FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-01-24 19:42  [R/G] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć

Kolejna relacja będzie to 2w1 Polskie kutry S-1, S-5 WAK, w skali 1:100, lvl 2 więc nie spodziewam się długich dni i nocy spędzonych nad tym projektem, ale chciałem spróbować okrętu.















--


Post zmieniony (12-03-24 08:46)

 
10-01-24 20:41  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z jakiego hostingu zdjęć korzystasz ? Pytam, bo nie widzę zdjęć...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-24 20:45  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ja widzę...

--

 
10-01-24 22:46  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zdjęcia z Discorda przerzucam. Mam coś zmienić?

Z kolei ja nie widzę zdjęc w temacie lokomotywy kolei EU07-538 1:25 - Answer - ale po kliknięciu w kratkę zdjęcia odnośnik się otwiera i widzę.

Post zmieniony (11-01-24 06:53)

 
11-01-24 14:48  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Podkleiłem kadłub konkretnym kartonem przez co nic mi się nie wyginało czy deformowało. Jestem bardziej niż zadowolony bo jest prosty i solidny, chyba pobawię się farbą. Oczywiście nie może zabraknąć motywu patriotycznego.

 
11-01-24 15:32  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Ładny szkrab. Może warto zamienić maszt na jakiś patyczek, albo drut, bo wygląda to trochę jak żagiel. Pomysł z pogrubieniem pokładu jest dobry, przy odpowiednim podszlifowaniu krawędzi łatwiej połączyć go z burtami.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
12-01-24 11:53  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W takim razie pytanie czym szlifować ? Jakimś pilniczkiem ?

Pierwszy kuter zasadniczo skończony choć jeszcze spróbuje poeksperymentować z farbkami delikatnie co by krawędzie retuszować.

 
12-01-24 16:34  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Ja szlifuję papierem ściernym. zależnie od twardości kartonu i grubości ścieranej powierzchni dobieram odpowiednią gradację Od 200 do 600. Oczywiście jeżeli podklejamy pokład to trzeba zrezygnować z ząbków do łączenia. Co do malowania krawędzi to robię to przed sklejeniem części. Farbki mogą być te najłatwiej dostępne, ale jeżeli są rzadkie to do malowania używam patyczka, drucika lub szpilki zamiast pędzelka, aby nie nabierać za dużo tej farby, bo przy braku wprawy bardzo łatwo zrobić kleksa po stronie zadrukowanej.
Dobrze że zmieniłeś maszt, w następnym pomaluj go przed wklejeniem i spróbuj dodać stengę ten taki krótki i cieńszy drucik na przykład szpilkę łatwo to skleić na kropelkę. A od szczytu masztu do końcówki tej stengi i podstawy masztu puść nitkę, żyłkę lub drucik. Właśnie do tej linki jest przyczepiona bandera. To właśnie ta linka ograniczała to niebieskie pole które wyglądało jak żagiel.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-01-24 13:25  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tylko nie zostaw takiej sztywnej, jakby zrobionej z dykty bandery!

 
13-01-24 13:41  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A jak mam zrobić ? :)

Drugi kuter S-5 idzie łatwiej i zaczynam delikatnie bawić się farbkami, retuszuje niedoskonałości.



--


Post zmieniony (14-01-24 21:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024