FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
13-01-24 16:08  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Możesz nadać jej fale jak na wietrze używając na przykład jakiegoś stożka (końcówka pędzelka , patyk do szaszłyka). Nagnij po długości to z jednej to z drugiej strony i pamiętaj, że raczej jej koniec powinien iść do dołu, a nie do góry. Ja robiłem bandery z papieru do drukarki, drukując z jednej strony pozytyw a z drugiej strony negatyw bandery. Użyj wyśrodkowania po kilku próbach można je nałożyć na siebie. Używaj na przykład spacji do przemieszczania wklejonego obrazka.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
13-01-24 16:11  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Banderę powyginaj (pofaluj) np. na ołówku.
Powodzenia w kolejnych sklejaniach modeli życzę,
Ryszard

 
13-01-24 16:48  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

siemano, też nie widzę zdjęć oraz po kliknięciu w kratkę nic się nie dzieje, spróbuj może jakiegoś hosta, gdrive albo jakiegoś 3rd party ja sam korzystam od wielu lat z imgura i jak dotąd zero problemów.
Co do bandery bo widzę, że dyskusja o tym, zajrzyj jak ją zrobił choćby ostatnio Oleg w galerii 'western riwer', wyszły bardzo plastycznie.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-01-24 17:58  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Oerlikon płaski, Vickersy płaskie, Lewisy płaskie.
A Wam sztywna bandera nie pasuje?
W/g mnie pasuje idealnie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
13-01-24 20:50  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

banderę to jednak bym pofalował bo razi po oczach - moje 0.03 PLN

a pytanie do znawców mam:
Czemu służyły te dziwne wnęki na krawędzi burta/pokład pod karabinami ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
13-01-24 20:58  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Przypuszczam że kadłub był przystosowany do roli kutra torpedowego i z torpedami mają związek te wnęki. Torped co prawda nie ma tylko artyleria ale wnęki pozostały.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
14-01-24 13:02  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, mam pytaneczko malusie, tycie-tycie.

Czy te kutry były drewniane, stalowe czy mieszane ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
14-01-24 16:51  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kadłuby drewniane, co do nadbudówek nie jestem pewien, ale podejrzewam, że sklejka na konstrukcji drewnianej.
Wnęki miały być do tego, aby torpeda z wyrzutni ustawionej na pokładzie nie przywaliła o krawędź pokładu. Jak wiadomo wyrzutni nigdy nie ustawiono.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
15-01-24 17:48  Odp: [R] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Nighwisherek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Finalnie wygląda to tak. Zabawa z drucikami i nitkami daje efekty więc w przyszłości poszukam jeszcze nowych możliwości. Z chusteczki nawet fajnie wychodzi efekt powiewającej flagi. Wydaje mi się, że robię postępy ;)





P.s. Uwagi jak zawsze mile widziane, ktoś używa lampy ze szkłem powiększającym - ktoś cos poleci? Bo momentami jest ciężko ;), Zmieniłem pierwszą fotę na Imgur. W nowej relacji będę już używać innego hostingu.

--


Post zmieniony (15-01-24 18:01)

 
15-01-24 21:40  Odp: [R/G] Polskie kutry S-1, S-5 WAK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Lampy ze szkłem, tak zwane kosmetyczne są bezsensu, ogniskowa jest za krótka i nic nie zmieścisz. Mam taką jedną nie polecam.
Jeśli potrzebujesz lupy to poszukaj lupy nagłownej z dużymi szkłami, duże nie oznacza że mocne. Tu niestety to kwestie indywidualne, ja jadę ze szkłem 1,8. Im słabsze powiększenie tym większa głębia ostrości i akomodacja oka nie dostaje pierd...ca.

Co do pierwszych kryp, to po pierwsze gratuluje ukończenia, wielu zaczynało, wielu rzucało się z motyką na księżyc, a suma sumarum pary starczało na dobrnięcie do najbliższej wioski w dzień targowy i obkupienie się w szpej. Ty masz coś skończonego od A do Z, a to jest już wyczyn sam w sobie, klej, eksperymentuj, ucz się od innych i szukaj własnej drogi. Powodzenia życzę, masz tą iskrę, oby tliła się jak najdłużej.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024