FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
27-12-23 10:15  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wszystko świetnie się prezentuje ! Bardzo ładne wykonanie !
Podziwiam !
Odnośnie żagli i liklin - info zaczerpnąłem ze stron ogólnodostępnych o budowie żaglowców, wyposażenia itp.
Nie pomyślałem o tym (mój błąd) , że Lautello to jednak jednostka historyczna a nie współczesna i tak jak piszesz Tomasz (a jesteś specem w tej tematyce) płócienne żagle były całe obszyte.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
27-12-23 11:19  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@Waldek K - dzięki, każdy bryt (pasek) jest oddzielnie uwypuklony.

@Ryszard - no to dałeś d..y. Posłuchałem się i na dwóch wyciąłem liklinę, na szczęście bardzo nie rzuca się w oczy - na jednym może jeszcze przykleję. Na sztakslach pozostały.

@Seahorse - nie mogłeś Tomek wcześniej napisać :(

--
Siwy

 
30-12-23 16:49  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Parę fotek.







--

Post zmieniony (30-12-23 16:49)

 
30-12-23 20:56  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo coraz ciekawiej się ta krypa prezentuje a żagle i całe olinowanie wyglądają świetnie.

--
GG 6801515

 
03-01-24 17:44  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ostatni żagiel powieszony





--
Siwy

 
03-01-24 19:52  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Piękne! Zamontowałeś też pokład rufowy. Czyli to już praktycznie konec?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-01-24 08:18  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeszcze nie koniec. Pozostały wanty, które wyjątkowo tutaj montuję na końcu. Mam jeszcze do zrobienia kabestan, kotwice, końcówki pozwijanych lin. Skleję też łódkę, ale nie wiem czy wrzucę ją na pokład, no i dodam jakiś bagaż - beczki może worki. Muszę też pomyśleć o jakiejś podstawce :)
Czyli trochę roboty jeszcze jest.

--
Siwy

 
04-01-24 09:48  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super !
Ale co do tego "lotusa" na żaglu to.... ale to Twój model :-)
Pozdrawiam

 
04-01-24 10:38  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ryszardzie - dokładnie, to mój model i mnie się bardzo podoba ten znak na żaglu i nie tylko mnie :)

A Ty masz u mnie przechlapane, bo poradziłeś mi wyciąć jedną liklinę, a ja się posłuchałem, gdyż myślałem, ze jak ktoś radzi to ma większe pojęcie o temacie niż ja. Zamiast najpierw poszukać informacji, to odciąłem :(
Dobrze, że chociaż jedną udało mi się z powrotem przykleić :)

--
Siwy

 
04-01-24 16:21  Odp: [R] Lautello | GPM | 1:96
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kolega z innego forum, zakwestionował wielkość raksów (z czym się zgodziłem), więc zostały wymienione.

Teraz mam kółeczek do końca swojego klejenia. Jak ktoś będzie zamawiał, to od razu mówię, że zamówiłem 10 gram, a można zamówić 5 gram. Nawet jak co drugie kółko zgubię (bo lubią uciekać), to i tak mam ich w nadmiarze. Teraz też i kolor pewnie jest lepszy niż tych poprzednich.

Na fotce są na jednym wymienione na drugim pozostały poprzednie, ale też je podmieniłem.





--

Post zmieniony (04-01-24 16:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024