FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
22-01-24 12:25  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
Zeus12345   

Witam

Na podstawie jakich zdjęć ,dokumentów model powstaje nic tu nie ma opisane mi się wydaje ze model jest przerysowany - ulepszony od wydawcy gdzie model jest już wydany bez urazy ale dużo modelarzy nieraz tu na forum pisze model od podstaw a model juz dawno wydany :)

jak się mylę to proszę mnie poprawić :)

Pozdrawiam

 
22-01-24 12:44  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fantastyczna robota QŃ'iu. Koła jak prawdziwe :-) Zakładam, że dokumentację zdjęciową pojazdu masz przeogromną ale jakbyś był zainteresowany to w poniższym linku znajdziesz kilka zdjęć egzemplarza z muzeum w Bovington w UK.

https://drive.google.com/drive/folders/1DlxaEuVK9z34PeW7feW1QQzKcs6eISny?usp=sharing

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
22-01-24 14:19  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Coś wspaniałego, podziwiam z opadem szczęki :)

 
22-01-24 18:10  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zeus, model był już dawno wydany. Bardzo przyzwoite opracowanie Romana Cholewiaka wydane w WAK, które zresztą posiadam.

Gdybyś zechciał porównać części, które tu prezentuję z tymi z wycinanki, to zobaczyłbyś "drobną" różnicę.

Jest tylko małe ALE.

Jeszcze nikt nie wydał modelu pancerki, który byłby dla mnie wystarczająco dokładnie opracowany. I nie wyda.

Po prostu moja technologia wykonywania elementów jest specyficzna, nienadająca się do wydania, a poziom szczegółowości powoduje, że taki model musiałby kosztować zbyt duże pieniądze. Pomijam fakt, że byłoby to opracowanie wykonalne dla pojedynczych osób.

Co do materiałów źródłowych.

Korzystam z rysunków, które sobie wygooglałem w sieci.

Oraz mniej więcej 800 zdjęć (zajmują ok. 400MB).

Materiały zbierane i wyszukiwane miesiącami, samo rysowanie części zajęło mi jakieś pół roku.
Nie potrafię projektować w 3D, więc używam Corela jako kartki i wszystkie elementy, części sobie obliczam - tak po staremu, matematyka, geometria, trygonometria. Może i upierdliwe, ale daję radę.

Tu masz przykład, jak "przerysowuję" części (kawałek rysunku):



A tu widać, z czego korzystałem przy opracowywaniu Browninga M2 z podstawą i jak wygląd "projektowanie" by QŃ:



;-)

Piotr, dzięki :-) Każde zdjęcie się przyda.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (22-01-24 18:22)

 
22-01-24 18:14  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
yak   

Brawo Ty!!!

 
22-01-24 18:38  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
Zeus12345   

zwracam chonor ja kiedys próbowałemn projektować na amidzie ,ale 3d to sobie odpuściłem bo mi nie szlo i słaba amiga była :)

 
22-01-24 18:52  Odp: [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A tu jeszcze kawałek - powiększony projekt osłony przekładni koła napędowego:



Czasami od tych linii pomocniczych oczopląsu dostaję :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024