FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-10-23 16:59  [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich. Po długiej przerwie wróciłem do papieru z modelem Western river, skala 1 :100, wydawnictwo Drafmodel.

Dawno temu (było mnie 15 lat) wykonałem ten model od podstaw jako model pływający, stan jest obecnie taki jak na zdjęciu.




















Chcę go zrobić jeszcze raz, ale tym razem z papieru.
Kadłub już jest gotowy, poszycie skleiłem osobno od wręg na BCG a później przykleiłem wręgi na Butapren, w tym modelu próbuję nowych metod.
























W dodatkach do modele można do kupić drewniane pokłady, ale jak po mnie to w wycinankę lepiej wygląda od forniry. Kto będę używać pokład drewniany muszę cięcie robić wzdłuż przerywanej linii na wregach.










Teraz najciekawsza praca z nadbudówkę, tylko nie zrozumiałem czy tak muszę być że otwarty kocioł parowy, w starym Mały Modelarz tam są ściany co widać po modele z dawnych lat (robiłem na podstawie Mały Modelarz).












Tak to opracowanie dobre, wszystko pasuje, fajny druk polecam.

--

Post zmieniony (11-10-23 17:03)

 
13-10-23 18:49  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich.
W tym modelu jest wiele dużych okien, aby ułatwić cięcie zrobiłem dwa płaskie nóża już pod wymiar. Folia jakąś z telefonu nie pamiętam ale biały mat, ale kiedy zbliżasz coś z bliska do środka, to wszystko widać no na odległości 2cm już nie. Po wolie pierwsza nadbudówką już na miejscu czas na dwugi poziom. Mały drobiazgi będę dodawać później żeby nie przeszkadzało.

















--

Post zmieniony (13-10-23 18:51)

 
13-10-23 22:38  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

będzie ładny model , jak widzę tłoczyłeś "fugi" między deskami pokładu podobnie jak ja w swojej cerkwi :)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
25-10-23 17:26  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam, lecimy dalej postępów trochę jest.
Drugi poziom dla pasażerów już skończyłem, poręcz na miejscu, schody też. Do składania schodów w wycinankę podanie szablona, trochę to ułatwia sprawę. Wykonane przeze mnie proste noże były bardzo pomocne przy wycinaniu identycznych okien. Dodałem rączki i zawiasy do drzwi . Z jednej strony dobrze że biały kolor nie potrzebuje retuszu, a z drugiej uważać żeby nie za brudzić.
Dodatkowo dodałem belki z przodu pokładu poniżej.
Wszystke części do koła napędowe gotowy, retusz zrobione, po zakończeniu nadbudówki górnej zajmusz.





























--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
25-10-23 23:54  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Czy dobrze rozumiem, żeś okna wydziergał bez laserów, a tymi nożami? Jeśli tak, to naprawdę szacun! Możesz tylko podpowiedzieć, jakeś te noże zrobił - po prostu pilniczkami?
I podobają mi się Twoje ostatnie zdjęcia, z takim bałaganem w tle. Kiedyś od kolegi pożyczyłem był katalogi modeli plastikowych, kolega wyjechał na stałe do Szwecji (lata 80-te) i katalogi mi się zostały. Tam też było parę zdjęć z takim uroczym bałaganem na drugim planie, jakoś tak mi się skojarzyło :)
Tomek

 
26-10-23 03:42  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tak tymi nożami, cięcie prasowe, mam zestaw laserów ale nie użyłem ma trochę inny kolor. Istnieją chińskie ostrza proste numer 4 a dalej mała tarcza diamentowa na dremelu stoczył po bokach na wymiar na papierze ściernym trochę po prawiłem i gotowe.
Nie wychodzi mi jakoś :) pracować żeby było czysto, czasem sprzątam to ale generalnie po skończeniu modeli.
Pozdrawiam Oleksandr.

--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
31-10-23 12:31  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Das79pl 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich.
Chcę pokazać w jaki sposób robię nitowanie. Kupiłem jakoś podświetlana tablica łatwo na niej zaznaczyć miejsca nitów na odwrocie kartki papieru. Po zaznaczony miejscach delikatnie wciskam tępą igłę, trochę czasu i mamy. Można jeszcze również wzmocnić z tylną stronę za pomocą CA w żelu w miejscu nity.
Do tworzenia idealnych okręgów lepiej to robić cyrkiem , centralnie otwóru wzmocnił CA.
Kolejną nadbudówką.
















--
Przepraszam, nie piszę dobrze po polsku.

 
01-11-23 07:46  Odp: [R] Western river 1:100, Drafmodel.
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przepięknie Ci to idzie. Inna sprawa, że mam sentyment do tej jednostki kołowej :)

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024