siwy

 
25-01-24 21:08  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mając nadzieje, ze menadżer tego wątku nie pogoni mnie jakim handszpakiem, zadam malusie pytaniusio.

Czy wiadomo, ze prawie wszystkie wręgi- nie lasery, a te do wycinania samemu-sa dłuższe od ich miejsca na wodnicy tzn. ich górne połowy.

Można to zobaczyć mierząc na arkuszu, wrega 4, 5 i 9 szczególnie.

Jeśli sie to wszystko jakoś zeszlifuje, to naruszy to kształt całości i co z poszyciem, szczególnie tym powyżej lini wodnej.

Dwie możliwości, mam dwa trefne egzemplarze abo projektantowi sie noga omskła , no bo przecież dzisiaj nie robi sie modeli ręcznie.

Ja zaufałem, wyciełem, złożylem i w kilku miejscach capłem glutem, zeby sie trzymało i dopiero po tym zauważyłem

i tera siedze, patrze i rozwazam, jaki to gupek ze mnie.

Piotrze, zostaw ten handszpak ! ;)

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
25-01-24 23:51  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Brystolu masz szczęście bo akurat na Cutterze handszpaków brak ale zawsze można wyciągnąć ze dwa nagle, co by kogo pogonić, albo postraszyć salwą z karonady ;-) Jednakże ja przyjaźnie nastawiony majtek jestem i straszył nie będę. Musisz się bardziej postarać haha ;-)

Co do Twojego pytania to masz rację. Górne partie wręg, zwłaszcza tych które wymieniłeś, są nieco szersze na wysokości wodnicy niż sama wodnica. Na wrędze nr. 9 jest to ok 1mm. W laserach było to samo, bo zostały wycięte na wzór tych w wycinance. Miały więc te same błędy (patrz pierwszy wpis w mojej relacji). Po przeszlifowaniu szkieletu, tak aby nigdzie nie było ostrych krawędzi, i oklejeniu go pierwszym poszyciem również miałem wątpliwości jak to będzie z tym poszyciem właściwym. No ale jakoś się udało i nie było problemu ze zgraniem się linii wodnej na oklejkach. Okazało się też, że oklejałem to poszycie źle, bo od dziobu do rufy, a zamysł autora był taki by robić to od rufy do dziobu i przycinać na dziobie ewentualne naddatki. Prawdopodobnie dlatego miałem problemy z wpasowaniem oklejki pawęży. Czyli skopałem chyba wszystko co można było skopać w tym poszyciu właściwym a model i tak się wybronił. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać ino kleić :-) Krypa jest maleńka i nawet jak coś za bardzo przyszlifujesz to nie będzie to miało większego wpływu, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na poszycie miedziane. Załączam fotkę szkieletu laserowego jeszcze przed szlifowaniem gdzie widać, że u mnie było też tak jak u Ciebie. Fotka bardzo warsztatowa i w dodatku robiona kartoflem dlatego nie znalazła się w relacji. Ale widać o co chodzi.



--
Pozdrawiam
Piotrek

 
26-01-24 09:46  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak zwykle wymiatasz:-)
Mimo nieco grubej "miedzi", czystość i jakość sklejania papieru znowu poraża.
Nieustannie podziwiam kunszt:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-01-24 12:08  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piotrze, no to mie pocieszyłes, że u Ciebie też, dzięki za wskazówki, będe ślifował i
może nawet śpachlował ?
Pozwalam sobie uwidocznić.



PS
napisałeś , ze chciałeś kartonik miedziany ślifować

Prawdopodobnie i tak by było widać zakładki, chyba, żeby aby delitatniusio przyciskać ?
wypróbowałem na samoprzylepnej folii miedzianej o grubości tylko 0,02 mm, i też wyłażą
znowu sobie pozwalam




Według literatury z tamtych czasów , te "zakładki" na orginalnych płytach miały szerokośc tylko 1 cala, podzielić przez skale modelu 72,
to, aby było "jak w rzeczywistości" , to zakładka musi mieć szerokość 0,35 mm :))

te czarne punkty, "gwoździe", to oczywiście takie fiu bździu ku uciesze swiadków rzeczywistości, aby im sie zdawało, że jest "jak w rzeczywistości".

Za literaturą: w 1815 stosowano gwoździe miedziane, średnica łba ok.12 mm, literatury podają wszystko, wymiary i kształt gwoździ, wymiary płyt , ich grubość, wagę itd.

wg literatury gwoździ na płycie było od około 60 do 170, zależy od kogo i skąd ta literatura.
Były specjalne schematy i wyliczenia jak je rozmieszczać

Powodzenia w budowie, a szczególnie później przy sznurkach

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
26-01-24 12:22  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Wszystko sie zgadza to co piszesz :-) Dodam jeszcze że "w rzeczywistości" grubość tych blach nie przekraczała 1mm czyli w skali powinny być 10 razy cieńsze od zwykłej kartki papieru. Ale na szczeście nie buduję statku " w rzeczywistości" tylko model i na pewne ustępstwa jestem skory pójść, dopóki ciągle wygląda to fajnie. Zakładki mi się podobają i fajnie że są imitacje gwoździ. Ten papier miedziany mógłby być nieco cieńszy ale podejrzewam że ciężko było taki znaleźć na rynku więc cieszę się tym co jest :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
26-01-24 15:43  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

....Ale na szczeście nie buduję statku " w rzeczywistości" tylko model ...

no to jakiś odmieniec jesteś, bo tu co drugi to opętany :))

Piotrze, będe Cię za przeproszeniem tu podglądał i śledził co poczyniasz ,

gdyż instrukcja budowy tego modelu dotycząca olinowania, wszystkich tych dziurwejsów, konterwałów, cymbantów itd,
gdzie je na pokladzie, poprzywiazywac czy przykleic
przekracza moje możliwości ogarnięcia tych rysunków.

Te rysunki w instrukcji to dla kogoś, kto sie na wiatrowcach zna,
a nie dla szczura lądowego jak ja.

Więc wraz z innym czekam na aktualizacje

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-04-24 23:01  Odp: [R] Revenue Cutter 1815 | Seahorse | 1:72 | Piotr P.
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Co tutaj taka cisza? :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024